knihomolkadorfa knihomolkadorfa komentáře u knih

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Příběh plný zášti, předsudků, zloby, neštěstí, ale také lásky, dobrosrdečnosti, porozumění a romantiky. Příjemné a milé čtení. Má oblíbená autorka opět nezklamala.

14.07.2018 5 z 5

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Tak tohle byl mazec !! Přečteno na jeden zátah. Příběh, na který jen tak nezapomenu. Škoda, že nemohu dát víc hvězdiček.

11.07.2018 5 z 5

Běžkyně Běžkyně Peter May

Tak tenhle příběh se mi hodně líbil :) Zajímavý námět, skvěle vykreslené postavy i prostředí, napětí až do poslední stránky a v neposlední řadě i střet dvou různých kultur. Moc mě to bavilo.

11.07.2018 5 z 5

Mrtvá na pranýři Mrtvá na pranýři Milan Růžička

Tato česká krimi mě moc nezaujala. Celé mi to přišlo moc rozvláčné a tak trochu "o ničem". Mikuláš a Lucie mi navíc byli dost nesympatičtí. Takže jsem měla docela problém knížku dočíst.

06.07.2018 2 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Henning Mankell

Wallander je můj nejoblíbenější kriminalista. Není to žádný superhrdina, ale obyčejný stárnoucí a dost osamělý muž. Ale když se do případu "zakousne", padouch nemá šanci :) Poslouchala jsem jako audiokazetu s Jiřím Vyorálkem, jehož hlas mi k Wallanderovi krásně pasuje. Škoda, že se už dalších příběhů s tímto sympatickým vyšetřovatelem nedočkáme.

06.07.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Tak tato knížka se mi opravdu moc líbila. A rozhodně na příběh Anny hned tak nezapomenu.

19.05.2018 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Námět zajímavý, jen jsem se nějak nemohla začíst. Čekala jsem trochu víc.

11.05.2018 3 z 5

Sedmikrásky Sedmikrásky Kristina Ohlsson

Poslouchala jsem jako audio knihu. Možná právě proto jsem se trochu ztrácela v postavách, kterých tam bylo na můj vkus až moc, ale i v ději. Ale napínavé to bylo. A konec překvapivý.

09.05.2018 4 z 5

Ztracený dopis Ztracený dopis Jillian Cantor

Krásná obálka, zajímavý příběh, dvě časové linie. Jako vždy, i zde se mi více líbila linka minulosti. Nedávno jsem ovšem četla Dopisy, které nikdo nečetl. Téma velmi podobné, ale Dopisy se mi líbily mnohem víc. Dávám tedy "jen"4 hvězdičky, ale určitě knížka stojí za přečtení.

03.05.2018 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Pro mne super příběh. Ano, je tam pár nelogických a pro mne zcela nepochopitelných situací a momentů. Ale jako celek mě velmi bavila. Originální téma a napětí, které nedovolí knížku odložit ...

21.04.2018 5 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Tak jestli je Jepice prvotina, už se nemohu dočkat dalších knížek tohoto autora :) A doufám, že to bude brzy :)

01.04.2018 5 z 5

Cizinec Cizinec Arno Strobel

Napínavý příběh na aktuální téma. Ursulu Poznanski mám ráda. Od Arna Strobela jsem zatím nic nečetla. Více mě zaujala druhá polovina knížky, i když už bylo zřejmé, kam příběh směřuje. Místy trochu překombinované a závěr jak z americké gangsterky. Přesto se mi knížka četla moc hezky a líbila se mi.

23.03.2018 5 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Další skvělá a napínavá knížka s trochou tajemna od mé oblíbené autorky :) Začnete číst a nemůžete přestat. Příběh vás zcela pohltí. Super !

17.03.2018 5 z 5

Agonie smrti Agonie smrti Bernhard Aichner

Tak to byla jízda ! Třetího dílu jsem se nemohla dočkat a přečetla ho opět jedním dechem. Škoda, že to je díl asi poslední. Nebo že by nás autor ještě překvapil ? Já bych byla jen ráda :)

10.03.2018 5 z 5

Důchodkyně nestřílejte Důchodkyně nestřílejte Marcela Mlynářová

Vtipná oddychová četba vhodná na dovolenou :)

10.03.2018 2 z 5

Zmizelé z Cooley Ridge Zmizelé z Cooley Ridge Megan Miranda

Zajímavě psaná knížka. Myslela jsem, že se budu v příběhu ztrácet, ale omyl. Četla se moc dobře.

15.02.2018 4 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Nenáročné, oddechové čtení vhodné na dovolenou. Některé pasáže zbytečně rozvleklé, ale pár vtipných momentů se našlo. K této knížce se však vracet již nebudu.

03.02.2018 3 z 5

Dvojí život Dvojí život Diane Chamberlain

Dojemný příběh o mateřské lásce a síle opravdového přátelství. Určitě stojí za přečtení, moc se mi líbila.

02.02.2018 5 z 5

Mrazivé světlo Mrazivé světlo Yrsa Sigurðardóttir

Knížka mi přišla zbytečně moc rozvláčná. Nejprve jsem se trochu ztrácela v postavách a zhruba po polovině jsem se již musela ke čtení nutit. Takže za mne trochu zklamání.

21.01.2018 3 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Po Haně, která mě nadchla, jsem byla zvědavá na další knížku paní spisovatelky. Musím říct, že opět nezklamala. I přes velký počet osob a dlouhé časové období, jsem nenarazila na žádné hluché místo. Děj plynul pomalu a jistě a knížka mě moc bavila.

14.01.2018 5 z 5