Napříč střechou světa

Napříč střechou světa https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104987/bmid_napric-strechou-sveta-WCh-104987.jpg 4 18 4

Cestopis po Himálaji a Tibetu. Na konci knihy je stručný deník expedice přechodu himalájským hřebenem od 24. ledna do 16. listopadu. 248 stran textu + 64 stran barevných fotopříloh

Literatura naučná Cestopisy a místopisy Sport
Vydáno: , Panorama

First Across the Roof of the Worl , 1983

kosátkoo
19.09.2023 5 z 5

Je to dechberoucí, nejen vzhledem k tomu, co člověk dokáže, k čemu je schopný se vybičovat, ale i vzhledem k reflexím života, přátelství a smyslu života, kterého jsou autoři schopni. Tahle kniha vydá za tucet motivačních slátanin. Všechny věci, které tu popisují e dají aplikovat i na běžný život, ne jen na život horolezců.

Janadvorackova
19.09.2023 4 z 5

Zdálo se mi, že k cestě přes hory přistupovali trochu nezodpovědně. Ale asi právě proto to bylo takové dobrodrůžo.

Líbil se mi popis pustých oblastí - kilometrů hornatých a takřka neobydlených krajin.

Některé obyvatele Nepálu bych potkat nechtěla. Zmínky o napadení a o pár kilometrů dál o vesnici plné přátelských lidí, kteří, ač toho sami měli málo, horolezce pohostili, mě znepokojuje. Ale nejde o první knihu, dokonce jsem to slyšela i osobně od cestovatelů, že prostě "tam člověk nikdy neví, koho potká."

lu6784
29.03.2020 2 z 5

Nějak mi nesedí vypravěčský styl. Často jsem se musela vracet zpátky. Dočteno tak do pulky

niknikita
04.12.2018 5 z 5

Jablko nepadlo daleko od stromu a Sir Hillary je jistě právem hrdý na svého odvážného syna. Moc ráda se vydávám do vysokohorských dobrodružství s tak skvělými průvodci, třebaže jenom v jejich knihách. Tato publikace by si zasloužila pevnou vazbu a kvalitní tisk včetně fotografií, ale i tak má čestné místo v mé knihovně.

Autoři knihy

Peter Hillary