Neklidná duše Evy z Rožmberka přehled

Neklidná duše Evy z Rožmberka
https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169894/bmid_neklidna-duse-evy-z-rozmberka-ouv-169894.jpg 4 90 90

Nový román našeho předního autora líčí pohnutý, mnohdy dramatický životní osud Evy z Rožmberka, sestry Petra Voka a vladaře Viléma z Rožmberka. Poznáváme životní osudy této zajímavé a nezávislé ženy od jejích pěti let až do smrti v italské Mantově. Děj se převážně odehrává v jižních Čechách, na panství v Krumlově, Rožmberku, Hradci a Bechyni. Nakrátko příběh zavede čtenáře do chorvatského Čakovce a v závěru také do Itálie.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neklidná duše Evy z Rožmberka. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (21)

Kakho-Oto
20.11.2023 4 z 5

(SPOILER) Čtivý a zajímavý román o historicky nepříliš známé Evě z Rožmberka, což byla sestra známých historických osobností Viléma a Petra Voka z Rožmberka. Nejvíce se mi líbila epizodka s Krčínem či přepadení Evy rozzuřenými rybníkáři. Podle románu nebyl život Evy příliš veselý – o prvního manžela (Zrínský) brzy přišla, druhý z nich (Gassoldi) byl nezodpovědný hejsek. Navíc nevycházela příliš dobře s ambiciózním Vilémem a i s Petrem Vokem to nebylo vždy jednoduché. Román dobře nastínil atmosféru předbělohorské doby. Vilémova čtvrtá manželka Polyxena z Pernštejna byla bigotní katolička, Vokova choť Kateřina z Ludanic patřila pro změnu k českobratrské církvi. Evě na konfesi nezáleželo, jako katolička přestoupila kvůli prvnímu muži na luteránství, avšak kvůli druhému se vrátila do "lůna" katolické církve. Tak jak jí popsal Hanibal, působila, alespoň dle mého názoru, velmi přijatelně a lidsky.

Cassidy.L
20.08.2022 4 z 5

Krásně napsaný historický román, čtivý, faktický.


Felidae
30.07.2019 5 z 5

Velmi zdařilý historický román o sestře velkých Rožmberků. Na Hanibalových knížkách je mi sympatické, že jsou velice čtivé aniž by se autor (jako mnozí jiní) uchyloval k neskutečné červené knihovně. Postavy jsou plnohodnotné, živé a fakta sedí.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (17. - 23. 9.)

16.09.2013


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Neklidná duše Evy z Rožmberka v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených134x
ve Čtenářské výzvě21x
v Doporučených7x
v Knihotéce72x
v Chystám se číst47x
v Chci si koupit10x
v dalších seznamech4x