Zmizelé z Cooley Ridge

Zmizelé z Cooley Ridge

Je to deset let, co Nicollete Farellová odešla z rodného Colley Ridge, malého městečka v Severní Karolíně, kde se každý zná s každým. A taky deset let od chvíle, kdy beze stopy zmizela její nejlepší kamarádka Corinne. Tělo se nikdy nenašlo, a byť byli všichni podezřelí a nikdo neříkal úplnou pravdu, žádný viník nebyl vypátrán. Nyní se vrací domů vyřešit rodinné záležitosti. Brzy po jejím příjezdu však záhadně zmizí i Anneleise, Nicolletina sousedka, která tehdy jí a několika jejím kamarádům poskytla alibi na tu noc, kdy se ztratila Corinne… Nic začne zjišťovat, co se s Corinne stalo, aby v netradičně vyprávěném příběhu postupně odkryla pravdu nejen o svých přátelích a rodině, ale i tom, co se tu noc tehdy skutečně stalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350889/zmizele-z-cooley-ridge-lv8-350889.jpg 3.842

All the Missing Girls (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

zdendula31
předevčírem

Napínavá až do konce.

martina.tim

Obrácený styl vyprávěí mě popravdě moc nenadchl. Začátek super pak se to začínalo pořád opakovat. Hlavní hrdinka se plácala od ničeho k ničemu. A zajímavé to začalo být samozřejmě až ke konci, kdy se vše vysvětlovalo a řešilo. Pro mě tam byla spousta chaotických míst, která odváděla mou pozornost. Jen mi bylo líto Everetta.

mia6318

Ještě než jsem začala číst, tak jsem věděla z komentářů, že kniha je psaná zpětně. Asi nikdy jsem takto psanou knihu nečetla. Udělala jsem chybu, že jsem se snažila si děj v myšlenkách obracet a tím jsem se úplně ztrácela. Udělala bych mnohem líp, kdybych prostě četla dál a dál a nepřemýšlela o posloupnosti. Během celé knihy jsem necítila žádné napětí, občas jsem měla chuť ji odložit. Jsem ráda, že už to mám konečně za sebou.

kneslova

Na knihu jsem byla zvědavá, původně měla vysoké hodnocení a začátek byl docela v pohodě, ale potom se děj tak nějak vytratil a přidávám se k níže napsaným komentářům - takový chaos a vlastně se toho moc nedělo... po počáteční sympatii mne ani hlavní postava nijak nezaujala. Bylo to jakési překombinované a pravdou je, že už mne ani příliš nezajímalo, kdo je pachatel, více to, abych knihu dočetla

Hvězdinka

Libil se mi styl vypraveni od konce, aniz by bylo cokoliv prozrazeno. Ale ten konec...at zije nepotrestane zlo???

Eevina

nedočteno, zvládla jsem první část, která mě i celkem bavila ale jakmile začala druhá část, tak jsem se v tom ztratila a styl psaní mi přišel značně nešťastný a kniha mě přestala zajímat.

Hella

Vydržela jsem přesně 100 stran a musela knihu odložit. Čtivost prvních stran se kamsi vytratila, navíc jsem se ztratila v množství postav a děj mi začal být úplně fuk.

twiggynka

Příběh byl skvělý i když trošku těžké čtení, protože byl děj napsaný pozpátku. Napřed jsem si myslela, že to tak autorka pojala, aby byla něčím výjimečná. Nakonec mě napadlo, že kdyby knihu napsala chronologicky, tak se v tom sama ztratí, nebo dopředu prozradí co nechce. Byla to její první kniha pro dospělé, mě se líbila, bavila mě a proto dávám *****

shay

No nevím. Na to, jak se kniha vychvaluje, bych čekala něco lepšího. Ano, děj a zápletky se mi líbily, ale jakým způsobem je kniha psaná už tolik ne. Ze začátku jsem se v postavách ztrácela, o přeskakování dnů z prvního na patnáctý a zase zpět ani nemluvím. Nakonec mi přišlo, že co se dělo ke konci (tzn. den třetí, druhý..), v následujících dnech (např. den desátý, devátý..) bylo nereálné nebo nedávalo smysl. Ale každý má asi jiný názor :)

Janniska

Napínavé od začátku do konce.Ze začátku jsem měla problém seovnat si dějové linie,ale rychle jsem se zorientovala.Příběh dobrý,ne vždy je zlo potrestáno a ne vše je černé nebo bílé...

kanitsuj

Nevšední experiment ve způsobu vyprávění - detektivní příběh začíná nezbytným úvodem a poté jde již kapitolu po kapitole tj. den po dni zpět - ale to je bohužel asi tak vše. Příliš jsem nerozuměla hlavní hrdince, která mi byla spíše nesympatická a vlastně ani ostatní postavy nebyly nikterak zajímavé či zábavné. Jejich pohnutky pro mne byly většinou nepochopitelné nebo málo pravděpodobné. Celkově na mne román působil překombinovaně oproti tomu, jak málo se v něm dělo - stále někdo běhal po lese nebo štrachal ve skříni:-) Skutečného napětí bylo v příběhu minimálně a pro mne byl bohužel spíše zklamáním.

plamínek21

Knihá je čtivá. S čím se ovšem nemohu a nechci ztotožnit je závěr a poselství. Za zločinem musí následovat trest.

Gabetka

Odvážně pojatý styl vyprávění. Bylo napínavé dozvídat se více a více ze života hlavní postavy v minulosti i ze současného pátrání. Ale když si po přečtení celé knihy uvědomíte, že to, co se čtenáři dozví na konci, věděla hlavní hrdinka na začátku, tak to z mého pohledu trochu brilantnosti ztratí. Ovšem kniha je díky tomu opravdu čtivá a městečko Cooley Ridge mělo skvělou atmosféru. Propletení minulosti se současností se povedlo.

knihomolkadorfa

Zajímavě psaná knížka. Myslela jsem, že se budu v příběhu ztrácet, ale omyl. Četla se moc dobře.

salunka

Fantazie. Konečně detektivka, u který jsem byla až do konce napnutá jak kšandy! :-)

evasamankova

Výborný detektivní román, který vyniká především svojí netradiční vypravěčskou formou a nepředvídatelnými postavami a zvraty.
Ačkoliv se autorka pohybuje dozadu, směřuje dopředu... :)
Doporučuji.

zuzana2599
30.12.2017

Poutavý psychologický příběh o dávném tajemství, které znovu po deseti letech ožívá a způsobí další smrt... Příběh o síle rodiny a přátelství, o staré lásce, která vlastně nikdy neskončila a nyní nabírá na síle... Autorka vypráví tento temný příběh velmi odvážným způsobem, děj je psaný od konce, snad jen chvíli jsem byla zmatená, ale pak to bylo bezva čtení, které mě bavilo a udrželo v napětí. Určitě můžu knihu doporučit !!

Globuska
16.12.2017

Detektivek se píše hodně, ale psát děj nejdříve chronologicky a hned následně pozpátku, to už chce sakra kuráž. Megan Miranda si s tím však dobře poradila a z vcelku obyčnejné zápletky vytvořila velmi zajímavé čtení. Nemůžete věřit v podstatě nikomu. Ani hlavní postava ve vás zrovna moc důvěry nevzbudí, ale stojí za to číst až do konce.

Paja1974
06.10.2017

Velmi zajimave napsana kniha,hlavne druha cast kdy je dej psany od konce.Od knihy jsem se nemohla odtrhnout nez bude konec.Doporucuji precist.

Veronika33
16.06.2017

Táto kniha ma veľmi príjemne prekvapila. Hlavný dej sa odohráva v priebehu 15 dní, ktoré sú však napísané od konca.Myslela som, že kvôli tomu sa to bude ťažšie čítať, ale chybný úsudok, bolo to geniálne,pútavé.100% -ne odporúčam!!!!