kosátkoo kosátkoo komentáře u knih

Bizarní povídky Bizarní povídky Olga Tokarczuk

Bavilo mě to!

19.04.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Drsnější než jsem čekala, ale je to stylově vybroušené a místy napínavé. Jsem spokojená, Mornštajnová opět splnila má očekávání (a byla vysoká!).

Moje mládí v Gronsku Moje mládí v Gronsku Peter Freuchen

grónsko je země, do které se musím nutně podívat, protože si mě každá kniha, která o něm vypráví podmanila. Nejinak tomu je v případě tohoto vyprávění. Doporučuji, je to drsné a zajímavé zároveň.

Dějiny lingvistiky Dějiny lingvistiky Jiří Černý

Velice zajímavá kniha, plná informací, o nichž jsem do teď neměla tušení, doporučuji všem. Nejen studentům lingvistiky.

16.04.2023 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Láska navždycky!

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Nemůžu tomu dát málo hvězdiček jen proto, že jde o primitivní četbu. Problém ale vidím v tom, že to bylo prostě strašně nudné.

16.04.2023 1 z 5

Ochránci Ochránci John Grisham

Skvělý a napínavý román, který jsem přečetla skoro na jeden zátah, nemohla jsem se od něj odtrhnout. Při čtení mi bušilo srdce, což se mi moc často nestává.

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

trochu nuda

16.04.2023 2 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Miluju dobrodružné knihy všeho druhu a tahle byla také úžasná!

Býti básníkem Býti básníkem Jaroslav Seifert

Krásné, jemné a snadné čtení i pro ty, kdo nejsou zvyklí na básně.

Navrácená milost Navrácená milost Rose Tremain

Miluju historické romány, tenhle je málo známý, ale pozornost si zaslouží. Je skvělý. Dozvěděla jsem se nové věci z dějin nejen Anglie.

15.04.2023 5 z 5

Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Vlčí dítě: Neuvěřitelný životní příběh východopruského děvčete Liesabeth Otto Ingeborg Jacobs

U čtení knihy mě dost mrazilo, nejvíc asi z toho, že se to vše stalo. Chudák dítě. Vysoká výpovědní hodnota knihy přebíjí špatnou formu.

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Skvělý román, takové "moderní dobrodružství. S hrdinkou jsem soucítila a obdivovala ji. Ten její "blbeček" mi nápadně připomínal bývalého.

Třetí polovička Třetí polovička Carola Lovering

Pěkná skládanka vztahů a příběhů jednotlivých postav. S hrdiny se těžko člověk ztotožní, ale to asi nevadí. Je to lehké oddechové čtení.

Žena, která začala žít Žena, která začala žít Beth Miller

jo, bylo to dobré, vlastně i nepředvídatelné, takže doporučuju.

Fin Mika Waltari Fin Mika Waltari Markéta Hejkalová

četla jsem všechny jeho knihy, ale o jeho životě jsem nevěděla nic, proto jsem ráda, že se mi tahle útlá knížka dostala do rukou. Přidanou hodnotou je, že jsem se dozvěděla spoustu informací o Finsku, které si díky spojení s Waltarim snáz zapamatuju. Doporučuju, rozhodně měl zajímavý život.

Dům pod náměstím Dům pod náměstím Markéta Hejkalová

Anotace mě nalákala, ale samotné čtení už pak tak zábavné nebylo.

03.03.2023 2 z 5

Když světlo projde špínou, zůstane čisté Když světlo projde špínou, zůstane čisté Irena Fuchsová

Málo známá kniha, ale moc krásná. Přečetla jsem ji jedním dechem a všem ji moc doporučuju.

Papírový palác Papírový palác Miranda Cowley Heller

Není to špatně napsané, ale není to příliš zábavné. Děj je předvídatelný, postavy poněkud toporné.

03.03.2023 2 z 5

Mimochodem Mimochodem Woody Allen (p)

Vtipné, kousavé a chytré. Přečteno za několik odpolední u kávy.