Dějiny lingvistiky

Dějiny lingvistiky https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42648/bmid_dejiny-lingvistiky-loI-42648.jpg 4 18 3

kosátkoo
16.04.2023 5 z 5

Velice zajímavá kniha, plná informací, o nichž jsem do teď neměla tušení, doporučuji všem. Nejen studentům lingvistiky.

los
30.05.2021 5 z 5

perfektní historický výklad, doporučuju, pro studenty filologických oborů nutnost našprtat zpaměti

Černorizec
24.05.2013 5 z 5

Dějiny lingvistiky jsou knihou, která zachycuje lingvistiku od počátku k dnešku (téměř). Černý začíná od těch nejelementárnějších základů a nejzazších míst lidského uvědomování si jazyka, takže čtenář nemá pocit, jako by byl vhozen do neznámé vody.
Přestože kniha si nemůže z důvodu rozsahu dovolit některé odvětví popisovat zevrubně. tak informace jsou pro čtenáře velmi dostačující (a navíc jsou uvedeny odkazy k další literatuře).
Text není pouhým suchým konstatováním faktů. Černý přes zachování maximální objektivity nesklouzl k pouhé popisnosti, ale doplnil tematiku o detaily, které jinak zůstávají skryty v pozadí.
Kniha se stává velmi přesným kompasem v rozsáhlém a členitém terénu, jakým je lingvistika.

jazykověda, lingvistika

Jiří Černý