V padesáti na začátku

V padesáti na začátku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47477/v-padesati-na-zacatku-47477.jpg 4 67 20

Život rozvedené matky s dětmi je jako jízda na lochnesce – krátké vzestupy, prudké pády, jízda bez zastavení stále vpřed, leč v uzavřeném kruhu. Autorka svým typickým humorem vypráví o porevoluční době, kdy jako žena za požadovanou věkovou hranicí solidního uplatnění hledala způsob, jak uživit své tři děti. S časovým odstupem a pod autorčiným úhlem pohledu vyznívají i mnohé nezdary komicky. Především čtenářky, které hledají povzbuzení, pobavení a odreagování od každodenních starostí, by neměly váhat, protože tato knížka je určena hlavně jim. Navíc je vyzdobena půvabnými ilustracemi Terezy Budilové.... celý text

Prim
19.04.2023 2 z 5

Líbilo se mi jak autorka popisuje porevoluční dobu, ale od půlky jsem začala nudit. Pořád jsem čekala co jako bude a ono nic nebylo. A zas tak vtipná mi kniha také nepřišla.

palladium
26.09.2020 2 z 5

Je tam pár míst, kde je kniha neskutečně vtipná a trefná. Jinak je sice zábavná, ale nikoliv dechberoucí. Autorčin pohled na život je vesměs negativní, bere vše tak nějak tragikomicky. Chybí hloubka, popisy citů a hlubších motivací, je to takové klouzání po povrchu.

kudrdlinka
12.02.2020 3 z 5

Já jsem si po pár letech přečetla zase jednu M. Mlynářovou a moc mě teda nenadchla. Vzala jsem si jí i kvůli té padesátce, ale nějak mě neoslovila, chvílema mě opravdu nebavila. Možná to je tím, že se odehrává spíš v devadesátých letech. Hezké je ale vždy motto na konci kapitoly, až na to poslední - do důchodu mám v padesáti, na rozdíl od hrdinky, ještě hodně daleko.

hapac
12.02.2019 3 z 5

Psáno lehce s humorem a pro tuto věkovou kategorii i inspirující - no a synova maturita, tak tam jsem to měla obdobné.....

Vorona
21.01.2019 4 z 5

Spisovatelka nezklamala a seznámíme se s jejím životem po 50 kdy řeší práci, vztahy a své děti. Humorné. Ze života.

JancaMia
21.09.2018 5 z 5

Nezklame, fajn povídky s příslovím k dané věci na konci a člověk si uvědomí ledasco ..
Byť jsem pouze "okolo čtyřicátnice" v mnohém se poznávám ...

zdehan
07.07.2018 4 z 5

Taková letní oddechovka ale pěkná.

alnahu
07.06.2018 3 z 5

Tak ,jako vždy napsáno z humorem i když toto období autorky nebylo moc šťastné.
Její pohledy na život se mi líbí a ráda je čtu. " Po dvacítce je překážkový běh životem sranda. V padesáti už musíš mít natrénováno." Oddechová kniha.

polly43
05.04.2018 4 z 5

Mě kniha pobavila. a určitě se k autorce ještě vrátím

knihomolkadorfa
03.02.2018 3 z 5

Nenáročné, oddechové čtení vhodné na dovolenou. Některé pasáže zbytečně rozvleklé, ale pár vtipných momentů se našlo. K této knížce se však vracet již nebudu.

Lavin
02.02.2018 5 z 5

Život je potřeba brát s humorem a jako hru, jinak bychom skončili v blázinci. Tato kniha je skvělým návodem, jak si s tím poradit.

marli58
26.12.2017 4 z 5

Napsáno vtipně, s nadhledem, ale místy trochu samolibě (ohledně oblékání a líčení). Jako lehkou oddechovku doporučuji.

sabca
15.10.2017 3 z 5

Knížka jednoduchá, vtipná na momentální pobavení. Doporučuji

Ctenarka_Jana
27.02.2017

Krásná, svižně napsaná kniha. Kniha, kdy mi bylo líto, že jsem ji už přečetla.

maryzka
29.05.2015 3 z 5

Alespoň jsem se pobavila při mé špatné náladě. Alespoň autorka vypráví s humorem o současné době(spíš o realitě v 90. letech). Alespoň je štastná, že unikla do důchodu a žije si sama pro sebe. Jinak nenáročné čtení na dovolenou.

1alena1
21.05.2015 3 z 5

Doporučuji k přečtení hlavně ženám, kterých se věkově týká tj. kolem 50ti. Příjemné, čtivé, napsáno s humorem a nadsázkou.

sporran
06.02.2015 4 z 5

Nenáročné čtení. Rychlé a zajímavé. Ale asi bych se k ní nevracela... Nicméně další knihy od autorky si určitě přečtu.

pedi
11.08.2014 5 z 5

Bylo to příjemné čtení a hlavně humorné.Nečekala jsem žádný ohromující zážitek,protože podobných knížek je spousta a autorek na toto téma mnoho.No a nakonec jsem byla mile překvapena.Píšete moc hezky paní Marcelko a ráda si od Vás ještě nějakou tu knížečku přečtu.

mariva
15.05.2013 4 z 5

Docela jsem se pobavila. Vtipně napsaná knížečka, jen místy trochu zdlouhavé pasáže. Po knize jsem sáhla, protože hrdinka je mi věkově blízká ale tím asi naše podobnost končí. Mohu jí jen závidět úspěšnost ve všem, co dělá, ale i možnost, jít už krátce po padesátce do důchodu. Na ten si dnešní padesátnice ještě dlouho počkají :o(

misacaj
05.04.2013 3 z 5

Kniha je průměrná, taková ta na kterou člověk brzy zapomene. Nenáročné, občas vtipné čtení :-)