Nonstop Eufrat

Bývalý katolický kněz se musí vypořádávat nejen se svou novou rolí manžela a otce, ale také s tajemnými esemeskami od neznámého odesilatele. V rámci pátrání se vrací nejen k tomu, co jeho odchodu ze služby bezprostředně předcházelo, ale i ke svému dětství a napjatému vztahu s otcem. Vyzrálý debut Veroniky Bendové se zamýšlí nad r... celý text

Bývalý katolický kněz se musí vypořádávat nejen se svou novou rolí manžela a otce, ale také s tajemnými esemeskami od neznámého odesilatele. V rámci pátrání se vrací nejen k tomu, co jeho odchodu ze služby bezprostředně předcházelo, ale i ke svému dětství a napjatému vztahu s otcem. Vyzrálý debut Veroniky Bendové se zamýšlí nad různými podobami víry i modloslužebnictví v naší době. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/14_/145761/nonstop-eufrat-145761.jpg 4.127
Žánr:
Novely, Literatura česká
Vydáno:, Fra
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
GreenMagritte
29.06.2016

Hlavním motivem knihy je příběh Tomáše, kněze okolo čtyřicítky, který se rozhodne, že se vzdá své služby poté, co naváže vztah s bývalou spolužačkou Annou. Ačkoli se zápletka může zdát jednoduchá, je místem pro řadu větších či menších epizod odkrývajících Tomášovu frustraci z osamělého kněžského života, ale i nervozitu z nové role manžela a otce.

Nonstop Eufrat je typ knihy, z níž budete mít požitek, když si ji skutečně přečtete a nelze ji nějakým určitým způsobem popsat. Na to obsahuje příliš mnoho drobných nuancí a pasáží odkazujících k víře, modloslužebnictví, právu na štěstí, jakož i pokrytectví a neschopnosti respektovat cizí rozhodnutí jít svojí vlastní cestou. A tím je kniha pozoruhodná, protože i když nevěříte a je vám téma náboženství vzdálené, nebude vám přesto vzdálený tento příběh.

DariDerek
06.08.2015

Můj první komentář po přečtení na GR: Útlá knížka... Něco málo přes sto stran.. A přece jen velmi silný příběh.. Nějak mi hlava nebere, že už je konec. Nechce se mi opustit Tomáše s Annou a jejich vztah, jejich život. Asi chci být dál voyaer jejich životů.. Ovšem už to nejde. Už je konec. Kniha, příběh, stojí za to!
více v recenzi.

lidunka1
01.07.2015

Tuto knížku jsem přečetla jedním dechem za večer. Autorka zřejmě žije v církvi, zná bibli a je i dobrou psycholožkou. Je schopna vidět věci ze všech stran a umí se do svých hrdinů vcítit. Několik mých přátel kněží odešlo ze služby a jsem ráda, že jsem si tuto knížku mohla přečíst.

nef7
31.12.2013

Ze všech knih, co jsem kdy přečetla, mě jen dvě z nich rozbrečely tak, aniž by mě k tomu donutily svým dějem, nýbrž svým vykreslením bezvýchodnosti v některých situacích v životě člověka. Jednou z nich byla kniha Zlomená žena od Simon de Beauvoir se stejnojmennou povídkou a tou druhou právě Nonstop Eufrat.


Autor a jeho další knihy

Veronika Bendová

Veronika Bendová
česká, 1974

Uživatelé mají knihu

v Přečtených31x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených5x
v Knihotéce7x
v Chystám se číst14x
v Chci si koupit2x