Malý princ

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této moderní pohádky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit. Ale věděl, že je třeba chránit květinu, kterou vypěstoval, a že mu to přineslo radost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/40809/maly-princ-dy7-40809.jpg 4.512936
Literatura světová, Novely, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Le Petit Prince, 1943

Kniha Malý princ

TerezKA.LI
včera

Upřímně,mám z knihy rozporuplné pocity. Na jednu stranu chápu hloubku myšlenek, na druhou stranu nechápu, proc jsou z ní všichni tak nadšení. A už vůbec bych ji nenazvala pohádkou.
Poprvé jsem ji přečetla dceři v domnění, že je to pohádka,dcera samozřejmě vůbec nechápala. Pak jsem se k ní v rámci čtenářské výzvy vrátila v domnění, že když si ji přečtu v klidu a sama, tak se mi bude líbit víc. Nelíbila, spíš naopak.

IlonaP.
včera

Klasika světové literatury, opakované se k ní vracím a dále budu.

LintuShelly
včera

Čím více ji čtu, tím více ji miluji.

Marxt5
předevčírem

Výborná kniha. Četl jsem ji dvakrát, podruhé na mě, jako asi na většinu čtenářů, zapůsobila více.
Spousta zamyšlení nad moderní společností, její nesmyslností.
Rozhodně doporučuji.

Pája89

Kniha, kterou musíte číst pomalu a číst mezi řády. Nutí k zamyšlení. Doporučuji přečíst opravdu každému.

ladyka

K této kultovní knize jsem se pořádně dostala až teď v rámci ČV, byť mi "princ" kolikrát prošel rukama..Určitě donutí k zamyšlení a určitě to není na jedno rychlé přečtení, takže se k ní jistě někdy vrátím. Jiný než plný počet dát ani nemohu.

LucySmile

Krásná a milá pohádka pro dospělé

Lucuschka

Rozhodně nedoporučuji číst, pokud máte smutnou až depresivní náladu.
Rozhodně se nejedná o knihu pro děti nebo možná pouze pro děti, protože ji nepochopí do hloubky.
Rozhodně by měli číst pouze vyrovnaní a šťastní jedinci, protože ty snad po přečtení tato kniha nezasáhne tolik.
Rozhodně plná myšlenek, které jsou však natolik smutné až depresivní, že je nelze strávit v jednom okamžiku, ale postupným rozmýšlením a přemýšlením.
Rozhodně doporučuji přečíst, pokud nemáte o čem přemýšlet.
Rozhodně nedoporučuji číst opakovaně v krátkém časovém horizontu, pokud nejste masichista.