Žena, která začala žít

Žena, která začala žít https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503899/bmid_zena-ktera-zacala-zit-TkZ-503899.jpg 4 20 7

Po dramatických událostech tráví Pearl poklidný život s manželem v malém domku na francouzském venkově. Matka jí zemřela a s otcem ztratila kontakt již dávno. Když se jí ozve bratr Greg s tím, že otec umírá, chce ho jet navštívit, ale přijede pozdě. Po pohřbu se dozví, že jí odkázal deníky psané těsnopisem, které Pearl postaví tváří tvář vlastním dávným tajemstvím.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

The Woman Who Came Back to Life , 2022

bookcase
20.04.2023 4 z 5

Zajímavý příběh, dojemný, propletený, k zamyšlení.

kosátkoo
03.03.2023 5 z 5

jo, bylo to dobré, vlastně i nepředvídatelné, takže doporučuju.

Šánka
30.01.2023 4 z 5

Obálka vypadá tak kouzelně, že by v sobě mohla skrývat nějaký pěkný, letní, pohodový příběh. Ale není tomu tak, tohle není lehké čtení a bylo mi u něj spíše smutno. Má ale v sobě i malé střípky humorných momentů.
Je to vlastně rodinné drama, příběh o nových šancích, o dlouhé cestě, která k nim vede a není vůbec lehká, a o odpuštění. Také o tajemství, skrývaném příliš dlouho, o nekomunikaci i nepochopení. A někdy může být příliš pozdě napáchané škody v takových vztazích napravit...
Kniha je to moc pěkná a po dočtení nabízí mnoho prostoru k zamyšlení.

alnahu
05.01.2023 3 z 5

I já jsem si vybrala tuto knihu díky pěkné lákavé obálce.Kniha byla čtvá ale velice smutná -moc mi nesedla.

jeny-v
17.12.2022 4 z 5

Hned několikrát jsem opustila napsání komentáře k této knize, kterou jsem si vybrala hlavně díky obálce. V současnosti jsem četla po sobě hned dva příběhy s osnovou: zasunutá bolestivá minulost, náprava v přítomnosti a nadějná budoucnost. Celkově se to dá dočíst s melancholickým nádechem rodinných těžkostí a tajemstvím. Ze života na chatě v lese a vystupování Pearl a Dennyho na pohřbu jsem byla docela rozpačitá. Nezvyklým dědictvím se postupně rozplétají vztahy mezi Francisem Nicholsem, jeho dětmi Gregem, Perličkou, Benem a jeho novou rodinou - Jeanie s Andreou i role svobodné matky Caroline. "Posmrtně se snažil napravit náš pošramocený vztah. Bála jsem se, že jakmile se všechno dozvím, zkrátka to neunesu, udělat za minulostí tlustou čáru."

Arsi
12.12.2022 5 z 5

Krásná, ale trochu smutná kniha. Rozhodně nutí k zamyšlení.

Danago
09.12.2022 5 z 5

Knížka je podle mě rodinné drama, a mně se moc líbila. Určitě bude bavit hlavně ženy a zasáhne ženy matky. Ale je tu i velmi zajímavě zpracováno téma otce, který odešel od rodiny, a co si prožíval. Téma, které se nevyskytuje v knihách příliš často.
Kniha není oddechová, donutila mě se zamyslet ,jak život dokáže být těžký, jak je důležité pochopit, odpustit, změnit pohled , názor. Být velkorysý. Život je krátký a těžký.
Nádherná kniha můžu jen doporučit.

Autorovy knížky

Beth Miller
britská
2022  84%Žena, která začala žít

Kniha Žena, která začala žít je v