Když světlo projde špínou, zůstane čisté

Když světlo projde špínou, zůstane čisté https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/166336/bmid_kdyz-svetlo-projde-s-166336.jpg 5 11 6

Třicátá kniha Ireny Fuchsové, KDYŽ SVĚTLO PROJDE ŠPÍNOU, ZŮSTANE ČISTÉ, je román o dívce, která v osmnácti letech, v roce 1968, začala pracovat v kolínském divadle. Autorka stěžejní část románu, týkající se let 1968 až 1992, napsala před dvaceti lety, pod pracovním názvem, KDYŽ JSME VŠICHNI MĚLI DOMA KOMOUŠE.

kosátkoo
03.03.2023 5 z 5

Málo známá kniha, ale moc krásná. Přečetla jsem ji jedním dechem a všem ji moc doporučuju.

vklaskova
12.02.2023 5 z 5

K této knize jsem se dostala náhodou skrz Čtenářskou výzvu (v knihovně vystavená pod 1. tématem). Autorku jsem neznala, ale díky jejímu vyprávění poznala. Píše velmi čtivě, svůj život prolíná s politickými událostmi a dává nahlédnout na revoluční a porevoluční dobu z neobvyklého pohledu. Z pohledu člověka, který měl pozici předsedy v komunistické straně, ale uměl se ostře ohradit proti revolučnímu násilí této strany. Nestyděla se za své názory a dělala vždy to, co si myslela, že je správné.
Inspirující žena, inspirující kniha.

Kerberos
25.06.2017 4 z 5

Tak tohle je asi nejvážnější její kniha.

Pavouček2
23.04.2015 5 z 5

Taky se přidávám k doporučení, opravdu zajímavé čtení a musím říct, že u mě paní Fuchsová hodně zabodovala, je to žena s velkým Ž :-)

Blanka78
06.03.2014

Krásné čtení, Irenka je třída. Mám ji moc ráda, stejně jako její všechny knihy. Irenko díky :-))

bookcase
25.10.2013 5 z 5

Tentokrát to nejsou ani povídky, ani fejetony,ale životní zpověď IF od konce 60. let do současnosti. Vřele doporučuju, já osobně mám tvorbu autorky moc ráda a tak jsem byla zvědavá i na její životní zážitky. A že je o čem číst :)

Kniha Když světlo projde špínou, zůstane čisté je v