Velmož tří králů

Nový román spisovatele a režiséra Jiřího Hanibala představuje životní dráhu jedné z nejzajímavějších postav české historické scény, renesančního člověka, statečného vojáka, ale také muže, který se osudově zamiloval do nedotknutelné ženy - vdovy po českém králi. Jindřich z Lipé měl pestrý život a Jiří Hanibal toho dokonale využil. Spolu s hlavním hrdinou románu sledujeme osudy českého království v pohnuté době rychle se střídajících panovníků na českém trůně: Václava II., Rudolfa Habsburského a Jana Lucemburského. Sám Jindřich - jeden z nejmocnějších šlechticů království byl nesmírně ctižádostivý a politicky obratný muž, který stavěl kariéru nad rodinný život i nad lásku... Přesto jeho romantické vplanutí k Elišce Rejčce přerostlo v legendu. Román Velmož tří králů je strhujícím příběhem plným dobrodružství a intrik, ale přináší také pestrý obraz života té doby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/92_/9222/velmoz-tri-kralu-9222.jpg 3.851
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Kniha Velmož tří králů

Mirka2778

Román opravdu vypadá jako přepis Prvního muže království. Pan Hanibal trochu upravil a pozměnil charaktery a pohnutky postav. Asi bych řekla, že je spíše zdrsnil, nebo rozpoltil, snad aby byly bližší mužskému čtenáři. Bohužel pak je často jejich konání poněkud nelogické. Jistě, je těžké s odstupem sedmiset let vyprávět o tom jak šlechta intrikovala a bojovala za krále, proti králi, za královnu, proti královně a s kým a proč a za kolik.... ale je nutné špatně papouškovat to, co někdo jiný dokázal napsat lépe?

braunerova

Paní Vaňkovou jsem nečetl, ale tahle kniha mě zoufale nebavila. Nedočteno. Styl psaní formou převyprávění faktů v první osobě a s krátkými, jednoduchými dialogy mi prostě nesedí. Do dalších knih tohoto autora se už pouštět nebudu.

DuncanIdaho
06.05.2018

Čtu tady mnohá porovnání této knihy s knihou od p. Vaňkové, která pojednává o Jindřichu z Lipé. Od Vaňkové jsem četl jen jednu knihu (ne První muž království), takže moc nemohu srovnávat. Mně se kniha líbila. Probrala nejdůležitější okamžiky života Jindřicha z Lipé. Jistě, že si p. Hanibal něco přimyslel, jak jinak napsat historický román. Pokud by se autor držel jen historických faktů, pak to není román ale literatura faktu.

katka134
16.03.2018

Knížka se mi dost líbila, ale vzhledem k rozdílným komentářům to nebudu dále rozvádět.

Kerberos
19.06.2017

Kniha se dobře četla,ale Vaňková ji napsala mnohem lépe.

Selinute
28.09.2016

Jindřich z Lipé a Richenza jsou mé oblíbené historické románové postavy. A tak jsem po dlouhé době sáhla po dalším románu o Jindřichovi z Lipé.
Těm, kdo nečetli žádnou knížku od paní Vaňkové, se bude tato zdát výborná. Mně, bohužel, stejně jako některým dalším čtenářům, přišla "hodně podobná" jako román První muž království od paní Vaňkové, což mě, mírně řečeno, dosti "nadzvedlo". Bylo to téměř "jako přes kopírák". Ne, do dalších knížek autora se už pouštět nebudu.

lapagerie
19.04.2016

Jindřich z Lipé je moje oblíbená historická postava. Proto jsem po Neklidné duši Evy z Rožmberka ráda sáhla po knížce pana Hanibala. Bohužel jsem se nemohla ubránit dojmu, že některé fráze a úryvky jsou totožné s knížkami paní Vaňkové. Možná se mi to jen zdálo, ale byla jsem z toho otrávená. Vaňková zůstává mou favoritkou a od pana Hanibala už další knížky o středověkých Čechách číst nehodlám.

P.S. teď koukám, že stejný dojem nemám sama....

renefer
23.01.2016

Ne že by se to špatně četlo...ale kniha mě nechytila, postavy mi přišly takové jednoduché, ploché, prostě jsem asi rozmlsaná Vaňkovou nebo Černou...