Fin Mika Waltari

Doba, život a knihy světoznámého spisovatele

Kniha mapuje život a dílo jednoho z nejznámějších romanopisců dvacátého století.
Autorka postupuje ve svém líčení chronologicky. Waltariho život a dílo vykládá v kontextu kulturního a společenského klimatu ve Finsku první poloviny dvacátého století.

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14222/fin-mika-waltari-Eeh-14222.jpg 3.930
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, Hejkal

Kniha Fin Mika Waltari

haki34
11.05.2020

Wlatariho řadím ke svým oblíbeným autorům - s postupem času víc a víc odhaluji jeho kouzlo. Životopis je úlovkem z Knižního veletrhu v Ostravě...
Dozvěděla jsem se spoustu věcí nejen o Waltarim, ale i o historii a dějinách Finska. Potěšil i rozbor Waltariho děl, nástín jeho myšlenkových pochodů a pocitů. A samozřejmě obrazová příloha - fotek není nikdy dost...
Hodnotím jako velmi dobrou...

Vesmich
14.01.2020

Zaujal mě ten začátek, historická linka věnující se dějinám Finska v podobě "pro každého", a tu jsem také po celou dobu sledovala, protože autorka je pro mě zárukou kvality. Knihu o Waltarim jsem si pro sebe proměnila v knihu o Finsku a s obrazem, který mi zůstal v hlavě, jsem spokojená a vím, že mi tam už zůstane.

freejazz
17.01.2019

výborná kniha. stále som sa vyhýbal Waltarimu, bral som to ako módnu záležitosť a rád som sa radil k tým, čo ešte nečítali Egypťana, tešilo ma to zdvihnuté obočie mojich spolubesedníkov:).
napokon som podľahol. a po prečítaní tohto dielka, plného faktov, detailov, zaujímavostí, ale predovšetkým hlbokého vzťahu k autorovi mám chuť siahnuť po Waltariho knihách „zo súčasnosti“. hádam ich pozháňam.

Vec1980
09.08.2017

Zajímavá knížka, možná až příliš. Pokud hledáte, sice útlou ale možná až moc obsáhlou knihu, o jednom finském autorovi, je to tahle. Na mne až příliš obsahů Waltariho děl, příliš mnoho konstatování jeho života, možná až se strojovým popisem.
Škoda jen, že i navzdory snaze o mnoho detailů životních i cestopisných chybí občas alespoň nějaká základní mapa, určitě by nevadila. Helsinky zase tak velké nejsou.

Pokud ale hledáte náhled do Waltariho života, raději doporučím přímo Čtyři západy slunce (Román o románu) 1976, M. Waltari.

L_Into
17.03.2017

Výborně zpracovaná kniha o práci i životě nejslavnějšího finského spisovatele. Nutnost pro každého obdivovatele Waltariho díla.

MOu598
18.01.2017

Četla jsem v březnu 2010. Podle mých poznámek:
Podtitul: Doba, život a knihy světoznámého spisovatele.
Spousta informací, i dějinné souvislosti, obsahy knih i úryvky. Zajímavé, ale takové až do důsledku vysvětlující nemám ráda. Chci mít vlastní pohled.

Aroucaria
16.09.2016

Nakouknutí do života známého spisovatele. To bylo ale překvapení! Netušila jsem, že nikdy nebyl v Egyptě. Ale zcestovalý byl. Každý si ale musí obrázek udělat sám a tato kniha k tomu rozhodně vybízí. A velmi vstřícně :-)