Kosprd a Telecí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Malý Kosprd, hrdina naší knížky, miluje tatínkovu dílnu a moc rád tátovi pomáhá při výrobě vzducholodi, ale jednoho dne se rodiče rozhodnou, že jejich syn musí začít chodit do školky. Toto rozhodnutí se mu nelíbí, a velmi hlasitě protestuje – při příchodu do školky. Téměř každý rodič, který vedl poprvé své dítko do školky, ví, o čem je řeč. A také spousta dětí zná takovou situaci. V našem příběhu však malý Kosprd má velké štěstí, protože hned první den ve školce potká báječnou kamarádku s fantazií a zajímavými nápady, malou Telecí… Vyprávění zachycuje každodenní momenty, které se mohou přihodit v kterékoliv mateřské školce, a velmi vtipně i s nadsázkou popisuje život předškoláků a jejich nápady, nad nimiž se dospělí nestačí divit. Přátelství Kosprda a Telecí, jejich „vejšplechty“ i dobrodružství jsou zachyceny věrohodně a vtipně....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155089/big_kosprd-a-teleci-OSm-155089.jpg 4.5181
Nahrávám...

Komentáře (50)

Kniha Kosprd a Telecí

simca9342
20. dubna

Příběh ze školky jak stojí v podnadpisu je vyprávění o jedné školce, dvou dětech se zvláštním příjmením a nekonečnu dobrodružství, které nejen společně prožijí.

Vituss
02. dubna

Že se děti v příběhu oslovují příjmením, je spíše trapné, než vtipné. Že příběh nepřímo navádí děti k nepravostem, namísto poskytnutí nějakého poučení, je tristní (a nezachrání to ani poslední kapitola). Že má kniha tolik pozitivních ohlasů, je překvapující. Smutný obraz soudobé dětské literatury.


Luciluc
28. března

Knížka čtená dceři. Na knihu jsem před časem četla doporučení, že je prý velmi vtipná, a tak jsme si ji vypůjčily z knihovny. Název, a současně jména dvou hlavních postav, je nápaditý, kapitoly jsou tak akorát dlouhé, ilustrace docela pěkné. Příběh se odehrává ve školce a je určen pro děti od 5 let. Docela se nám čtení líbilo, ale čekala jsem to vtipnější.. i když přiznávám, že jsem se nad několika situacemi usmála. Slabší 4 *.

mataaskorice
10. března

Tuhle knížku zbožňuju. Ráda se k ní jednou za čas vracím, je to bezvadná dobíječka nálady. Vtipná, s rychlým spádem, s dětskou přímočarostí a naivitou. Sdrcovka.

Bubo19
03. března

Pěkný a vtipný příběh odehrávající se převážně v mateřské školce. Určený je hlavně dětem, ale myslím, že se bude líbit i dospělým. Zasmála jsem se u něj, poučení se tam taky objevilo, no a poslední věta, ta byla nejlepší.

theale
22. února

Vtipné, milé, jen škoda, že je knížka tak krátká…

Kobzíci
16. ledna

Jedna z nejvtipnější knížek, které jsem četla.

Freedomova
15. ledna

Super knížka, četla jsem ji synovi a chvílemi jsem se smála tak nahlas, že na mě nevěřícně zíral. Je to skvělé čtení pro děti i dospělé. Když človek už "prodělal" s dítětem školku, užije si ji ještě lépe :)

1