Knižnípauza Knižnípauza komentáře u knih

Bez tebe napořád Bez tebe napořád Taylor Jenkins Reid

Tenhle příběh je plný lásky, smutku a vyrovnání se se ztrátou blízké osoby.

Musím říct, že spisovatelka se tu snaží hrát hodně na emoce, v některých pasážích se jí to daří a u jiných vůbec.
Hlavní hrdinka mi občas svým chováním dost lezla na nervy (zvlášťe její chování k nejlepší kamarádce ).
Příběh tak nějak plyne a několik odstavců jsem i přeskočila kvůli nezáživnému ději.

Dle mého názoru je dost znát, že kniha je autorčina prvotina.

Jsem opravdu moc ráda, kam se Taylor Jenkins Reid posunula a její Daisy Jones & The Six je skvělá kniha. :)
Já se určitě pustím i do jejich dalších knih.

15.03.2023 3 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Autorku mám velmi ráda a mám od ní přečteno už celkem dost knih, takže jsem si myslela, že nemohu sáhnout vedle. Omyl....Velký Omyl.....
Tohle byla pro mě katastrofa.
Hlavni hrdinka hloupá, naivní.
Hlavní hrdina obrovský egoista, který si o sobě myslí, že je pán Bůh. :(

Autorka asi chtěla aby to vypadalo, že hlavní hrdinka je silná žena, která zná svou cenu a bude za ni bojovat.... Ale to se tu podle mého vůbec nedělo.
Sexuální scény postradály jakoukoliv přirozenou chemii mezi postavami a celý vztah mezi nimi, na mě působil uměle až toxicky.

Za mě obrovské zklamání :((

08.03.2023 1 z 5

Evvie Drakeová začíná znovu Evvie Drakeová začíná znovu Linda Holmes

Jako první musím říct jen jedno: ach bože ta obálka?!
Dokonalost!
Musím se přiznat, že obálka byla jeden z prvních důvodu proč jsem si knihu koupila. Dalším důvodem byla anotace, která mi sedla hned na první dobrou.
Po dlouhé době byla právě Evvie kniha, kterou jsem si koupila bez jakéhokoliv doporučení, a jsem za to ráda.

Příběh Evvie Drakeové řeší více těžkých témat, jako například truchlení, toxické vztahy i kariérní krize. Témata se krásně prolínají s romantickou linkou, kterou jsem si moc užila, a byla pro mě překvapením. Evvie si zamilujete velmi rychle, no a Dean? Moje srdce plesalo. ️

Hlavním mínusem knihy pro mě byl někdy až moc plochý a neúplný dojem z vyprávění. Byla to škoda a myslím si, že některé pasáže si zasloužily více rozvinout a autorka mohla jít víc do hloubky, kde by se čtenář ještě o to víc vycítil do postav.

28.02.2023 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Po dlouhé době kniha, která měla přívlastek návyková a která opravdu návyková byla. Prostě: páni! Tohle se mi tak neskutečně moc líbilo! Nejsme úplně znalec Young adult fantasy žánru, ale tohle mi přišlo úplně skvělé. Přes 500 stran, kde se příběh krásně rozvíjí, na nic se zde nespěchá, nic moc velká přehnaná erotika za což já osobně dávám další bod.
Všeobecně jsme si všimla, že ostatní čtenáři si stěžovali na nedostatek právě zmíněné erotiky. No nicméně mě to opravdu nepřišlo na škodu :)
Chemie Poppy a Hawkem byla od začátku něco božího a stránky mi pod rukama mizely téměř rychlostí blesku.
Za mě tedy velké, velkee doporučení. A už se nemůžu dočkat pokračování ! :)

28.02.2023 4 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

Kniha Za pět let podle anotace slibuje zajímavý román... No,realita ale dosti pokulhává.
V půlce knihy totiž najednou příběh úplně otočí a věnuje se jinému tématu.
Což mě dost mrzelo.

Navíc je v knize táák zdlouhavé popisování ulic, restaurací apod, že mě to pak už vůbec nebavilo...

Za mě byla tahle kniha velké zklamání:(

27.02.2023 1 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Na autorku jsem slyšela samou chválu, takže jsem očekávala dobrý čtecí zážitek. No nicméně úplně paf jsem knihy tedy moc nebyla.
Nebylo to špatné to ne, ale přišlo mi to takové... nerozvinuté a ploché. Konkrétně vztah mezi Kazi a Jasem, úplně jste cítili tu chemii a bažili jste po nějakým zadostiučinění a ono prostě nepřišlo. Ne že by scény byly komplet všechny špatné, ale pro mě skončily až příliš brzo.

Začátek knihy kdy spolu ti dva putují spojeny pouty, si užije každá romantická dušička.
Fantasy svět super vykreslený a příběh Kazi samotné byl výborný.
Kniha byla dobrá, četla se vlastně i hezky, ale něco málo by za mě šlo vylepšit. :)

26.02.2023 3 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Kniha je velmi čtivá, postavy dobře vykreslené, problém dobra a zla je díky střídavému vyprávění dvou hlavních postav velmi uvěřitelný. Nova jako hlavní hrdinka je skvělá. Nejdřív s ní nenávidíte všechny renegáty ale později stejně jako ona zjistíte že ne vše je černé nebo bílé, dobré a zlé.

No a Adrian? Kdo by se do něj nezamiloval:)

Schopnosti všech výjimečných, ať už renegátů, nebo anarchistů jsou velmi pěkně vymyšlené a zaujmou.

Knihu moc doporučuji ! :)

25.02.2023 4 z 5

Hvězdy nad Berlínem Hvězdy nad Berlínem Sarah Matthias

Pokud čtěte knihy s tématikou 2sv.v. tak vám tuto YA knihu mohu jen doporučit. Sice je to mladší čtenáře ale určitě stojí za přečtení. Příběh vás totiž i tak vezme za srdce a Maxovi s Lili fandíte až dokonce.
Dlouho mi kniha zůstane v srdci a v budoucnu se k ní jistě vrátím.

25.02.2023 5 z 5

Juditin pokoj Juditin pokoj Ivana Peroutková

No... Musím říct, že z téhle knihy jsem byla dost zmatená.
Ztrácela jsem se v ději, některé pasáže jsem vubec nepochopila a popravdě jsem ji dočítala s nechutí.
Jediné co je na knize zajímavé jsou ilustrace. Jinak... Nic moc :(

24.02.2023 1 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Na knihu jsem všude viděla jen samé ódy. Jak je to moderní klasika, jak je to srdcervouci, jak je to božské...
No.
Kniha se mi líbila o tom žádná. Krásný jazyk, krásný příběh, krásně a poeticky zakončená love story, která ve vás po dočtení ještě chvíli bublá to jistě.
Nicméně zase úplně paf jsem z toho nebyla. Některé pasáže byly zkrátka o ničem.
Nemusela jsem si bezhlavě podtrhávat každou druhou větu a bědovat nad tragickým osudem dvojice.
Ve výsledku konec krásný, smutný ale tak nějak hezky smutný. Žádná slza se neobjevila a rozhodně nemam z této knihy zlomené srdce a vyschlé slzní kanálky, tak jako někteří.

Ale tak každá kniha má svého čténaře.

24.02.2023 3 z 5

Hamnet Hamnet Maggie O'Farrell

Čekala jsem, že kniha bude velmi dobrá, ale to co přišlo mě stejně překvapilo. Nádherně napsaný příběh o ztrátě, lásce, rodině a snech. Příběh o ženství, mateřství, zármutku a manželství.

Pro mě, jako velkého milovníka Shakespeara, měla kniha ještě nějakou tu hodnotu navíc, kterou si asi každý fanoušek této knihy, ponese v sobě už napořád.
Velké doporučení!
Tohle si přečtěte, nebudete litovat! :)

24.02.2023 4 z 5

Milionkrát June Milionkrát June Emily Henry

Tahle kniha byla pro mě sakra velké zklamání.️ Na začátku mi ten nápad zápletky přišel jako hodně zajímavý a říkám si " jo to bude dobré".
Jenže !
V půlce knihy se příběh začal zbytečně natahovat. Přidávali se další a další nesmyslné zápletky, a já jsem se v tom dokonale ztratila.

Navíc mě vytáčelo nekonečné množství přezdívek hlavní hrdinky June. Měla jsem co dělat abych knihu vůbec dočetla.
Bohužel, za mě tedy tahle kniha neee.

13.02.2023 2 z 5

Jizvy jako křídla Jizvy jako křídla Erin Stewart

Velmi krásný, silný, citlivý příběh o dívce, která si prošla peklem a pořád se přes to všechno snaží žít.
Sarkasmus, šikana, vtipné i smutné scény, to vše tady najdete.
Nechtěla jsem knihu vůbec odložit.

Ava je moje hrdinka ️ a já vám tuhle knihu moc doporučuji!

13.02.2023 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tajemství sídla Craven Manor mě docela mile překvapilo. Kniha se dobře čte, příběh pěkně plyne a vykreslení místa a sídla je krásné.
Musím říct, že si mě získala a určitě si pořídím od autorky další příběhy děsivých domů.
Za mě super.

12.02.2023 4 z 5

Mrazné květy na skle Mrazné květy na skle Jiří Hanibal

Tak toto byl tak krásný příběh, že jsem z toho pořád ještě v šoku.
Spisovatel Jiří Hanibal si mě hned získal.
Děj hezky plyne, postavy jsou uvěřitelné a konec překvapivý.

Určitě si od něj pořídím další knihu.

12.02.2023 4 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Tahle kniha je prostě nádherná!
Jazyk je nádherný a sedí k prostředí příběhu.
Postavy jsou dobře napsané a to jak ty záporné tak ty kladné. Popisy přírody bažin, ptactva.....ty neměly chybu, člověk tam najednou byl společně s Kyou. ️
Kya jako hlavní postava je za mě opravdu neskutečně silná hrdinka, její soběstačnost a nezávislost vám nejednou vezmou dech. Dalším velkým tématem knihy je samota a předsudky. Kyinu samotu při čtení cítíte všude okolo sebe a máte chuť ji vytáhnout z knihy a pořádně ji obejmout.
Detektivní prvky byly taky moc fajn.

11.02.2023 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Tak tohle bylo boží!
Tahle kniha mi neskutečně sedla a nemohla jsem přestat číst. Příběh mafiánské smetánky byl po dlouhé době pro mě něco nového a fakt jsem si to užila.
Hlavní hrdinka mě sice chvíli vytáčela, ale to se brzo srovnalo.
Romantická linka se tak hezky budovala, chemie byla skvělá a pouto mezi Wolfem a Franceskou příjemně postupně zesilovalo.
Senátor Wolf Keaton byl pro mě po dlouhé době moc fajn mužská postava ( samozřejmě, že arogance a trochu toho blbství měl, ale zase který mužský hrdina v tomto žánru ne že)

11.02.2023 5 z 5

Měli štěstí Měli štěstí Catherine Hokin

Tak nějak netuším, jak tuhle knihu ohodnotit.
Každopádně jsem si jistá tím, že bych knihu o dost zkrátila. Příběh se zbytečně natahoval a v půlce knihy jsem začala nezáživné popisování okolí přeskakovat.

Hlavní hrdinové mi přišli dosti nevyzrálí a naivní(především hlavní hrdinka). Nějak jsem nedokázala pochopit její chování během a po válce.

Měli štěstí není špatná kniha, ale osobně vím o lepších příbězích z 2sv.v., které mě zasáhli více.

09.02.2023 3 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Poslední díl knižní série Hadrový panák.
Čekala jsem akcí nabitou knihu jako to bylo u prvního a druhého dílu. Bohužel se žádná akce nedostavila a v půlce knihy jsem se začala dost nudit.
Navíc jsem se při čtení cítila dost zmatená, čtu ještě triller nebo grotesku? Kde je ten vibe z prvního dílu?
A chování Baxterové? Opět katastrofa :(

Tahle kniha byla pro mě spíše zklamání.... :(

04.02.2023 2 z 5

No a já No a já Delphine de Vigan

No a já byla moje první kniha autorky a nečekala jsem tak čtivý a dojemný příběh. Postava mladé dívky Lou mi seděla hned od začátku a sympatie si držela až do konce. Co se týče No, tam to to bylo o dost horší.
Tenhle příběh je krátký, ale věřím, že i tak vás chytí za srdce jako mě.
Moc doporučuji. Já si od autorky určitě brzy přečtu její další knihu.

30.01.2023 5 z 5