Kosprd a Telecí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malý Kosprd, hrdina naší knížky, miluje tatínkovu dílnu a moc rád tátovi pomáhá při výrobě vzducholodi, ale jednoho dne se rodiče rozhodnou, že jejich syn musí začít chodit do školky. Toto rozhodnutí se mu nelíbí, a velmi hlasitě protestuje – při příchodu do školky. Téměř každý rodič, který vedl poprvé své dítko do školky, ví, o čem je řeč. A také spousta dětí zná takovou situaci. V našem příběhu však malý Kosprd má velké štěstí, protože hned první den ve školce potká báječnou kamarádku s fantazií a zajímavými nápady, malou Telecí… Vyprávění zachycuje každodenní momenty, které se mohou přihodit v kterékoliv mateřské školce, a velmi vtipně i s nadsázkou popisuje život předškoláků a jejich nápady, nad nimiž se dospělí nestačí divit. Přátelství Kosprda a Telecí, jejich „vejšplechty“ i dobrodružství jsou zachyceny věrohodně a vtipně....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/155089/kosprd-a-teleci-155089.jpg 4.5101
Žánr:
Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (28)

Kniha Kosprd a Telecí

Přidat komentář
krejcovka76
09. ledna

Knížku jsem půjčila pro mého mladšího synka, že se budeme střídat při čtení. Při čekání na konec jeho tréninku jsem v kavárně knížku přečetla. Při jednotlivých pasážích jsem se neskutečně smála. Ještě, že mě obsluha kavárny zná, protože starší matka, co čte dětskou knížku, řehtá se u toho jako kůň, musí vypadat divně :-) Pak jsem celou cestu domů malému vyprávěla a hned jsme jí začali číst. Nádherně vykreslené pasáže plné úžasné dětské fantazie, kde není žádný ostych říct všechno, co si myslím a co mám na jazyku. 100% doporučuji a vím, že tahle knížka bude jedna z těch, ke které se budu vracet a číst jí i dalším generacím.

Greena
08. ledna

Neuvěřitelně vtipná kniha Evy Papouškové pro děti i jejich rodiče. Malý Kosprd bude chodit do školky, ale chodit tam nechce. Raději by byl doma s tatínkem Kosprdem a stavěl s ním vzducholoď. Ve školce potká báječnou kamarádku holku Telecí. Spolu začnou vymýšlet pěkné lumpárny. Pokud se chcete při společném čtení s dětmi zasmát, krásně ilustrovaná kniha Galinou Miklínovou je k tomu naprosto skvělá…

agatha2
18.11.2018

Tuto knihu jsme v době, kdy byla dcerka ve školce četly několikrát. Dnes jsem na ni narazila při úklidu dcerčiny knihovny a musela jsem si ji přečíst znovu. A opět jsem se u ní nahlas smála. Opravdu nemá chybu.

baja
14.11.2018

Opravdu jsem se zasmála. Už se těším, až dcera doroste do věku, kdy jí to budu moct přečíst. Snad ji bude bavit alespoň z poloviny tak jako mě:-)

Eleynee
11.10.2018

Velmi oblíbená kniha mého syna cca v 5-6 letech

cérka
30.06.2018

Nemůžu jinak, knížka je fakt super. Už dlouho jsem se tak srdečně a nahlas nezasmála :-).

"Chlapečku, neřvi, hlasivky ti trpí"
"Až vyrosteme, vezmu si tě za ženu. Aby ses už nemusela tak blbě jmenovat "
Maškarní:
Jen Leuška Kotná byla nešťastná, protože její maminka šla za včelu. A měla velké bříško s Leuščinou sestřičkou a vypadala spíš jako čmelák. Leuška ležela na zemi jako dříve Kosprd a řvala: "Já nechci tlustou včelu!"

A tak bych mohla opsat celou knihu :-)
Krásná vzpomínka na léta strávená v Mateřské školce, jen tu žížalu jsme kuchařkám do kafe nikdy nedali (i když by si to někdy zasloužily), hold chyběla nám odvaha:-)

LadyCharlene
06.04.2018

Velmi jsem se nasmála.

parley3
28.02.2018

Kratší kapitoly, pro menší děti těžko uchopitelné názvy příjmení: "Mami, budeme číst ten prd!" Vtipné příběhy, pobaví se i dospělí.

hrosik3
31.01.2018

Úsměvná kniha pro děti. Četla jsem ji těm svým před spaním, pravda, už to nejsou předškoláci, ale i tak se jim moc líbila.

EvaEmma
25.07.2017

Krásná kniha. U nás doma velmi oblíbená! Pro všechny předškoláky v rodině byla kniha úžasným dárkem.

Lucissia
28.12.2016

Tak to vám, paní autorko i Ježíšku, pěkně děkuji. Třetinu knihy jsem synovi vysvětlovala, jak to, že se někdo může jmenovat Kosprd, další třetinu knihy jsme rozebírali, jestli ta vzducholoď byla ze dřeva, jestli měla anténu a byla celá vyztužená dráty a poslední třetinu, jak fungují jezdící schody. :-D Takže je vidět, že ho hodně zaujala a mne opravdu taky. Budeme číst zase. :-)

RenoPi
27.12.2016

Skvělá kniha, četl jsem ji malému, který posledním rokem chodil do školky. Měl jsem trochu strach, aby taky nevzal kramle. Tak ho kniha bavila.

EvaEma
19.10.2016

Smála se celá rodina! A výchovná kniha, člověku se chtělo říkat, tak tohle, děti, vy nikdy nedělejte.... :-) Povídali jsme si o těch dvou ještě dlouho po dočtení a porad se k nim vracime. A ke knize samotné se taky vrátíme! Je senzační!

pohratky
11.08.2016

Krásná a vtipná kniha...baví se i dospěláci

ivzu77
18.05.2016

Knihu mi předčítal nahlas můj syn Davídek a moc se nám líbila. Příběh malého kluka Kosprda a jeho kamarádky Telecí byl moc srandovní. A máme další knihu do čtenářského deníku.

raffi
10.11.2015

Knižka pobavila nás dospelých aj malú dcérku. Písaná peknou češtinou, naviac príbehy majú dej aj vtip. Uvítali by sme pokračovanie...

Mergirus
04.08.2015

Tato kniha byla všude doporučována, proto jsem se obávala její kvality. Ale překvapila mě, byla moc hezky napsaná, vtipná, obsahovala problémy malých dětí. Vřele doporučuji ke čtení, a to nejen dětem.

bosorka
07.07.2015

Vtipné velice. I jako rodiče mě bavilo a to ani nemluvím o dětech, museli jsme jim číst už několikrát.

honajz2
10.06.2015

Ale jo, špatný to není, zasmál jsem se u toho, jedna kapitola neměla chybu, ale byli mnohé chvilky, kdy jsem se docela divil. Možná by to mohlo být o trochu delší, protože zápletka by mohla být zajímavější. Toť vše.

zuzi1162
17.01.2015

Nemá chybu ;).

Isew
27.07.2014

Při četbě této knihy jsem tajně doufala, aby mé dcery neokoukaly taktiku Kosprda, když přišel do školky a řval. Ve školce se jim líbí, tak to nenastalo. Když se Kosprd s Telecí spolu vydali s metrem hledat Kosprda 1, tak mi zatrnulo podruhé. Popisovat výlet takhle malých dětí mi přišlo nezodpovědné. Co kdyby je někdo chtěl napodobit? Ráda jsem se zase s nimi vrátila zpět do školky. A při netradiční žádosti Kosprda o ruku Telecí s tím, že když se za něj v budoucnu provdá, tak aspoň nebude mít tak blbé jméno, jsem vyprska smíchy a výše zmíněné výtky jsem částečně odpustila.

tebilly
25.07.2014

Koupila jsem triletemu synovi na Vanoce a knizka mela velky uspech jak u nej, tak u me :) Nekdy se prihodam maleho Kosprda smeju vice nez syn :) Vtipna knizka, a trosku jiny odskok od klasickych pohadek. Rozhodne doporucuji.

babyboar
23.03.2014

Loni jsem měla možnost udělat u nás v knihovně besedu se spisovatelkou pro děti. Měla jsem na výběr tuto a ještě jednu autorku. Protože jsem do té doby ještě neměla tuhle skvělou knížku v ruce a o autorce jsem věděla jen to, že je scénáristka seriálových škvárů, zvolila jsem její spisovatelskou kolegyni. Po přečtení knížky mne to docela zamrzelo. Je opravdu skvělá, vtipná a přitom výborně vystihuje dětské pocity a jejich představy o světě. A jen pro zajímavost. V ČR žijí pouze dvě/dva Telecí a 42 Kosprdů (+ 33 Kosprdových).

Mirek V.
03.03.2014

Je to sice pro malý předškolkáčky ale STRAŠNĚ jsem se u toho smál :-D

Blue
21.02.2014

Možná je to tím, jak byla kniha prezentována, jak byla všude chválena - mne prostě tak moc neohromila.

Argony
22.11.2013

Moc hezké a vtipné čtení. Určeno především pro předškoláky a děti cca do třetí třídy.

MartinaF
14.07.2013

Pěkná knížečka o dvou dětech, kteří zažívají velká dobrodružství. Kniha se mi líbila, měla svižný děj i vtipné scénky. Je určena pro předškolní dětí, ale bude se určitě líbit i rodičům.

tyzik.cejka
06.06.2013

kniha jasně odpovídá tomu že je pro ty malé ale jsou tam nádherně vyznačeny problémy malého člověka jako třeba chci s tatínkem být doma nechci jít do školky všem jsem pro smích že mam špatné jméno naštěstí je tady Telecí oba mají špatné jméno a tak se z nich stanou spojenci a dalo by se říct nejlepší kamarádi