Jizvy jako křídla

Šestnáctiletá Ava Leeová přišla o všechno: o rodiče, nejlepší kamarádku, domov a dokonce i o tvář. Nepotřebuje zrcadlo, aby viděla, jak vypadá svůj odraz vidí v očích všech, kteří se na ni dívají. Rok po požáru, který zničil její svět, stojí před návratem do „normálního“ života. Pro popálenou dívku jako ona už ale žádný normální život neexistuje. Teprve setkání se stejně postiženou spolužačkou Piper v ní probouzí naděje, že na svou noční můru již nebude sama. Piper vytlačí Avu z její komfortní zóny a přinutí ji dělat věci, které by nikdy nepovažovala za možné. Ava však netuší, že Piper bojuje i svou vlastní bitvu a již brzy se bude muset rozhodnout, jestli svým jizvám dovolí, aby ji stáhly zpět… nebo umožní těm, kteří ji mají rádi, aby jí pomohli létat....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445664/big_jizvy-jako-kridla-XUE-445664.jpg 4.577
Literatura světová, Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , King Cool

Scars Like Wings, 2019

Kniha Jizvy jako křídla

BetyN.

Tato kniha lehce vybočuje z žánru YA heavy contemporary, protože témata (popáleniny, ztráta rodinných příslušníků, přátelství, psychoterapie, nová střední škola...) jsou zajímavá a autorka je zpracovala velmi citlivě. Bavilo mě to, ačkoliv místy se mi příběh zdál zbytečně natahovaný a některé věci mi neseděly. Jsem velmi ráda, že se mi kniha dostala do ruky.

DeKo1996

Silný příběh o mladých lidech, kteří se učí žít se svými jizvami. Krásná ukázka silného přátelství a síly člověka jako takové.
Hltala jsem každou stránku.

sniciknihomolka
20.12.2021

(+ SPOILER) Jizvy jako křídla jsem zahlédla v knihkupectví zahrabané úplně vzadu. Přečetla jsem si anotaci, která mě naprosto pohltila. Avin příběh je neskutečně drsný, smutný a velmi upřímný. Ava byla během okamžiku svržena na úplné dno, ze kterého se musela vyhrabat sama. I přes tragickou událost autorka nešetří sarkasmem v knize. Během knihy byla pospaná celá Avina cesta léčení. Fyzická, duševní i znovu začlenění do společnosti. Převážně do školy. Mezi Piper a Avou vzniklo nepřetrhnuté pouto. Občas bylo jak na horské na dráze. Příběh mi často připomínal realitu dnešního světa. Tahle kniha by měla dostat více pozornosti. Každý máme svoje jizvy.

Kekik
05.11.2021

Kniha s posláním. Nenacházím slova, kterými bych vystihla tento příběh. Ať napíšu cokoliv, je to málo, nedostačující, nevystihující.
Ava i Piper jsou hrdinky. O své místo v životě je třeba bojovat, zvláště, když jim tolik lidí dokazuje, čím pro ně jsou. Zrůdami. Naštěstí jsou tu i lidé, jako je Cora a Glenn, kteří mají srdce na správném místě, a kteří jsou pro mě největšími hrdiny celého tohoto naprosto úžasně napsaného příběhu. A já ty dva za to moc obdivuji.
Pokud bych porovnala s knihou Cinder a Ella, kde je také hlavní postavou holka s popáleninami, tak Jizvy jako křídla jsou jednoznačně vítězem. Cinder a Ella je opravdu spíše pohádkou. Jizvy jako křídla nám přiblížilo, jaký je život po požáru s jizvami nejen na těle, ale i na duši.

Příběh doporučuji.

Lexa123
18.10.2021

Dnes je opravdu těžké najít příběh, který se odlišuje. Ano, bývají rodinné tragédie, ale něco takového jsem četla poprvé. Knížku jsem si koupila jen proto, že byla v akci 1+1. Ale nelituji. Líbí se mi popis jak se v jednotlivých pasážích Ava cítí, jak to prožívá a jak na to reaguje jak ona tak její kamarádka. Takový příběh by si podle měl přečíst každý. Je to dost smutný ale i povzbudivý příběh osamocené holky v pubertálním věku, která přijde doslova o vše. Myslím, že každý se pak začne dívat na to co má jinak. Nikdy nevíme, o co můžeme přijít. Knížku rozhodně doporučuji. Takových příběhů chci číst víc.

nela3812
19.09.2021

Lze vůbec hodnotit příběhy, které napsal sám život? Ačkoliv se jedná o smyšlený příběh, stále je postaven na skutečných událostech, ze kterých mrazí. Nehoda, která Avu potkala, je těžká sama o sobě, co je ale ještě těžší je snažit se žít normální život ve světě plném monster. Při čtení mě opravdu mrzela škodolibost a zlost, která se v lidech skrývá. Číst tato slova bylo obtížné, ale je třeba i takové příběhy vyprávět.

Autorka příběh protkala humorem, který mi opravdu sedl. Krom tohoto, že jsem si z knihy odnesla velmi silný příběh, tak jsem se na několika stránkách skutečně nasmála. Také je mi velmi sympatická symbolika fénixe a křídel, která se v knize několikrát objeví.

Příběh je napsán čtivě a děj svižně odsýpá. Čtenář se tedy nenudí a na každé stránce najde zajímavé myšlenky, zvraty nebo životní situace. Nechyběla ani romantická linka, která nabrala jiný směr, než jsem čekala. I tak to ale nebylo vůbec špatné a postaralo se to o zajímavý zvrat v příběhu.

Jedná se o zajímavý a silný příběh, který by YA čtenáři rozhodně neměli minout. Víte, že mám v příbězích ráda přidanou hodnotu a v této knize rozhodně nechybí. Je třeba otevřít oči a říct šikaně ne.

Knize nemohu dát jinak než 5/5, nejen za silný příběh, ale také za jeho zpracování pro mladší čtenáře.

Knihomolka506
15.09.2021

Další román, ze kterého mrazí. Příběh, který se mnohým čte všemi možnými způsoby, ale hlavně ne snadno , lehce a s úsměvem na tváři. Mladé Avě požár změní vše kolem ní a za pár okamžiků přijde nejen o rodiče, sestřenici, dům,ale i o to nejcennější, co každý bereme jako samozřejmost. Místo tváře má samé kožní štěpiny a jizvy. Na novou střední kam ji přijmou ne poněkud s otevřenou náručí od svých vrstevníků slyší narážky na Frankensteina nebo hororovou postavu Freddyho Kruegera. Na sezení dochází spolu s dalšími dětmi , které si prošly podobnými věcmi jako Ava a mají různá popálení. Všichni maji několik příležitostí, ale cíl jen jeden: znova se začlenit do společnosti, resocializovat se. Hlavní hrdinka si snad najde kamarádku..

misatrix
13.09.2021

Kniha, ktera se cte jednim dechem a rozhodne stoji za přečtení. Clovek nikdy nevi, jak se chovat k lidem, kteri se odlisuji. Ikdyz vite, ze byste se meli chovat normalne, najednou nevite co presne to znamena.