Mrazné květy na skle

Oblíbený autor především historických románů tentokrát přibližuje čtenářům křehký milostný příběh. Studentská láska Tomáše a Denisy se odehrává v Táboře v pohnutém období od podzimu 1937 do podzimu roku 1939, kdy dobové okolnosti se surovou bezohledností zasahovaly do životů obyčejných lidí jako vichřice, která rozvrací a proměňuje vše kolem. Z krátkého epilogu po osvobození v roce 1945 se pak čtenář dozvídá o dalších osudech hrdinů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/326915/mrazne-kvety-na-skle-eZG-326915.jpg 3.240
Romány, Literatura česká, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Kniha Mrazné květy na skle

vojteska70

Nějak jsem se nemohla začíst

Krisařka

Z prvu jsem si říkala, nic moc ale od pulky jsem ji zhltla jedním dechem. Takže vlastně povedená kniha.

Siriusinka

Kniha má zajímavé téma (2. světová válka, první láska), ale příběh je neosobní. Když jsem knihu dočetla nezanechala ve mně nic.

KnihomolkaOli

Tato kniha mě nezasáhla tak, jak bych čekala. Mělo to všechny ingredience: válka, láska, mládí... Ale! To pro mě důležité bylo popsáno nepopsáno. Prostředí jaksi nastíněno, ale jinak šlo jen o to, aby se chudák Tomáš zavděčil Denise (která mi extrémně nesedla a vadilo mi každé její prohlášení) a na několika posledních stránkách se rychle rychle dohánělo to, aby příběh někoho oslovil. Čtivá, vlastně neškodná četba, ale po dočtení ve vás nic nezanechá.

eva3992

Příběh z Tábora v pohnutém období let 1937 – 1939, kdy se chudý student Tomáš zamiluje do bohaté židovky Denisy.

Uf, tak tohle ne. Hodně povrchní příběh, který Vás nezasáhne, jen tak kolem propluje. Celých 200 stran je typu: „Má mě ráda, nemá mě ráda?“. A až na posledních 20ti stranách se začne odehrávat něco, co by mohlo člověka oslovit, ale to je tak rychlé, že stejně nic.

Český autor, pěkná obálka a příběh lásky na pozadí druhé světové války mi slibovalo příjemné čtení, bohužel se tak nestalo.

MOu598
09.10.2019

Nemohla jsem se začíst. Takové: slova, slova, jako by něco chybělo. Atraktivní doba, těžká pro Čechy. Půjčila jsem si v knihovně kvůli hezké obálce - táborský kostel, v tomto městě se děj odehrává. Hrdinové procházeli stejnými místy ve stejné době, jako moji rodiče (ti ale byli tehdy o 5-10 let mladší). I já jsem chodila do školy v Táboře, ale to již byla jiná doba.

petrakun
06.08.2019

Krásný příběh, který po dočtení zanechá dlouhou stopu a mnoho úvah, jak těžký to byl čas. Moc pěkné.

Kerberos
19.07.2019

Milostný příběh dělnického synka a dcery židovského továrníka před druhou světovou.Nemohlo to dopadnout dobře.Autor klouže jen po povrchu,popsat tak dlouhý časový úsek na 222 stranách.

Pán hor 1
Pán hor 1