Malvínčiny Vánoce

Malvínčiny Vánoce https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/482806/bmid_malvinciny-vanoce-CuA-482806.jpg 5 27 9

Lištička Malvínka prožívá svou první zimu. Na krajinu se snášejí sněhové vločky a všude je tolik nepoznaného! Když se Malvínka jednoho dne zatoulá k domku na kraji lesa, nestačí se divit. Co to ti lidé pečou za voňavé koláčky? Proč mají v domě malý stromeček? A co jsou ty Vánoce vlastně zač? Díky zvířátkům z lesa i novým kamarádům Jiříkovi a Johance se nakonec všechno dozví. A jak oslaví své první Vánoce ona?... celý text

Kristulda
28.12.2023 5 z 5

Nádherná kniha pro děti a ty ilustrace jsou naprosto dokonalé.

claire.dinner
28.01.2023 4 z 5

Krásný příběh, nádherné ilustrace, jednotné téma. Nás knížka bavila, zaujala, na předvánoční čtení jak dělaná:)

marti7729
30.12.2022 3 z 5

Krasna knizka proste skvely objev letosniho roku. Knizka ma nadherny pribeh, kde se deti dozvi o mnoha vanocnich tradicich hravou a nenasilnou formou. Navic ma opravdu nadherne ilustrace. Cetli jsme ji cely advent, knize by urcite neublizilo pridat trochu kapitol, aby jich bylo 24. To by bylo skvele, holky po ni naprosto touzily kazdy vecer a touzily vedet co zase zazije Malvinka za dobrodruzstvi. Nicmene… vubec by neudkodilo trochu genderove vyvazenosti. Co se mi nelibilo je, ze holcickam podstrkuje predstavu, ze u maminek je bezne stat v kuchyni a o vsechny se starat a z tatinku dela nemehla, ktera nemaji rozum a rozbiji sane a ani je nedokazou spravit. Chvilkama jsem si rikala “wtf” ? Touzim, aby v knize byla realita, to ze muzi jsou vic nez mimina, ze umi byt sve zene partnerem, ze umi fungovat v kuchyni atd. Pro cloveka, ktery vyrostl v genderove vyvazene rodine je tohle celkem sok a skok do stredoveku.

Danago
23.12.2022 5 z 5

Nádherná vánoční knížka pro děti . Krásné ilustace příjemný příběh.

Bonda
13.12.2022 3 z 5

Pětiletá posluchačka nadšená, já méně. Jazykově (i příběhem) trochu banální, výtvarně podle mého názoru neumělé. Ale kromě genderovỳch stereotypů ("lidskė maminky pořád vaří") a toho, že dárky dostávají "jen hodnė děti", nemám proti obsahu námitky. A líbí se mi zobrazená liščí perspektiva v otázce honu a myslivců, to oceňuji. Taky jsou tu hezky představeny adventní a vánoční zvyky, které se v současnosti s dětmi reálně naplňují: například Mikuláš a ponožka za okno, perníčky, přání a stromek.

Knižní střípky
08.12.2022 5 z 5

MALVÍNČINY VÁNOCE dětem vypráví příběh o lištičce Malvínce, která jednoho dne objeví domek na kraji lesa, v něm bydlí mladá rodina se dvěma dětmi, chlapcem a děvčátkem. Malvínka se začne pravidelně k jejich domku vracet a nenápadně okénkem sleduje vánoční přípravy. Toto vyprávění je již obsáhlejší, A děti se tak prostřednictvím Malvínky dozví o různých tradicích a zvycích. A jestli se i Malvínce splní její vánoční přání, to už si se svými dětmi přečtěte sami

jaste
26.12.2021 5 z 5

Opravdu nádherná kniha s krásnými ilustracemi, za kterými ani příběh nepokulhava. Moc doporucuji pro malé děti, ale i pro malé školáky jako první čtení.

Malinali
22.12.2021 5 z 5

Krásná kniha a nádherné ilustrace. Vánoční příběh malé lišky. Klidně pro děti 4+. Psáno na kapitoly. Textu se dobře rozumí, milý příběh.

MilackovaN
08.12.2021 5 z 5

Krásná kniha, příběh i ilustrace. Určitě tuhle knihu v budoucnu pořídím pro své děti. Budu se k ní ráda vracet. Především pak v předvánočním období :-)

pro děti lišky pro děti od 4 let

Kristína Mišovičová