kosátkoo kosátkoo komentáře u knih

Vytěženej kraj Vytěženej kraj Veronika Bendová

Překrásně popsané. Dokonce tak, že mám skoro důvod se jet na ta místa podívat, abych zjistila, jestli jsou tak hezká, jako vyznívají v této knize, která mě bavila svým současným jazykem bez zbytečného povídání kolem.

Kupec dětí Kupec dětí John Hersey

Podle mě je to skvělé. Grotesknost amerického systému je zde vykreslena mimořádně dobře. Z filmů jsme zvyklí na něco úplně jiného, tohle ukazuje Ameriku poněkud surovější, než na jakou jsme zvyklí.

02.09.2023 5 z 5

Měla jsem pocit, že paní Lednická své předešlé dílo už ničím nepředčí, ale i toto na poli české současné literatury vyčnívá. Krásné.

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

To, co dokázaly ženské vydržet je neskutečné. Je to o síle, nezdolnosti, ale i o obyčejných věcech. Moc se mi knih líbila a dotýkalo se mě každé její slovo, písmeno, řádek...

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Druhý díl snad ještě předčil ten první.

02.09.2023 5 z 5

Ten román je drsný a pro mnoho z nás nepředstavitelné vše, co se v něco odehrává. Ale právě proto je velmi silný, protože je napsaný velmi dobře a citlivě. Doporučuju všem, kteří si chtějí udělat obrázek o tom, jak tísnivá mohla tehdejší doba být.

Těla Těla Klára Vlasáková

Vůbec mi kniha nic neřekla. Myslela jsem si, že mě překvapí svou chytrostí nebo něčím novým, inovativním, když jsem četla tolik pochvalných kritik. Ale po dočtení zůstává jen spousta otázek a především prázdnota. Kniha mě neoslovila ničím.

02.09.2023 1 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

To je tak krásný a citlivě napsaný román. Vím, že je Foglar problematickou osobností, ale psát vrcholně citlivě uměl a tohle je podle mě jeho vrcholné dílo.

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Je to specifický žánr se kterým se teď roztrhl pytel. Ale bylo to dobré, čtivé i napínavé. Strávila jsem s knihou čtyři večery a pokaždé jsem se těšila, až ji znovu otevřu.

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Je to odpočinkové čtení, ale čte se to dobře a rychle. Baví mě ta vyváženost vtipu a sentimentu. Hned sáhnu i po dalších autorových knihách.

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Všechno, co jsem od Steinbecka četla, bylo krásné. Tohle je ale navíc ještě krásně snové a drsné zároveň, plné opozit, která jsou ale stále aktuální i dnes. Kdyby se pozměnilo pár reálií, mohl by se ten příběh odehrávat i včera.

02.09.2023 5 z 5

Josephine Bakerová: Tanec jejího života Josephine Bakerová: Tanec jejího života Juliana Weinberg

Věděla jsem, že existovala, ale o jejím životě jsem nevěděla vůbec nic. Teď už toho vím docela dot a jsem uchvácená. Příběh s velkým V.

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Skvělá detektivka, rychle ubíhala, skvělá pointa.

Pláň Tortilla Pláň Tortilla John Steinbeck

Přenádherný román.

05.06.2023 5 z 5

Existoval v té době někdo svůdnější? Ne! Tak si ten příběh o síle ženství bez zbytečných keců přečtěte taky, myslím, že se vám bude líbit.

Kalmann Kalmann Joachim B. Schmidt

Nejsem zklamaná, ale nadšená, nic se v ději příliš neokecává. Oceňuji přímočarost ve vyprávění.

05.06.2023 5 z 5

Skvělý román, vyspělý, chytrý, krásný.

Rafanda Rafanda Karla Kubíková

Kniha se mi líbila svým velmi ženským a niterným stylem, kterým je napsaná. Postavy jsou všední, ale v tom tkví jejich kouzlo. Nic v textu není přitažené za vlasy.

Opička na gumě Opička na gumě Eva Kollerová–Střihavková

K zamyšlení a dobře napsané. Hlavní hrdina je hodně dnešní, ale není to ten typ mužského, se kterým se chtějí ostatní muži ztotožnit. Všichni se v knize chovají velmi lidsky, někteří až dojemně, ale bez patosu nebo cynismu.

Pinocchiova dobrodružství Pinocchiova dobrodružství Carlo Lorenzi Collodi

Moje nejoblíbenější pohádka! Skvělé vydání!