kosátkoo kosátkoo komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Různé postavy, různé časové linky, kniha se dobře četla, mám ráda příběhy jako vystřižené z Baťovy doby.

10.04.2024 5 z 5

Na Chesilské pláži Na Chesilské pláži Ian McEwan

Podle mě kniha výborně vykresluje vztahy mezi lidmi. My se dnes tváříme, že jsme otevření, ale moc se to od té doby nezměnilo (40. léta).
Vztah dvou hlavních postav se mi zdál uvěřitelný. Výborně napsané s přeložené.

21.03.2024 5 z 5

Do ráje Do ráje Hanya Yanagihara

Hutný, silný a hlavně nezpomenutelný příběh. Jedna z nejlepších knih, které se mi letos dostaly do rukou.

10.01.2024 5 z 5

Severské pověsti Severské pověsti * antologie

Severské pověsti jsou mi naprosto cizí, a tak jsem ráda, že jsem se mohla něco dozvědět. Trochu mám problém se jmény, které mi často k postavám nesedí, ale to je spíš kulturní problém.

09.11.2023 5 z 5

Osud tažných ptáků Osud tažných ptáků Maarten Hart

Dechberoucí a krásný propletenec příběhů lidí, ke kterým nemám blízko, o kterých bych se normálně asi ani nedověděla.

07.11.2023 5 z 5

Hněv celého světa Hněv celého světa Maarten Hart

Napínavý text, který má jistě co říct. Nebylo to však příliš strhující a do čtení jsem se musela přemlouvat. To přisuzuji méně přístupnému stylu, jinak skvělé.

07.11.2023 5 z 5

Sen, který se naplnil Sen, který se naplnil Luca Di Fulvio

Líbilo se mi to, bylo to strhující i když lehce triviální ve stylu i chování postav. Ale není to špatné.

02.11.2023 5 z 5

Bostoňanka Bostoňanka Anita Diamant

Mám takové retrospektivní příběhy, kdy je vypravěčem moudrá osoba, ráda. Kniha je dobře napsaná, děj ubíhá rychle, snadno se tedy čte. Doporučuji.

27.09.2023 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Dozvěděla jsem se spoustu nových informací, vše navíc podané velmi čtivou formou. Mám nad čím přemýšlet.

23.09.2023 5 z 5

Náhradník Náhradník Princ Harry (p)

Většinu těch věcí jsem četla už v mediích, ale ani zbytek není jen vata. Nemůžu říct, že Harrymu vyloženě fandím, ale částečně ho po dočtení knihy chápu.

21.09.2023 5 z 5

Dýchej za mě Dýchej za mě Eva Kollerová–Střihavková

Pro mě je to určitě jeden z nezapomenutelných příběhů, nad kterým přemýšlím i několik dní po dočtení. Velmi mě zasáhnul.

21.09.2023 5 z 5

Napříč střechou světa Napříč střechou světa Peter Hillary

Je to dechberoucí, nejen vzhledem k tomu, co člověk dokáže, k čemu je schopný se vybičovat, ale i vzhledem k reflexím života, přátelství a smyslu života, kterého jsou autoři schopni. Tahle kniha vydá za tucet motivačních slátanin. Všechny věci, které tu popisují e dají aplikovat i na běžný život, ne jen na život horolezců.

19.09.2023 5 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Líbí se mi popis Prahy a života u nás člověkem z venku. Myslím, že i postavy a jejich přemýšlení se autorovi podařilo vystihnout. Prožívala jsem jejich rozkoly i zamilování. Mohu jen doporučit.

19.09.2023 5 z 5

Peklo a jiné destinace Peklo a jiné destinace Madeleine Albright

Ráda jsem se o této dámě něco dozvěděla, nevěděla jsem toho o ní mnoho. Kniha není příliš čtivá, musela jsem do pokračování ve čtení nutit, ale brala jsem to tak, že se chci něco dozvědět. Informační hodnota této knihy převažuje nad formou, ale to u tohoto typu čtení nepovažuji za minus.

15.09.2023 5 z 5

Poslední půlšilink Poslední půlšilink William Somerset Maugham

Líbí se mi, že je zde ten částečně vyfabulovaný Gauguinův život popsaný bez příkras. Trochu mi tam chyběla hlubší psychologie ostatních postav, ale jako celek se mi to moc líbilo.

15.09.2023 5 z 5

Komunita zmizelých Komunita zmizelých Shea Ernshaw

Trvalo mi, než jsem se na tu jinakost všech lidí, kteří v knize vystupují naladila, ale stálo. to za to, od knihy jsem se neohla odtrhnout a splnila mé očekávání.

05.09.2023 5 z 5

Sicilský román Sicilský román Ann Radcliffe

Vůbec jsem o tomto rodu nic neslyšela, takže jsem si ráda příběh přečetla a seznámila se s ním. Reálie mi nevadily, protože popisovaly něco, co neznám. Je to starý román, tomu odpovídá styl i jazyk, pro mě to ale bylo milé zpomalení.

05.09.2023 5 z 5

Rozmarné léto Rozmarné léto Vladislav Vančura

Vracím se k této knize pravidelně. Miluju ji.

Dílo Dílo William Shakespeare

Mám doma přesně tento svazek, který opečovávám tak, aby se zachoval i dalším generacím. Je v něm vše důležité.

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Překrásně popsané. Dokonce tak, že mám skoro důvod se jet na ta místa podívat, abych zjistila, jestli jsou tak hezká, jako vyznívají v této knize, která mě bavila svým současným jazykem bez zbytečného povídání kolem.