Achilleova píseň

Řecko v časech hrdinů. Patroklos, nešikovný mladý princ, byl vyhoštěn do království Fthie, kde žije přehlížen ve stínu krále Pelea a jeho zlatovlasého syna Achillea. Achilleus, „nejlepší ze všech Řeků“, je vším, čím Patroklos není – silný, krásný, syn bohyně –, a jejich cesty se nikdy neměly zkřížit. Jednoho dne ho však Achilleus vezme pod svou ochranu a brzy se z nich stanou přátelé. Vzdělávají se v umění války a medicíny a z jejich pouta vznikne něco mnohem hlubšího – k nelibosti Achilleovy matky Thetidy, kruté mořské nymfy. Když přijde zpráva, že byla unesena Helena Spartská, jsou řečtí muži vyzváni, aby šli do války proti Troji. Achilleus se připojí, sveden příslibem slavného osudu. Patroklos, zmítaný láskou a strachem o svého přítele, následuje Achillea do války, aniž tuší, jak krutá zkouška je čeká. Toto dojemné a originální ztvárnění trojské války je zničujícím příběhem lásky a soupeření mezi bohy a lidmi. Hlavní zápas se však odehrává mezi nelítostnou ctižádostí a touhou lidského srdce po míru. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189879/big_achilleova-pisen-38l-189879.jpg 4.4388
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Host

The Song of Achilles, 2012

Kniha Achilleova píseň

Jizi

Občas se člověku stane, že se mu kniha dostane do ruky dřív než by měla. To jí pak nerozumíte a přijde vám (obvykle) nudná/nepochopitelná/divná/nečitelná/... (doplňte libovolné adjektivum, nehodící se škrtněte). Pokud si knížky alespoň trochu vybíráte, obvykle se s nimi víceméně prolnete (a samozřejmě se vám můžou/nemusí líbit). A potom je tu poslední možnost: že se vám do rukou dostanou knihy příliš pozdě. Kdybyste je bývali četli o pár (desítek) let dřív, vyrazily by vám dech a byli byste z nich nadšení.
Číst Achilleovu píseň jako náctiletá, byla by všechno, co jsem si v té době mohla od knížky přát: Antika, velkolepý milostný příběh, osudové věštby, dramatické zvraty, grandiózní finále. Jak říkám, dvacet hvězdiček z deseti.
Teď to byla sympaticky převyprávěná legenda, která rozhodně neměla čím urazit, ale ani nadchnout. Příjemným společníkem knížka ale i tak je - už jen proto, že si nenásilně prosvištíte některá jména, která vám, pokud nejste fandové do Starého Řecka, už asi (dávno) vypadla.

Ajinka126

[AUDIOKNIHA] wow. Nedokazu tu knihu postit z hlavy. Jako by mi autorka splnila sen, kdy mi mytologii převypráví s city. Audiokniha je skvela volba. PS: a taky si teď musím znovu pustit film Trója. Díky moc xD.

Tops

Zajímavě podaný příběh, hvězdičku strhávám za poněkud rozvláčnou první část a nekonečné popisy citů hlavního hrdiny, které čtivosti dle mého názoru hodně uškodily. Druhou část jsem si užila.

houdkic

Knihu jsem nedocetla a po 100 stranach ji vzdala. Bylo to nekonecny a nudny.

Ivka14

Knihu hodnotím jen 3,5*, protože mně kniha celkem zklamala. Všichni mi to doporučovali a všude jsem na to viděla reklamy, ale mně to zas tak nenadchlo Ale zase konec mě překvapil. Takže jsem na vážkách jestli ta kniha byla skvělá nebo jen průměrná.

Anannas

Pro mě to bylo bohužel trošku zklamání. Od mnoha lidí jsem slyšela velice pozitivní reakce, takže jsem se do knihy pustila s velkým očekáváním. Začátek nebyl zrovna moc poutavý, ale postupně se příběh rozjel a část odehrávající se za Trojské války se mi velmi líbila.
Knihu pokládám za hodně kvalitní ne kvůli popisu vztahu Achillea a Patrokla, ale kvůli jinému pohledu na Trojskou válku. Vždycky jsem z nějakého neznámého důvodu považovala Trojskou válku za jeden z nejnudnějších příběhů řecké mytologie. Všechny mé znalosti o ní pocházely jen od Petišky, takže se není čemu divit. Tato kniha mi ale poskytla velice barvitý a reálný pohled na celou událost. Líbí se mi, že autorka čerpala z Homérových děl a držela se té starší verze příběhu.

KLeona

Chvíli mi trvalo, než jsem se dokázala doopravdy začíst do příběhu, ale rozhodně to za to stálo.

Ajda300

Dočetla jsem to asi před třemi měsíci a pořád brečím. Stačí mi podívat se na jediný fanart na pinterestu a už si hledám kolik stojí návštěva u psychiatra. Číst to, je čirý sebepoškozování. Tohle byla vážně překrásná kniha, kterou musím doporučit.
Mimochodem na ty fanarty se vážně podívejte. Doteď z nich mám depky.