kosátkoo kosátkoo komentáře u knih

Skvělé, děj i postavy jsou v tomto díle lépe poskládané než ve skvělém Šikmém kostele. Vše jsem zde mnohem víc prožívala s místními. Ten jejich těžký život.

05.06.2023 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

To je tak krásně a citlivě napsaná kniha. Co na tom, že z anotace teče přeslazenost, kniha taková vůbec není. Je moc milá.

07.05.2023 5 z 5

Celý den drobně prší (Výbor z deníků 1920–1937) Celý den drobně prší (Výbor z deníků 1920–1937) Jaroslav Foglar

Skvělý soubor textů, který mi umožnil pokochat se autorovým nitrem. Pokochat se není možná to správné slovo, nicméně jsem se o něm z této knihy dozvěděla mnohé, proto si zaslouží pět hvězd.

07.05.2023 5 z 5

Tato kniha je jako zjevení. Krásně zpracované těžké téma, uvěřitelné dialogy i jednání postav. Pro mě rozhodně překvapení.

Nonstop Eufrat Nonstop Eufrat Veronika Bendová

Krásné čtení, precizní psychologie postav. Plné neobyčejnosti v naprosto banálních věcech i situacích. Takhle vypadá (podle mě) kvalitní česká próza bez manýr, křečovitosti a úporné snahy být vtipný.

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Vtipné.

03.05.2023 3 z 5

Smutná a důležitá kniha.

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Téma obyčejné, ale bravurně zpracované.

Běsa Běsa Dita Táborská

Dobré! Strašně dobré a dobrých českých autorek není podle mě mnoho. V dějových linkách ani postavách jsem se neztrácela. Dala bych šest hvězd, kdyby to šlo.

Nerez Nerez Marek Epstein

Cokoliv tento autor napíše, je skvělé. Umí pracovat s jazykem i námětem. Přečteno za keden večer, nemohla jsem se odtrhnout.

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Studovala jsem výtvarnou školu a o Podolské jsem psala nejednu práci, žádná ale nebyla tak dobrá jako tento krásný román. Doporučuju.

Hořím Hořím Simona Bagarová

Překrásná kniha, citlivý text, který má co říct.

… stačilo jen říct Jáchymov … stačilo jen říct Jáchymov Anna Strnadová

Výborné a smutné. Doporučuju všem!

Pod zámkem Pod zámkem Maude Julien

Fuj, ohavný příběh, ale kniha skvělá.

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Hezky napsané, dobrý příběh. Není to nic výjimečného, ani stylově či jazykově, ale pro většinového čtenáře je to nadprůměrně dobré!

03.05.2023 5 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Napsáno je to skvělé. Drásavé, plíživě smutné a přece jemné. Je to výrazná autorka, která má o čem psát a umí to. Nemá to nic společného se současnou literaturou jejích vrstevnic, plnou otravného sarkasmu. Tohle je prostě dobré.

Herečka: Múza první republiky Herečka: Múza první republiky Jana Poncarová

Tleskám! Jemně teskné, skvěle popsaná doba a vše hezké i tísnivé s ní spjaté.

Pražačka na vsi Pražačka na vsi Soňa Paleta

Nasmála jsem se. Není to nijak objevné, ale milé ve své jednoduchosti a trefnosti.

InTyMně InTyMně Markéta Lukášková

Proč ano? Jako pohled do přemýšlení třicátníků, které je pokroucené, zmatené a plné bolístek, se mi to zdá skvělé...

02.05.2023 5 z 5

Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity Obrazy z kulturních dějin ruské religiozity Martin C. Putna

Problém této knihy spočívá v předpojatosti autora. Sice s ním v mnohém, co se týká Ruska, souhlasím, nicméně ta útočná předpojatost je otravná. A je otravnější o to víc, jelikož jde o profesora.

30.04.2023 2 z 5