krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

Moje první kniha od tohoto autora, která se mi do ruky dostala náhodou při akci nejmenovaného knihkupectví. Celý příběh se pomalu rozvíjí a postupně graduje až exploduje. Vše do sebe zapadá jako ozubená kolečka v hodinách. Po dlouhé době knížka, kde moje fantazie pracovala na plné obrátky. V pasážích o nocích a nepříjemných pocitech v Bartolomějské mi přišlo, že je to opravdové. Četla jsem s nepříjemnými pocity a knedlíkem v krku a neskutečně jsem se těšila "na ráno" a dobré zprávy od mých "imaginárních přátel". Určitě doporučuji přečíst a já si jdu vyhledat další knížky autora :-)

15.04.2021 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně a Slepé mapě za mě nejslabší knížka. Neměla jsem problém se od knihy odtrhnout a vrátit se k ní za pár dní. Bylo mi svým způsobem jedno, jak dopadne Václav. Pro mě byl jednotvárný, nudný, šel s proudem a jen tak si ten svůj život odžil. Bohužel za cenu toho, že ubližoval dalším lidem okolo sebe.

10.04.2021 3 z 5

Nečíst Nečíst Miroslav Krobot

Krobota a celé prostředí Dejvického divadla miluju. Dvěma příběhy jsem se prokousávala hůř, zbytek knihy je úžasný pohled do duše umělce. Úplně pana Krobota vidím, jak předčítá třeba Dopisy s Meryl nebo Briana. Doporučuji jako oddychovku, je skvělé, že se jedná o nesouvisející příběhy.

31.01.2021 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Druhá knížka od této autorky a opět neuvěřitelné čtení. Osudy mnoha lidí popsaných v jednotlivých obdobích 20 století. Každé období mělo svoje temné a světlé stránky a musím říct, že už poněkolikáté jsem se ujistila, že opravdu největší zlo bylo po válce. Během války každý věděl, kdo je jeho "nepřítel", ale po válce... Miluju tyhle syrové příběhy, které mě vždy utvrdí v tom, že naše životy, naše dějové linky jsou opředené pouze šťastnými nitkami, že vše, co nyní vidíme jako velké tragédie, jsou v porovnání s osudy lidí z této knížky, jen malichernosti. Přeju všem krásné čtení příběhu, který by nám neměl dát možnost zapomenout a který má ukázat, jak báječný svět je kolem nás. Děkuju autorce a těším se na další příběhy.

17.01.2021 5 z 5

Tajný přítel Tajný přítel Chris Mooney

Zajímavý příběh. Vnitřní hlasy slyší kdejaký normální jedinec a u schizofreniků je to ještě zdvojnásobené. Příběh logicky plynul, hlavní hrdinka zajímavá a sympatická, ještě víc se mi líbil "hlavní temný hrdina" na straně policie. Doporučuji jako oddechové čtení.

06.01.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Jedinečná knížka, která by měla být povinnou četbou. Vhodná pro všechny věkové kategorie. Každý si v ní najde to své. Miluju malého prince :-)

20.12.2020 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Pro mě absolutně nudný příběh a přitom biologii a detektivky miluju. Ani styl psaní mě nezaujal, hlavní hrdina mi lezl na nervy. Bylo mi úplně jedno, kdo je zabiják a jak se s ním vypořádají. Bohužel laťka u detektivek nasazena po sérii Čtvrté opice a po Carterovkách hodně vysoko. Abych řekla pravdu, jsem ráda, že už jí mám za sebou.

16.12.2020 2 z 5

Nedočetla jsem jí, nemám na to. Slátanina se špatným překladem. Znám mnohem lepší z tohoto žánru. Jediné, co se mi líbilo - je název :-)

10.11.2020 odpad!

Hana Hana Alena Mornštajnová

Kdybych mohla dát hvězdiček víc, tak je ráda dám. První knížka od této autorky a asi ne poslední. Jedinečně, s lehkostí a přesto pod dusivým mrakem popsané hrůzy války a doba poválečná. Skvěle vykreslené postavy a jejich příběhy. A pokud jsem si někdy o Haně na začátku myslela něco špatného, tak jsem se jí musela na konci knížky omluvit. Tolik zla, tolik nenávisti a tolik příkoří musela vytrpět, že je zázrak, že vůbec měla vůli žít. Bravurní příběh. Doporučuji číst v tichu, bez rušivých elementů a s krabičkou kapesníků poblíž. A autorce děkuji za tak jedinečnou knížku.

10.11.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Opravdu jednodušší detektivka. Líbila se mi představa podobnosti s knížkou Agathy Ch. Není kouře bez ohýnku, ale po přečtení ta podoba byla hodně vzdálená. Bohužel knížka následovala po trilogii Čtvrtá opice a to se odráží na mém hodnocení. Obyčejný příběh, nezajímavá zápletka a vlastně mi bylo úplně jedno kdo je vrah. Kdo chce, ať si knihu přečte, ale za mě spíš nedoporučuji.

21.09.2020 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Pomyslná třešnička na dortu celé trilogie. U téhle poslední části se moje názory měnily jako aprílové počasí. Neuvěřitelně strhující, každá stránka znamenala odklon jiným směrem, aby se čtenář hned na následující vrátil zpátky a ještě s plnou hlavou otázek. Vše rozuzleno až v úplném závěru. Na závěr - je to bomba, obdivuji celý příběh, autora, hrdiny. Klobouk dolů, smekám a celá trilogie zůstává čestným členem mé knihovny. 100% doporučuji :-)

08.09.2020 5 z 5

Společenský tvor Společenský tvor Tara Isabella Burton

Naprostá slátanina. Hlavním hrdinkám bylo mentálně tak 10. Hloupé pipiny, jedna rádoby popelka, druhá princezna, která se rozhodla vytáhnout popelku na "bály". Kniha vyniká v jedné věci - když nastane moment, že nic horšího nemohla autorka napsat, překvapí - mohla, protože vždycky přijde horší slátanina a nereálná "zápletka". Z celé knížky mi nebyl ani jeden človíček sympatický. Vyhozený čas i peníze.

01.09.2020 odpad!

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak, přečteno. Opět neskutečná jízda. Příběh vyprávěný ze všech stran, z jiných úhlů a vše nakonec samozřejmě čeká stejný cíl. Skvěle napsáno, čtenář je neustále udržován v napětí a v momentě, kdy je spokojený s tím, že se mu jedna dějová linka vysvětlila, je vtažen na další a hltá "jiný" příběh. Opravdu jedinečný zážitek. Jediné, co mě mrzí, je "otevřený konec" a že nemám po ruce hned další pokračování. První dva díly jsem četla ve čtečce a už teď vím, že chci, aby byly součástí mé knihovny i v knižní podobě. Kdo ještě váhá, zda číst nebo ne, tak neváhejte. Jediné čeho docílíte, že budete naštvaní, že jste nezačali dřív :-) stejně jako já :-)

16.08.2020 5 z 5

Nenávist Nenávist Chris Carter

Krásný závěr skvělého příběhu. Hunter a Garcia jsou pro mě úžasní parťáci a detektivové. Příběh opět nezklamal, celá kniha byla dechberoucí a četla se skoro sama :-)

07.08.2020 5 z 5

Maminčin mazánek Maminčin mazánek Sarah Flint

Nechtěla jsem dávat plný počet, protože jsem chvilku předtím přečetla Čtvrtou opici a srovnatelné knihy nejsou. Příběh více než zajímavý, obzvlášť pro mne jako matku, ale hlavní hrdinka mi hned od začátku lezla na nervy a musím říct, že se to na konci knížky o moc nezlepšilo, přestože "případ rozlouskla". Každopádně za přečtení určitě stojí :-)

07.08.2020 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Co napsat... Bylo to boží- přečtena jedním dechem během 24 hodin. Hlavní hrdina se přidal do šiku mých oblíbených detektivů, lehce ironický, se svým tajemstvím. Padouch klasicky vyšinutý a to pořádně + navíc jeden tajný deníček čtvrté opice :-) těším se na další díl, který doufám bude na stejné vlně a stejně výtečný a báječný.

07.08.2020 5 z 5

Remade Remade Alex Scarrow

Nedávám plný počet hvězdiček, přestože příběh mě zaujal. Myšlenka byla velice dobrá, ale zpracování vázlo. Knížka je čtivá, některé linky mi však přijdou nedotažené, trochu chaotické a závěr zůstává otevřený, takže můžeme jen "doufat", že v dalším díle přijde rozuzlení. Jako scifi oddychovka ano, jako součást mé knihovny ne.

23.07.2020 4 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Miluju autory, co dokáží navázat pokračování bez jediného zaváhání. Bála jsem se, že po takové době si budu muset přečíst znovu Nikdyuš a připomenout si postavy, ale nakonec v pokračování jsou jemně naznačeny dějové linky z prvního dílu, takže čtení šlo v pohodě. Příběh opět plný zvratů a momentů, kdy v jednu chvíli hlavní hrdince fandím, jak je skvělá a v další hrozně nadávám, že je "úplně blbá" :-) Příběh je poutavý a neskutečně čtivý a už se nemůžu dočkat pokračování. Doporučuji malým i velkým čtenářům, protože je to knížka u které fantazie pracuje na plné obrátky.

15.07.2020 5 z 5

Dobře se dívej Dobře se dívej James Carol

Knížka je opět velmi čtivá, hlavní hrdina spolu se svými "detektivy" je víc než sympatický, ale příběh se mi zdál hrozně překombinovaný. Typické maloměsto, které má spoustu tajemství, spoustu ukřivděných "oddaných" obyvatel. Myslím, že příběh šel pojmout trochu jinak, takže za mě 3 hvězdičky. Jsem zvědavá na další díl a co úžasného opět Winter předvede :-)

08.06.2020 3 z 5

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

První knížka od tohoto autora a přiznám se, že jsem čekala mnohem míň, protože už delší dobu ujíždím v Carterovkách a ten je pro mě zatím TOP. Každopádně knížka mě velice mile překvapila. Neuvěřitelně zajímavý příběh, bravurní hlavní hrdina (někdy až s geniálním mozkem), ale vše za použití logiky, což miluju víc než když jsou vyšetřovatelé "tvrďáci". Vše v knize popsáno dokonale, žádné zabíhání do zbytečných detailů a vysvětlování. Takže za mě doporučuji a jde se na další :-)

26.05.2020 5 z 5