Knižnípauza Knižnípauza komentáře u knih

Každé další léto Každé další léto Carley Fortune

Naprosto skvělé!

Příběh Percy a Sama je sladký, krásný a zároveň smutný. Máme tady opravdu vše. Lásku, přátelství, rodinu, strach, úzkost, naději.
Střídání přítomnosti s minulostí nám příběh hezky ucelí a vše do sebe zapadá.
Zvrat, který jsem tak nějak tušila že dorazí opravdu přišel, ale i tak jsem byla stejně šokovaná, kroutila hlavou a při čtení si říkala " proboha nee! Proč?"

Také se mi moc líbilo, jak autorka lehce a nenásilně popsala okolí chaty a jezera, kde trávila Percy léto.
Z knihy tak díky tomu na vás opravdu dýchne letní atmosféra.

Každé další léto doporučuji všem romantickým duším, ale i čtenářům kteří hledají oddechovou a milou knihu.
Tahle stojí za přečtení. :)

02.09.2023 5 z 5

Na vlastní kůži Na vlastní kůži Kate Holden

Začátek knihy mě doslova vtáhnul do děje a já jen valila oči. Styl jakým je kniha napsaná je jednoduchý a takový syrový.
Autorka vše popisuje beze studu a občas jen kroutíte hlavou.
Do půlky to šlo, ale pak se začal děj dost opakovat což mě bohužel začalo nudit.
Navíc mi hodně vadilo to, jak se autorka doslova chvástá tím, že je prostitutka.

Pokud vás téma drog zajímá, myslím si že tato kniha stojí za přečtení.

02.09.2023 3 z 5

Stačí mávnout křídly Stačí mávnout křídly Sára Topinková

Tohle bylo fakt krásný!

Bála jsem se, že postavy na mě budou až moc pubertální a naivní, ale ono to prostě všechno v knize sedělo krásně dohromady.

Střídání minulosti s přítomností moc nemusím, ale tady to opravdu hodně utváří celou tíhu a hloubku příběhu, kdy se postupně dostáváme do hlavy hlavní hrdinky Cilky. Čtenář se tak s Cilkou opravdu dobře propojí a hezky se do všeho vžije.
Moc se mi líbilo, že autorka se nijak nesnaží hrát na americkou střední (snad chápete co tím myslim) jména hlavních hrdinů byla taky krásně vybraná, nic přehnaně originálního, prostě normální krásná jména.

Styl psaní taky naprosto super, lehce se to četlo, příběh krásně utíkal a vážnost celého příběhu na mě dopadala postupně a člověk po dočtení ještě hodně dlouho přemýšlí nad celou knihou.

Opravdu doporučuji ! :)

26.08.2023 4 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Moje první Zapata, která se mi v knihovně válela strašně dlouho a jsem ráda, že jsem se knihu rozhodla číst v létě. Protože za mě, je tohle klasická letní četba, sice se zde pohybujeme v krasobruslařském prostředí, nicméně romantika zde, je pro mě tak nějak na letní úrovni.
Musím uznat, že Zapata je asi opravdu královna slowburn romantiky, s porovnáním s ostatními knihami v tomto žánru, co jsem zatím přečetla. Zároveň v této knize jsou již starší postavy, takže to není úplně Young adultovka, tudíž se zde setkáváme s více "dospělackými" problémy, což mi také padlo do noty.

S Jasmine jsem měla sice ze začátku trochu problém, ale naštěstí se vše po pár kapitolách dalo do pořádku. Lukov byl pro mě hned od začátku sympaťák, co má na veřejnosti jen hodně dobrou masku namyšleného spratka.
Chemie byla mezi Jasmine a Ivanem velmi dobrá a člověk si opravdu užíval jejich konverzace a škádlení.
Podtrženo a sečteno: další knihy od autorky určitě zkusím, protože S láskou, Lukov byla velmi povznášející romantická kniha, u které si člověk odpočine a usměje.

10.08.2023 3 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

No.. tak s touhle knihou to bylo dcl těžké.
Začátek byl totiž hodně pomalý, ale jakože fakt hodně. Po nějaké padesáté stránce jsem si říkala, že to nebyl šťastný výběr a nebudu pokračovat ve čtení. Autorka si dala největší práci s popisem krajiny, dlouhého svitu slunce a otravných, uštipaných komárů. Neustále se opakující děj.
Ale..
Ale díky bohu přišel v druhé polovině knihy zvrat a příběh začal být opravou napínavý a o dost temnější. Stránky jsem najednou začala hltat a chtěla vědět kdo, jak, proč.
Charaktery postav jsou za mě dobře napsané a Lelleho bezmoc a depresi cítíte na každé straně.
Meja je za mě velmi silná hrdinka, kterou jsem si oblíbila a držela jí po celou dobu pěsti.
Atmosféra románu je syrová, temná a tak nějak pořád nevíte co čekat.
Nakonec musím říct, že i přes pomalý začátek se mi kniha líbila.
Takže jo, tohle doporučuji.

10.08.2023 4 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Tahle kniha je mé první setkání s autorem a já jsem velmi mile překvapená. :)

Příběh zajímavý, postavy sympatické, romantiky tak akorát a dokonce tu máme i menší detektivní zápletku. Ke konci je v knize velmi zajímavý zvrat.
Musím říct, že mě čtení od začátku do konce bavilo. :)
Doporučuji!

29.07.2023 4 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Wow!

Kniha má skoro 500 stran, ale ty přelouskáte raz dva, protože to co se v ní děje vás tak vtáhne, že jen otáčíte stránky.

V knize se vse točí okolo obvinění Jacoba z vraždy. Následně chování celé rodiny během vyšetřování a soudního procesu.
To jak tato situace každého člena poznamená, jak se rodiče vyrovnávají s pocitem, že jeho dítě je obviněno z něčeho takového a jak přicházejí pochyby a strach je v knize dokonale popsané.
Jak se otec snaží všem dokázat jeho nevinu a neváhá při tom udělat pár hloupých rozhodnutí. Jak matka začne pochybovat o své výchově. Tohle všechno tu najdete a do samotného konce netušíte jak to tedy vlastně je.
A závěr celého příběhu? Jako... cože? To bylo něco!!
Za mě super kniha!
Doporučuji !

04.07.2023 5 z 5

Rapsodie Rapsodie Laura Thalassa

Kniha mě velmi překvapila, a to v dobrém.
Originální postavy, zajímavé prostředí, dobrá romanticka linka, i když samozřejmě určitá klišé se tu najdou - ale to už v YA fantasy prostě bývá, ovšem v tomto příběhu mi nějak zvlášť nevadila.

Střídání minulosti a přítomnosti mi většinou moc nevyhovuje, ale tady mi to nevadilo, bylo to příjemné doplnění příběhu, které hezky navazovalo a dávalo knize smysl hezky postupně a víc mi pomáhalo vžít se do postav.

Někdy mi ale přišlo, že kniha je trochu zmatečná a potřebovala by o malinko víc vysvětlení, nebo víc ponoření do fantasy světa, ale věřím, že v dalším díle, to autorka napraví.

Chemie mezi postavami byla skvělá, princip dohod a Handlířovi magie, mě bavil a Handlíř sám o sobě mi sednul a Siréna ještě víc. :)
Na celkovém dojmu se taky hodně podepsala velká čtivost knihy, za což smekám, čtení prostě krásně ubíhalo.
Jsem velmi zvědavá na další díl.

11.06.2023 3 z 5

Děsy Leigh Harkerové Děsy Leigh Harkerové Darcy Coates

Nejnovější kniha od mé oblíbené autorky a já jsem dost zklamaná ( jakože fakt dost).
Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, skoro do půlky se nic moc neděje a je to občas dost zmatené.
Navíc mi byla hlavní hrdinka nesympatická(možná chvílemi až otravná).
Když už konečně přišla ke konci knihy akce, tak zase rychle odešla.
Celkově se mi ale nápad líbil. Darcy Coates nám chtěla předat příběh z tak trochu jiné strany, ale to zpracování mi nepřišlo dobré. :(

Na knihu jsem četla i plno pozitivních recenzí, ale já musím říct, že je tohle pro mě asi nejslabší kniha ze série Strašidelných domů.

11.06.2023 3 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Tak tu máme další knihu ze série strašidelných domů od Darcy Coates.
A za mě je tohle další pěkný příběh.

Darcy píše velmi čtivě a kniha vás hned vtáhne a pohltí. Díky tomu pak máte pocit, že spolu s hlavním hrdinou procházíte domem.
Nečekejte však děsivý horor po kterém neusnete. Za mě je to spíše taková oddechovka. (pořád si říkám, že Darcy má na to v knihách přitvrdit.)

Hlavní hrdina Guy mi přišel dost naivní a hloupý ale tak ne každý hrdina je borec s pevnými nervy že.. :D
Co mi v knize chybí je vysvětlení, jakou vazbu má Guy na původní rodinu.

I tak ale mohu Strašení v Rookwardu doporučit.

14.05.2023 4 z 5

Držet břitvu na tepu doby Držet břitvu na tepu doby Adam Pýcha

Tak..
Musím říct, že jsem nečekala tak zajímavou sbírku básní.
Dokonce mám v knize několik oblíbených úryvků, které jsem si četla pořád dokola.

Autorovi předtím vyšla kniha Druhá šance, která je žánrově scify - fantasy a řekla bych že je to jeho oblíbený žánr. Jde to poznat totiž i v této knize.

Bohužel narazila jsem ale i na několik veršů které jsem nepochopila a některé básně mi tak nesedli vůbec. Hlavně teda ty ze sekce budoucnost (tady je to scify cítit nejvíc).
Tam jsem byla více méně zmatená.

Minulost je za mně nejlepší. Tam jsem narazila na spoustu krásných myšlenek.

Držet břitvu na tepu doby stojí za přečtení a každý z nás si z knihy vezme něco jiného. To je totiž na poezii to co se mi líbí. :)
Doporučuji!

06.05.2023 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Smekám před autorkou a před tím, jak vystavěla svět, postavy, magii a to všechno.
Feyre je za mě hodně skvělá postava, i když je mladá a občas naivní, i tak ji zbožňuji. Tamlin mi byl od začátku docela sympatický a fandila jsem mu, nicméně ke konci knihy, už není ani trochu můj favorit. Čekala jsem od první poloviny asi něco trochu jiného, ale u druhé poloviny knihy už jsem prakticky nemohla přestat číst.
Musím říct, že pro mě momentálně neexistuje realita, jsem úplně ponořená do světa Dvorů a do stylu psaní autorky. Jdu hned na druhý díl :)

05.04.2023 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Dejme si ruku na srdce : autorka píše naprosto skvěle - tudíž se kniha čte tak strašně lehce, že i kdyby měla tisíc stran, tak mi to nevadí. Svět je vystavěný skvěle i když si myslím, že tento díl byl opravdu postavený čistě na romantické slow burn lince, než na řešení čehokoliv jiného (válka, historie, získávání spojenců, vycviku), ale komu to opravdu vadí že.
Tamlin je pořád meeh a Rhysand a Feyre spolu funguji tak dobře, že všechno od samého začátku jen hltáte a chcete víc a víc.

Vedlejší postavy z Nočního dvora jsem si zamilovala tak snadno jak jen to šlo a čtenář z nich cítí opravdové kouzlo rodiny, což oproti scénám z Jarního dvora byla příjemná změna.

Jediné co mě po celou dobu čtení rozčiluje, je počet gramatických chyb v textu. Vím a chápu, že se to může stát, ale tady už je toho na mě moc :(

05.04.2023 5 z 5

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Bylo to krásné, sladké, dojemné, vtipné... a prostě úžasné čtení.
Všechny postavy jsem si oblíbila skoro hned a příběh mi ubíhal opravdu rychle. Vždy jsem se těšila až knihu zase otevřu a po dočtení jsem měla velmi příjemný pocit a jen jsem seděla a uculovala se do prázdna.
Chemie mezi Henrym a Alexem byla prostě úžasná a musím říct, že jsem si Henryho absolutně zamilovala.
Téma které kniha zpracovává je velmi důležité předkládat lidem dál a dál, aby už konečně pochopili jak úžasní všichni lidi, bez ohledu na sexualitu jsou, a že láska je prostě láska.
Kéž by bylo vše tak pohádkové i v reálném světě.
Doporučuji všem.

05.04.2023 4 z 5

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Tahle kniha se mi trefila do nálady a já jí diky tomu zhltla jedním dechem.

V knize se několikrát vrátíme do minulosti hlavních hrdinů , díky které pak pochopíme jejich jednání.
Hlavně tedy chování Damiana (proč unesl zrovna Skye).
Hlavní hrdinku Skye jsem si hned oblíbila a dost jí fandila. Bojovala o svou svobodu chytře a to se mi moc líbilo.

Bohužel ale musím říct, že ke konci ztratila kniha dech a zbytečně se táhla.
Navíc, pár kapitol před koncem je jedna akce , která podle mého názoru je zcela zbytečná. Jakože fakt zbytečná... ale to je opravdu jen můj názor ;)
Doporučuji čtenářům , kteří mají rádi hlavně oddechovky s trochou napětí :)

29.03.2023 4 z 5

Žena číslo 99 Žena číslo 99 Greer Macallister

Jedno velké WOW!
Příběh, styl psaní, prostředí i postavy. Vše super.
Velmi se mi pak líbilo to, jak se z mladé, bohaté a naivní holky stala silná žena, která pro svou sestru byla schopná udělat cokoliv.
Čtení mě velmi bavilo. :)

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

Nabarvené ptáče je...
No vlastně vůbec nevím jak knihu popsat...
Příběh je plný krutosti a násilí. A to až takového z kterého se vám opravdu zvedne žaludek a já měla co dělat, abych knihu neodložila.
Chápu že je tato kniha v mnoha zemích považována za kontroverzní, ale myslím si že autor tu dobu vylíčil zcela přesně. Byla to opravdu doba temna.
Velmi těžké čtení.

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Knihy od Jodi Picoultové mám velmi ráda a jsou pro mě taková jistota skvělého příběhu. U Prosté pravdy je tomu zrovna tak.
Nevím jak to spisovatelka dělá ale od prvních stran vás to prostě vtáhne do děje.
Tématika zabývající se životem Amišů a jejich stylem života je tu opravdu hezky popsána.

Postavy jsou zajímavé. A myslím si že nejvíc zajímavá je Katie. Pořád si při čtení kladete otázky. Udělala to? Lže? Půjde do vězení? Jak to sakra dopadne?

Na závěr už jen dodám že tato kniha stojí opravdu za přečtení. Jodi Picoult prostě psát umí!

Protivníci Protivníci Marissa Meyer

Druhý díl superhrdinské trilogie se nadále zabývá tématikou dobra a zla. A musím říct že perfektně. Člověk najednou neví komu fandit, chápe pohnutky obou stran a je velice zvědavý kam se děj posune. I když prvních cca 100 stran příběhu moc dobře neplynulo, druhý díl mě i přes to nezklamal. Ba naopak. Většinou se setkávám s tím, že je druhý díl trilogií takzvaně "výplňkový" a né moc záživný.

Protivníci dokázali tuhle mojí teorii krásně svrhnout. Postavy zde rostou společně s počtem přečtených stran. Ať už Nova, nebo Adrian. Čtenář se pomocí jejich úvah krásně vžije do problematiky a je to prostě paráda. Neobjevuje se zde sice moc akce, jde tu opravdu spíše o rozvoj problémů dobra a zla, obhajobu svých činů, a o to zůstat sám sebou.

Naproti nedostatku akce si přijdou dle mého na své milovníci romantických linek. Co si budeme, ta pomalá romantická linka je zde prostě krásná.

18.03.2023 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Od knihy nesmíte očekávat typickou romantickou linku, ale krásnou pomalou romanci jako z doby Jane Austenové.

Romantická linka zde krásně plyne, skvěle vykreslené postavy se pozvolna rozvíjí.
Animant si nejde nezamilovat. Její vtip, ostrý jazýček a tvrdohlavost si prostě zamilujete po prvních deseti stranách příběhu. No a co dodávat k našemu knihovníkovi panu Reedovi? Typický mrzout, který je ale ve výsledku velmi zajímavý a milý člověk, ale jen málo komu tuto svou stránku ukáže.
Nebudete se nudit, budete se smát, budete se rozplývat nad romantickými chvilkami. Pokud opravdu máte rádi pomalou romanci a romány typu Pýcha a předsudek a Jana Eyrová mohu vám knihu jen a jen doporučit! :)

15.03.2023 5 z 5