Knižnípauza Knižnípauza komentáře u knih

Přežila jsem Osvětim Přežila jsem Osvětim Krystyna Żywulska (p)

Velmi silná kniha.
Surová, plná bolesti a ukázky nezdolné touhy žít.
Doporučuji všem, kteří se o téma 2sv.v. zajímají.

30.01.2023 5 z 5

Tahle kniha mě úplně dostala. Wow!
V této knize sledujeme historickou skutečnost o které jsem vůbec nic netušila. Spisovatel napsal velmi poutavý, silný příběh, který vás vtáhne, nepustí a zničí.
To kolik příkoří, nespravedlnosti, bolesti může člověk vydrž je neuvěřitelné.
Moc vám tuhle knihu doporučuji!!

30.01.2023 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

Tak nějak vlastně ani nevím, proč jsem tuhle knihu četla. :D

Popravdě tohle bylo už od začátku jedno velké utrpení.
Postava Tru mi neskutečně lezla na nervy a dost mi vadilo její chování.
Bouřlivák Jake se choval velmi nedospěle, byl majetnický a neustále měl potřebu se přesvědčovat zda je mu Tru věrná. Neustále!
Za mě tedy tahle kniha ne :)

28.01.2023 1 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Kniha Kořist od Darcy mě nalákala na zajímavou anotaci a spoustu kladných recenzí..
Bohužel jsem z této knihy byla spíše dosti zklamaná. :(
Nesympatické postavy, do půlky knihy je to dost nuda a s hororem to taky nic moc nemá společného.
Škoda.

28.01.2023 3 z 5

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Duo autorek, které napsali knihu Pět kroků od sebe se pustili do dalšího společného projektu.
Kniha celou tu dobu ale vůbec nedosahuje kvalitě předchozí společné knihy.
Příběh který se zbytečně natahuje a je plný klišé mě po půlce už přestal bavit.
Tak nějak čekáte na ten zvrat ke kterému to směřuje.. Dostaví se kapitolu před koncem :D
Tam to spisovatelky hází jak kdyby jim měl dojít papír..
Za mě je tato kniha spíše zklamání.

24.01.2023 2 z 5

Daisy Jones & The Six Daisy Jones & The Six Taylor Jenkins Reid

Tohle bylo tak skvělé čtení!
Wow!
Styl jakým je kniha napsaná se čte výborně a vás to tak vtáhne do děje, že máte pocit že sedíte vedle postav. Už chápu ty hodnocení a ohlasy :) Tahle kniha si ji po právu zaslouží a neměla by vás minout :)
Já si další knihy od autorky určitě přečtu. :)

24.01.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Pravda, nebo lež je má třetí kniha od autorky co jsem četla. Moc se mi od ní líbí kniha Námi to končí a když jsem zjistila že napsala i triller byla jsem hodně zvědavá a do knihy se pustila.
A jako WOW!!
Tohle byla slušná jízda!
Styl psaní jak už bývá u Colleen mě hned vtáhl do děje a hlavní hrdinka mi sedla. V příběhu bylo několik momentů u kterých se mi tajil dech a konec? No jako mazec. Čas od času si na knihu vzpomenu a pořád přemýšlím nad tím koncem.
Doporučuji!!

20.01.2023 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Tahle kniha se mi tak strašně moc líbila!
Poslední dopis od tvé lásky je kniha plná zvratů, omylů, hledání, milování ale hlavně je plná lásky. Hlavní hrdinové mezi sebou měli velkou chemii a čtení mi tak krásně utíkalo. Moc tuto knihu doporučuji všem romantickým duším!

20.01.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tohle bylo tak krásné čtení. Spisovatelka píše lehce a příběh vás zcela pohltí.
Hlavní hrdinka Anna je jemná ale zároveň velmi silná postava, které od začátku fandíte a držíte pěsti.
Za mě super a od spisovatelky si určitě přečtu další knihu :)

19.01.2023 5 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tahle kniha pro mě byla velké utrpení. V půlce jsem už jen kroutila hlavou a přemýšlela zda je spisovatelka v pořádku. Některé erotické scény mi přišli zcela mimo mísu a celkový děj taky.
Bohužel tuto knihu nedoporučuji a ostatní knihy od spisovatelky si také nepřečtu.

19.01.2023 1 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Tahle kniha mě velmi mile překvapila.
Celkově příběh pořád pěkně jede, během čtení nepřišla žádná krize a hlavni postavy si mě získali.
určitě stojí za přečtení :)

19.01.2023 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Knihy od Colleen mám ráda. Velmi se mi líbí její styl vyprávění.
Co se ale týče 9. listopadu jsem dosti zklamaná. Tohle je tak předvídatelný příběh plný klišé, že mě už od půlky přestal bavit a dočítala jsem jej spíše z nutnosti (nemám ráda nedočtené knihy).
Škoda.

13.01.2023 3 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Kniha mi vyrazila dech a zcela mě pohltila.
Silný příběh ve kterém najdete všechno. Zradu, nenávist, přátelství, touhu po svobodě a ztrátu domova. Spisovatel si mě získal stylem i námětem, který je podle skutečných událostí.
Moc doporučuji!

13.01.2023 4 z 5

Liliana Liliana Anna Szafrańska

Na knihu jsem neustále četla kladné recenze, tak jsem se do ní pustila...Bohužel ale asi vyjdu z řady.
Kniha mě vůbec nebavila, některé dialogy postav mi přišli dosti mimo a hlavní hrdinka mi občas lezla na nervy.
Navíc teda oslovení "maličká" mi přijde dosti nechutné. V knize se objevuje často.

Plus vidím jen v prostředí a tématu.

13.01.2023 2 z 5