Velmož tří králů přehled

Velmož tří králů
https://www.databazeknih.cz/img/books/92_/9222/bmid_velmoz-tri-kralu-4Kv-9222.jpg 4 64 64

Nový román spisovatele a režiséra Jiřího Hanibala představuje životní dráhu jedné z nejzajímavějších postav české historické scény, renesančního člověka, statečného vojáka, ale také muže, který se osudově zamiloval do nedotknutelné ženy - vdovy po českém králi. Jindřich z Lipé měl pestrý život a Jiří Hanibal toho dokonale využil. Spolu s hlavním hrdinou románu sledujeme osudy českého království v pohnuté době rychle se střídajících panovníků na českém trůně: Václava II., Rudolfa Habsburského a Jana Lucemburského. Sám Jindřich - jeden z nejmocnějších šlechticů království byl nesmírně ctižádostivý a politicky obratný muž, který stavěl kariéru nad rodinný život i nad lásku... Přesto jeho romantické vplanutí k Elišce Rejčce přerostlo v legendu. Román Velmož tří králů je strhujícím příběhem plným dobrodružství a intrik, ale přináší také pestrý obraz života té doby.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Velmož tří králů. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (17)

Winoga
06.11.2023 4 z 5

Je to zejméně příběh lásky. Ale historické reálie jsou pěkně podané. Líbilo se mi to.

Luigi1
31.08.2020 5 z 5

Tato kniha mě zaujala svým názvem,který zaváněl historií a tak jsem se do ní pustil.Dobře se četla,ale není to rukopis Vaňkové,přesto doporučuji.


espesita
29.06.2020 3 z 5

Musím souhlasit s názorem, který se tu už několikrát objevil, že jde o převyprávění příběhů paní Vaňkové. I když jsem si při čtení neustále opakovala, že jde o historicky dané události a nic moc nového tam vymyslet prakticky nejde, podobnost některých scén (které kronikáři rozhodně zachytit nemohli) je do očí bijící. I kdyby nebylo s čím srovnávat, styl téhle knihy mi prostě nesedl. Neustále jsem měla pocit, že jde jen o převyprávění historie, ke kterému hrdinové občas dodají nějaký ten strohý komentář. Dialogy byly takové nijaké - nemastné, neslané. Příběh v tomto podání ve mně bohužel nevzbudil žádné emoce, které realita tehdy před staletími určitě nepostrádala.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Velmož tří králů v seznamech

v Přečtených87x
ve Čtenářské výzvě2x
v Doporučených2x
v Knihotéce83x
v Chystám se číst22x
v Chci si koupit6x
v dalších seznamech2x