krejcovka76 krejcovka76 komentáře u knih

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Moje druhé setkání s autorem (první byl Písečný muž). Čekala jsem zda pojede na stejné vlně jako u první knížky. Nezmýlila jsem se. Od první stránky do poslední se knížka četla sama. Některé pasáže se mi zdály zbytečné, ale nakonec do sebe vše zapadlo jako puzzle. Ani jedno hluché místo, vše jede na vlně napětí až do konce.

03.08.2017 5 z 5

Vánoční dárek pro mého nejstaršího syna, který knížku přečetl jedním dechem a jen se ozýval z pokojem výkřik, údiv. Za pár hodin se slovy začni číst mami, ať si můžeme o tom popovídat, mi byla knížka předána. Moc se mi nechtělo, vadil mi scénář a bála jsem se, že to bude nastavovaná kaše. Omyl - začala jsem číst a četla všude. Po dlouhé době knížka, kdy jsem byla naštvaná, že musím do práce. Přesně tak jak se příběh vyvíjí jsem si představovala pokračování - jen mi v hlavě neustále běžely jednotlivé scény, bohužel s přesnými vizážemi ze závěru filmu, což mi trochu vadilo, stejně jako že z Harryho se stal tak trochu morous . Knížku doporučuji, pokračující příběh má logiku a je reálná šance, že tak nějak by to možná bylo, ale kdo ví .... :-)

03.01.2017 5 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Tess Gerritsen

Tess mě kdysi dávno uchvátila Chirurgem, pak Učedníkem a od té doby stále hledám od ní knihy podobné. Všechny se velice dobře čtou. Čtenář je napnutý po celou dobu a pak najednou - veškeré rozuzlení se odehraje na pár stránkách a je konec. Kniha je velmi čtivá, fantazie pracuje na plné obrátky, jen ten konec jakoby nabral turbo rychlost. I tak doporučuji :-)

13.09.2016 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejdřív to byla jen knížka o které se mluví a je doporučována k přečtení. A teď po poslední stránce je to knížka, která předčila mé očekávání. Příběh nadchne, pohladí, slz ukápne nepočítaně. Silný opravdový příběh, na který by se nemělo zapomínat. Obrovské utrpení, odvaha, radost z maličkostí, které jsme momentálně v tomhle šíleném konzumním světě potlačili na nejmenší možnou mez. Všem vřele doporučuji.

25.01.2015 5 z 5

Tatínkova holčička Tatínkova holčička Mary Higgins Clark

Velmi dobře čtivá. Příběh mě upoutal už od samého začátku. Jsem pouze zklamaná velmi rychlým koncem, kdy na posledních 2 stranách vyvrcholil celý napínavý příběh.

04.10.2014 5 z 5

Zvrácené myšlenky Zvrácené myšlenky Andrea Kane

Náhodné setkání s touto autorkou, která mě velice mile překvapila. Knížka má spád, rychlost, člověk se na žádné stránce nenudí a ačkoli pár stránek před koncem, člověk ví "kdo je vrah" , přesto dávám plný počet a rozhodně doporučuji :-)

21.04.2014 5 z 5

Deset let s Václavem Havlem Deset let s Václavem Havlem Ladislav Špaček

Co říct - jedna z knížek u kterých mi bylo líto, že je konec. Laskavá knížka, která pohladí duši a "nakopne" lepší pohled na svět. Je úsměvné sledovat všechny ty příběhy popsané do detailů, jemné postřehy a hlavně osobnost Václava Havla. Klobouk dolů před tímto "malým velkým" mužem, který pro nás ve světě mnoho udělal a jen se modlit, abychom si ten obraz uchovali, co nejdéle a aby nám ho nějaký "pantáta" nezkazil. Každopádně doporučuji - moc a moc :-)

07.04.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Nekonečný rozdíl mezi Netopýrem. Četla se jedním dechem. Rozhodně doporučuji :-)

31.03.2014 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Musím říct, že jsem byla hodně zklamaná :-( Kniha se začala pořádně rozjíždět až 100 stránek před koncem. Každopádně zkusím ještě další titul a uvidím, jestli Nesbo bude můj šálek kávy :-D

10.02.2014 3 z 5

Království pekla Království pekla William Diehl

Ze všech 3 knížek pro mě nejslabší, vše gradovalo až na posledních 50 stranách, každopádně i tak spokojená s vyústěním nekonečného boje Martina Vaila s Aaronem Stamplerem.

06.01.2014 3 z 5

Znamení zla Znamení zla William Diehl

Pokračování thrilleru Primární strach, který mě opět zcela nadchl. Krásně rozvíjející se postava Martina Vaila a perfektně zakombinovaný návrat Aarona Stamplera se všemi jeho nočními můrami. Klobouk dolů, opravdu povedený kousek.

Ještě jsem to já Ještě jsem to já Lisa Genova

Opravdu živě napsaný strhující příběh ženy, bojující se zákeřnou nemocí, která se chtě nechtě dotkne všech blízkých z jejího okolí. Moc krásné a zároveň velmi smutné.

Primární strach Primární strach William Diehl

Musím říct, že jsem pro ni sáhla v knihovně úplně náhodou a když jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Velmi dobrý, čtivý thriller a postavu Martina Vaila jsem si, se všemi jeho komentáři a s životním nadhledema postojem, zamilovala.

Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Pavel Horváth: Můj příběh nekončí Jan Palička

Výborně humorně zpracovaný životopis :-) některé pasáže jsem četla několikrát a opravdu se ze srdce zasmála. Doporučuji všem i antisportovcům.

29.10.2013 5 z 5