Bez krve na rukou

Bez krve na rukou https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5032/bmid_bez-krve-na-rukou-2Iw-5032.jpg 4 84 12

Bradfield truchlí, jeho největší fotbalová hvězda, střední záložník Bishop, v bolestech umírá. Diagnoza: rafinovaná vražda. Ale to je jen začátek, desítky mrtvých a zraněných po sobě zanechá výbuch, který otřese fotbalovým stadionem. Jde o teroristický útok? O osobní mstu týmu? Nebo o něco ještě vážnějšího? Tony Hill a Carol Jordanová musí hledat odpovědi na otázky, které dosud nepovažovali za možné. Hledají vraha, jehož si nedokážou představit… Tvůrce psychologických portrétů doktor Tony se snaží složit obraz z útržků informací, které se mu podaří získat. Carol ztrácí energii bojem o vůbec nějaké místo ve vyšetřování, převzaté specialisty na teroristické útoky. A co hůře, Tony s ní tentokrát není jednotný v tom, co je třeba hledat.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , BB art

Beneath the Bleeding , 2007

ludek.n
18.07.2022 3 z 5

V Bradfieldu úřaduje vrah, který si nechce umazat ruce krví, proto používá jedy: rulík zlomocný, ricin, oleandr nebo třeba strychnin. A zatímco psycholog Tony Hill a vrchní inspektorka Carol Jordanová sbírají střípky informací, aby z nich poskládali případ, na Bradfield se už žene další pohroma v podobě bombového útoku na místním fotbalovém stadionu. Jestliže v předchozích dílech nechala Val McDermidová své dva hlavní hrdiny pracovat ruku v ruce, v pátém pokračování je tomu trochu jinak. Třenice a neshody mezi nimi nabývají na intenzitě. Další odchylkou od minulých knih je skutečnost, že jsme tentokráte nezměnili lokalitu ani pracovní zařazení vůdčích postav, a také jsme mezi knihy nevčlenili žádnou významnou časovou prodlevu. Děj prostě pokračuje plynule dál, stejně jako události v Bradfieldu. Hledání traviče a odhalení motivů atentátníka jsou nicméně poněkud vlažného ražení. Grandiózní finálové běhy předchůdců, při nichž doslova běhal mráz po zádech, se tady nevyskytují. Je to strukturované, promyšlené, ale pro jednou tomu chybí třaskavá směs, která by to popostrčila o stupínek výše.

denib
22.06.2022 5 z 5

Tuhle sérii jsem si oblíbila. Líbí se mi postavy, líbí se mi detektivní příběhy, napětí, rozuzlení. Možná bych tam nemusela mít tak komplikovanou omáčku kolem vztahu hlavních postav. Ale natolik mě to baví, že to knížce ráda odpustím. Rozhodně plánuji číst i další díly.

ivoiro
20.06.2020 5 z 5

Výborně, opět mně ta kniha uspokojila. A jdu hned do dalšího dílu.

krejcovka76
06.08.2019 5 z 5

Autorka byla pro mě velká neznámá. Knížka se mi dostala do ruky úplnou náhodou při smutné situaci a tak jsem ani neočekávala vzhledem k věku původní majitelky nějaký "úžasný"
příběh. Při přečtení prvních stránek jsem musela přiznat, že příběh začíná být více než zajímavý a že konec bude přesně tak a tak. Nakonec přiznávám, že konec mě více než překvapil - mile. Příběh opravdu zajímavý, celkový styl psaní mi vyhovoval. Takže za mě doporučuji a určitě vyzkouším nějaké další dílo autorky.

moudivlacek
03.02.2019 5 z 5

Tento díl byl opravdu něco. Otrava jedy je opravdu dne ve světě zločinu docela atypická. Zato jak bylo možno číst, velice účinná a opravdu smrtelná. Název knihy to zcela vystihuje. Co se týče druhé linie vyšetřování, tam jsem od začátku tušila, že teroristický útok nebude to pravé pojmenování, ale vysvětlení v závěru mě docela překvapilo. Trochu mě mrzely vztahy Carol a Tonyho. A kdo mě překvapil byla tajemná osoba z osobního života Tonyho, ale tedy vůbec nerozšířila mé milované hrdiny. Jsem zvědavá na další díl.

MarieH
06.05.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, doporučuji ! Důvod zločinu byl těžko odhalitelný, nabízelo mnoho směrů vyšetřování a Tony a Carol nezklamali. Je neuvěřitelné co člověk dokáže vymyslet za zrůdnost k dosažení svého cíle.

Synysterka
18.03.2018

První kniha od Val, co jsem četla a moc se mi líbila.

čef
15.02.2018 5 z 5

Nemohu říci, že všemu z knihy jsem porozuměl, a že se vším souhlasím např. se snahou relativizovat zabití 36 nebo kolika lidí muslimskou bombou. Také ignorance dedukcí psychologa Tonyho Hlila od hlavní vyšetřovatelky je dle mého názoru podivná. Nicméně román je to skvělý, tak poutavý, že se nedá nic přeskakovat, protože zde nejsou plytkosti, zjednodušenosti a vycpávky, ale naopak jistě mnoho zajímavých myšlenek.

Kerberos
02.07.2017 4 z 5

Tonyho a Carol mám jako dvojici ráda a Val to zase dobře napsala.

Val
07.06.2016 5 z 5

Mně se tedy kniha líbila moc. Val mcDermid mám moc ráda, ale do jejich knih se mi většinou hůře začítá. Samozřejmě se to pak vyrovná a jede to jako lavina, takže skoro všechny hodnotím pěti hvězdami. Nicméně tahle byla jedna z nejzdařilejších. Co se týče začtení se určitě nejlepší :-)

raty
03.02.2014 5 z 5

Skvělá detektivka. Vyšetřovací dvojice Carol Jordanová a Tony Hill mě opravdu baví. A díky paní knihovnici v naší knihovně, že mi tuto autorku před časem doporučila.

Jančislava
22.04.2013 4 z 5

Kniha nebyla špatná, občas možná trochu rozvláčná, ale vcelku dobrá