Achilleova píseň

Řecko v časech hrdinů. Patroklos, nešikovný mladý princ, byl vyhoštěn do království Fthie, kde žije přehlížen ve stínu krále Pelea a jeho zlatovlasého syna Achillea. Achilleus, „nejlepší ze všech Řeků", je vším, čím Patroklos není – silný, krásný, syn bohyně -, a jejich cesty se nikdy neměly zkřížit. Jednoho dne ho však Achilleus vezme pod svou ochranu a brzy se z nich stanou přátelé. Vzdělávají se v umění války a medicíny a z jejich pouta vznikne něco mnohem hlubšího – k nelibosti Achilleovy matky Thetidy, kruté mořské nymfy. Když přijde zpráva, že byla unesena Helena Spartská, jsou řečtí muži vyzváni, aby šli do války proti Troji. Achilleus se připojí, sveden příslibem slavného osudu. Patroklos, zmítaný láskou a strachem o svého přítele, následuje Achillea do války, aniž tuší, jak krutá zkouška je čeká. Toto dojemné a originální ztvárnění trojské války je zničujícím příběhem lásky a soupeření mezi bohy a lidmi. Hlavní zápas se však odehrává mezi nelítostnou ctižádostí a touhou lidského srdce po míru. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/18_/189879/achilleova-pisen-189879.jpg 4.3183
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Host

The Song of Achilles (2012)

Kniha Achilleova píseň

sandra8786

Moje druhá kniha od této autorky, doufam, ze jich napíše jeste spoustu. Moc se mi libi spojení řeckých mýtu a známých příběhu a aktuálních společenských témat - role ženy, LGBT tematika atd. Vytvořila si tak vlastní žánr, který mi opravdu sedí a je pro me radost ho číst. Gay romanticka linka mi přišla velmi jemná a krasne popsána, dokonce i vzrušující. Líbilo se mi vyprávění z pohledu Patrokla i po jeho smrti. Sem s dalšími knihami Madeline, tvoje verna fanynka.

HankaHail

Bylo to příjemné čtení, ale čekala jsem od toho trochu víc. Jednu hvězdu dolů za to, že jsem se dlouho asi 120 stran nemohla začíst. Druhá že tomu chyběla šťáva.

Ales.BD
14.11.2018

U podobných knih jde o způsob vyprávění. Nikdo nebude překvapen jak dopadli Achilleus a Patroklos. Tento příběh je autorčinou představou o jejich vztahu. Pověst myslím neříká nic víc, než že byly věrní přátelé. Nejvíc oceňuji samozřejmou nenucenost, bez potřeby poukazovat na to, že by mělo jít o něco zvláštního.

DracoMalfoy
12.11.2018

Upřímně jsem si v polovině knihy říkala, že je to tak na 3 hvězdy. Neuchvátilo mě to, ani mi to však nepřipadalo nijak špatné. Ale PAK! Já se zamilovala. Samozřejmě, v mém hodnocení je jisté přivírání očí - jsem velký fanoušek LGBT a tohle mě polechtalo na srdíčku - ale můžu říct, že to za to stojí. Navíc, kniha vás perfektně seznámí s řeckou mytologií a vy pak budete za borce!!

anet8843
25.10.2018

Tahle kniha mi vzala dech. Takové uchopení tématu je doopravdy netradiční a dechberoucí. Nevyhnutelnost osudu a omezený čas, který je člověku dán je doopravdy filozofické. Někdo tady vyslovil kritiku toho, že předem znal konec, ale přesně tak to měli i hlavní hrdinové. Velmi brzy zjistili, že i když ve světě, kde něco jako svazek z lásky je vzácnost, dokázali uchránit něco tak unikátního jako byl jejich vztah, tak i přesto nemají celou věčnost. Jenom velmi krátkou přítomnost. Co je to osmnáct let? Obzvláště, když více než polovinu toho vědí, že je za rohem konec.
Docela mě pobavil komentář "příliš detailní láska mezi chlapci" - jako kde přesně? V té něze? V polibcích? Objetích? Pozorováních? To si snad musíte dělat legraci. Jejich láska je tak něžně naznačená, že vlastně ani nevíme, co přesně se mezi nimi odehrálo. Jen by mě zajímalo, jestli by to dotyčnému vadilo, kdyby se jednalo o ženu a muže.
Tolik krásných, hlubokých vět... Bože, tohle ve mě zůstane ještě dlouho. Po strašně dlouhé době jsem prodlužovala čtení, abych neskončila. Jinak jsem do knih hr, a když se mi líbí, tak je přečtu za noc. Ale tady jsem to oddalovala, jak to jen šlo. Skutečně hluboký zážitek, doporučuji :)

josef5899
04.10.2018

Dosud jsem považoval za nejlepší knihu Řeku Bohů od Wilbura Smithe. Achilleova píseň jí trumfla :)

soupik2012
28.09.2018

Mně vždycky vadí, když vím jak příběh dopade. Proto nemám příliš ráda literaturu faktu ani eposy. Romantika mezi dvěma chlapci mi také nebyla příliš po chuti. Přestože jsem o ní věděla, tak popis těchto scén zachází až příliš do detailů. Dalším mínusem této knihy je historická uvěřitelnost. Je to jenom romantická pohádka. Samá negativa a celkové hodnocení 4 hvězdy? Jednoduše to jako celek funguje. Na konci mi bylo smutno, že příběh končí. Navíc jsem knihu poslouchala jako audioknihu a pan Jakub Saic čte tak dobře, že jedna hvězda navíc je jeho zásluhou. Všem doporučuji zvolit audioknihu. Je to zážitek.

IYv
22.08.2018

V Antice se cítím dobře a tady se mi líbilo. Hodně mi to připomnělo Mary Renaultovou a její převyprávění Thésea. Stejně krásné, jemné a uvěřitelné. Takřka jsem to zhltla za jednu noc.
Poučený čtenář ví, co přijde (obětování Ifigenie třeba), ale stejně je velmi překvapen tím, jak to autorka pojala.