Chata v Jezerní kotlině

4.vydání. Hlavní postavou příběhu o velkém chlapeckém přátelství je Pavel Zeman, jehož život se po smrti otce od základu změnil. Velkou oporou je mu kamarád Ludva Grygar. Spolu podnikají dobrodružné výpravy do téměř nepřístupné kotliny s jezírkem, kde si sami stavějí srub. Na pozadí kouzelné přírody prožívají své velké přátelství, ale i zklamání. Ludva totiž po společně skvěle prožitých prázdninách neodolá svodům špatných kamarádů, začne kouřit a těžce onemocní. Nakonec však svůj vnitřní boj vyhraje a znovu se vrátí k zdravému životu a především kamarádství s Pavlem....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183904/chata-v-jezerni-kotline-183904.jpg 4.51284

Kniha Chata v Jezerní kotlině

Meda77
včera

Kdo z nás si jako malý smradík nechtěl zrubat nějaký ten bunkr nebo sroubek v odlehlé části národního hospodářství. Pěkná nostalgická vzpomínka na dvojici kamarádů, kterým se to povedlo. Netřeba hledat jiný zájem než pobavit tehdejší mládež, což jde Foglarovi skvěle po celou kariéru. Velmi slušné a pěkné psaní.

danny_21
13. listopadu

Chata v Jezerní kotlině určitě patří mezi nejpovedenější kousky Jestřába - příběh o hodnotě kamarádství mezi dvěma chlapci a dobrodružství v zapomenutím kousku přírody. Pro ty z nás, kteří ještě pamatují kouzelný svět bez vizuálních zlodějů času a dnů, kdy nás rodiče naháněli domů, má daleko větší poselství. I přes to, že když se dospělý chlap začte, připadne si chvilkami jako ve filmu Zkrocená hora - 80 %

knihomolkajana
11. listopadu

Kniha se mi líbila.Poukazuje na to že přatelství je dar, který je velmi vzacný .

deauville
02. listopadu

Ano, souhlasím s řadou kritických komentářů níže. Příliš naivní, příliš výchovný a moralizující příběh. Ale byla to jedna z prvních foglarovek, které jsem četla a i dneska si ji v autě při řízení ráda poslechnu.

Rup

Velmi, velmi slabé, velmi, velmi, velmi naivní a v podstatě o ničem. Spíše antireklama na tabákové výrobky a Pavel Zeman coby kontra Marlboro Man. Kdyby zde nebylo uvedeno datum vydání v roce 1939, odhadoval bych výtvor tak na rok 1920. Souvislosti si račte spočítat sami.

Aleh

Jako každá foglarovka. Úžasná dobrodružství, uvědomění si síly přátelství a kamarádství, vzpomínky, které vám zůstanou po celý život a nikdo vám je už nemůže vzít. To je naplněné období dětství a dospívání, na které můžete v životě s láskou vzpomínat.
I mě všechny foglarovky provázely mým dětstvím a moc ráda na tu dobu vzpomínám. A knihy Jaroslava Foglara k tomuto období bezesporu patří a mají své kouzlo i pro dnešní děti.

Marla

Skvělá foglarovka o krátkém úseku lidského života, kdy je možné zažívat přátelství na život a na smrt a který tak rychle uteče, že si z něj spousta lidí moc nepamatuje.

EmaKnizkova

Knížka mě bavila jako u všech knížek od Jaroslava Foglara!