krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Polámané panenky Polámané panenky James Carol

První knížka od tohoto autora a přiznám se, že jsem čekala mnohem míň, protože už delší dobu ujíždím v Carterovkách a ten je pro mě zatím TOP. Každopádně knížka mě velice mile překvapila. Neuvěřitelně zajímavý příběh, bravurní hlavní hrdina (někdy až s geniálním mozkem), ale vše za použití logiky, což miluju víc než když jsou vyšetřovatelé "tvrďáci". Vše v knize popsáno dokonale, žádné zabíhání do zbytečných detailů a vysvětlování. Takže za mě doporučuji a jde se na další :-)

26.05.2020 5 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Od autorky už jsem četla lepší. Na mě dost postav. Knížka se nakonec četla, docela dobře. Ale určitě jí znovu číst nebudu :-) Jako oddychovku třeba po Carterovi doporučuji.

21.05.2020 3 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Za mě zatím "nejslabší" Carterovka. Možná i proto jsem se od ní v klidu mohla odtrhnout, vadil mi neustálý boj mezi FBI a obyčejnýma detektivama. A konec se dal předvídat, jakmile se člověk dozvěděl o nejslabším bodu skvělé agentky. Za mě tedy jen tři hvězdy a před posledním dílem si dám chvilku pauzu - nechci na něj jít negativně naladěná :-)

27.02.2020 3 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Opět úžasné, opět skvělý příběh a zápletka. Při některých pasážích mi běhal mráz po zádech. Miluju tyhle chvilky napětí, očekávání při otočení každé stránky, začátek každé nové kapitoly.
Ve chvilkách je mi líto obou hrdinů - setkávat se dennodenně s takovým zlem musí 100% zanechat šrámy na duši.

07.01.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Další Carterovka v řadě a opět pro mne překvapení, na jaké způsoby smrti a hlavně pomsty může autor přijít. Příběh mě opět zcela pohltil a dokonce i zasáhl a na konci jsem rozuměla důvodům proč a jak a "odpustila" vykonavateli pomsty.

07.01.2020 5 z 5

Já jsem smrt Já jsem smrt Chris Carter

Další "Carterovka" za mnou a já pořád a stále musím napsat to samé - Carter,Garcia a Hunter se stali součástí mého života. Nové a nové metody, jak připravit člověka o to nejvzácnější, co má. Snaha detektivů vymýtit další zrůdu mezi námi a to vše napsané s nadhledem, tak neskutečně napínavě, že člověk musí číst dál. Teď poprvé jsem uhádla vraha, spojila si dějové linky a i přesto dávám knížce plný počet. Jednoznačně doporučuji. A pomalu se blíží Hovor se smrtí :-)

29.12.2019 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Zloba umí ovlivnit životy spousty lidí. Stejně tak tomu je i v další "Carterovce". Někdo jí umí ovládat, dusit v sobě, někdo se stává pro okolí nebezpečným. Což se stalo i v tomto příběhu. Byla jsem nazlobená na hlavního padoucha, trpěla jsem spolu s Robertem. Cítila jsem stejnou bezmoc, strach a odpor vůči všem důvodům vraha. Nejen zloba, ale i závist přidala pár polínek do ohýnku. Znamená to, že ne nereálné, ale že vše, co je v této knize napsáno, se opravdu může stát a člověk se jen může bát, aby neměl nějakého podobného "kamaráda" ve své blízkosti. Všem budoucím čtenářům doporučuji a věřte, že zloba bude při čtení této knihy Vaší součástí.

17.12.2019 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další z řady "Carterovek", která mě ohromila. Nejde ani o způsob vražd a celkový logický příběh, ale spíš vůbec o lidstvo samotné. Myslím, že autor uhodil hřebíček na hlavičku a že bohužel v dnešní době stačí lidi odsoudit jen na základě domněnky, názoru nebo prostě jen tak. Styl autora je pořád stejný - skvělý, který udržuje čtenáře v neustálém napětí, co bude dál. Jinak jedu podle názvu - jedna za druhou a pomalu se blíží Zloba :-) krásné čtení.

01.12.2019 5 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Třetí knížka tohoto autora během 14 dnů. Konečně jsem po dlouhé době objevila autora a knížky, které mne doslova pohlcují. Jak už jsem psala v předchozích hodnoceních - krátké kapitoly, lehký styl psaní, sympatičtí hlavní hrdinové a neuvěřitelné (ale reálné) způsoby vražd, které vždy na konci knížky mají svojí logiku.
PS: poprvé jsem odhadla pachatele, jen jeho příběh mi zůstal záhadou.
Ve zkratce kniha jedinečná, skvělá a kdo jí nepřečetl, tak ať si jí nenechá ujít a jde do toho :-)

10.11.2019 5 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Pro mě druhá knížka autora a opět naprostá bomba. Jeho knížky se čtou samy. Na konci kapitoly se čtenář těší na další, protože přijde moment, kdy prostě musí číst dál. Styl je lehký, svižný, zatím jsem nenašla hluchá místa. Hlavní hrdinové jsou jak mají být a u mě v hlavě už mají přesnou podobu (něco jako Brad a Morgen v Sedm :-) Těším se na další příběhy a nejen tuto knížku, ale hlavně autora Všem moc doporučuji.

08.11.2019 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Úplnou náhodou jsem se dostala k tomuto autorovi. A hned po pár stránkách jsem věděla,že jsem objevila dalšího svého oblíbeného autora. Knížka měla vše, co od nich očekávám - zajímavý příběh, rychlý spád, neočekávané zvraty, vtipnost, lehkost psaní a velmi zajímavé hlavní hrdiny :-) nemohla jsem se odtrhnout, četla jsem všude. 100% doporučuji. Už teď se těším na další knihy.

26.10.2019 5 z 5

Plavý kůň Plavý kůň Agatha Christie

Agatha je prostě TOP. Plavý kůň sice patří k těm mým méně oblíbeným - prostě tam chybí Hercule :-) každopádně rozuzlení jako vždy fantastické, logické a vůbec ne předvídatelné. 100% doporučuji.

14.08.2019 5 z 5

Bez krve na rukou Bez krve na rukou Val McDermid

Autorka byla pro mě velká neznámá. Knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou při smutné situaci a tak jsem ani neočekávala vzhledem k věku původní majitelky nějaký "úžasný"
příběh. Při přečtení prvních stránek jsem musela přiznat, že příběh začíná být více než zajímavý a že konec bude přesně tak a tak. Nakonec přiznávám, že konec mě více než překvapil - mile. Příběh opravdu zajímavý, celkový styl psaní mi vyhovoval. Takže za mě doporučuji a určitě vyzkouším nějaké další dílo autorky.

06.08.2019 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Jsem vášnivou kačerkou, takže bylo samozřejmé, že tahle knížka mne nemůže minout. Začátek byl těžký, několikrát jsem jí odložila a zase k ní vrátila. Nakonec, jak píší některé komentáře, druhá polovina už měla pro mě ten správný spád a děj a docela rozumné a logické vyústění. Každopádně děkuji autorce za konečný epilog o tom, že ne každý kačer se chová tak jako v knížce. Díky geocachingu dávám jednu hvězdičku navíc a jen si můžu přát ať mě nějaký takový podobný nález nepotká :-)

23.06.2019 4 z 5

Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Protentokrát aneb Česká každodennost 1939–1945 Marie Michlová

Jednoduchý pohled na jedno temné období našich dějin. Četla se pomalu sama. Některé pasáže trochu více zrychlené a zkrácené, ale celkový dojem je velmi dobrý. Používala bych jí jako učebnici v základních školách.

21.06.2019 4 z 5

První polovině bych dala o hvězdičku méně, ale nakonec plný počet, protože když už můj nejmladší nečtenář řekl, mami přečti si to, je to fakt pěkný, tak to fakt bude stát za to - a stálo. Zajímavý příběh, zpočátku děsivý (ještě, že už jsem svoje jedenácté narozeniny prožila), pak dojemný (hledání domova, přátel, poznávání jakékoliv podoby lásky a nakonec vítězný, protože vše dopadlo, jak mělo - tedy aspoň zatím..... než přijde Divomor :-)

21.02.2019 5 z 5

Tam, kde ji našli Tam, kde ji našli Kimberly McCreight

Úplně náhodný výběr v knihkupectví. Tady jsem se koukla na recenze a nic moc od knížky neočekávala. Pomalu, ale přece se začal příběh rozvíjet a přestože dějové linky se "nesmyslně" rozbíhaly na všechny strany v domnění, že většina postav je tam zbytečná, tak nakonec přece jen každá postava měla svůj smysl a svůj podíl na příběhu. Podobný příběh jsem už párkrát viděla na plátně i četla, ale přesto musím dát plný počet hvězdiček, protože byl sepsán zajímavě. Jedna z knížek, kdy jsem se těšila na další momenty při ní. Takže jako " oddychový thriller" doporučuji :-)

06.02.2019 5 z 5

Pohádkový detektiv Pohádkový detektiv Zdeněk Karel Slabý

Hercule Poirot pro děti. Jako malá jsem si knížku zamilovala tak moc, že jsem jí chtěla mít v knihovně. Jenže postupem času jsem zapomněla název i autora. Pouze jsem vzpomínala na jednotlivé příběhy, které jsem občas vyprávěla svým dětem. Nakonec mi to nedalo, podařilo se mi knihu vypátrat a dokonce i sehnat staré vydání, které jsem si hned s chutí přečetla. Jsou to krásné příběhy plné humoru, s nádhernými ilustracemi. Je to radost ji číst. Tahle knížka je moje srdcovka a jsem pyšná, že je součástí mojí malé knihovny :-)

18.01.2019 5 z 5

Vážně jste to nečetli? Vážně jste to nečetli? Jan Hrušínský

Čím je pan Hrušínský starší, tím víc zraje jako víno. Velmi se podobá svému moudrému tatínkovi. Přestože se jedná o sbírku z dob dřívějších, už tehdy v ní upozorňoval na krátkou paměť, kterou lidé mají, na možné rudé zlo, které se neztratilo a opět se bude snažit vrátit. Nedovolme, aby byl náš stát opět nesvobodný a "mrtvý"

11.01.2019 5 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Knížku jsem půjčila pro mého mladšího synka, že se budeme střídat při čtení. Při čekání na konec jeho tréninku jsem v kavárně knížku přečetla. Při jednotlivých pasážích jsem se neskutečně smála. Ještě, že mě obsluha kavárny zná, protože starší matka, co čte dětskou knížku, řehtá se u toho jako kůň, musí vypadat divně :-) Pak jsem celou cestu domů malému vyprávěla a hned jsme jí začali číst. Nádherně vykreslené pasáže plné úžasné dětské fantazie, kde není žádný ostych říct všechno, co si myslím a co mám na jazyku. 100% doporučuji a vím, že tahle knížka bude jedna z těch, ke které se budu vracet a číst jí i dalším generacím.

09.01.2019 5 z 5