Zmizelé z Cooley Ridge

Je to deset let, co Nicollete Farellová odešla z rodného Colley Ridge, malého městečka v Severní Karolíně, kde se každý zná s každým. A taky deset let od chvíle, kdy beze stopy zmizela její nejlepší kamarádka Corinne. Tělo se nikdy nenašlo, a byť byli všichni podezřelí a nikdo neříkal úplnou pravdu, žádný viník nebyl vypátrán. Nyní se vrací domů vyřešit rodinné záležitosti. Brzy po jejím příjezdu však záhadně zmizí i Anneleise, Nicolletina sousedka, která tehdy jí a několika jejím kamarádům poskytla alibi na tu noc, kdy se ztratila Corinne… Nic začne zjišťovat, co se s Corinne stalo, aby v netradičně vyprávěném příběhu postupně odkryla pravdu nejen o svých přátelích a rodině, ale i tom, co se tu noc tehdy skutečně stalo....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/350889/zmizele-z-cooley-ridge-lv8-350889.jpg 3.876

All the Missing Girls (2016)

Literatura světová, Pro ženy, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR)

lenka666
03. listopadu

Příběh byl opravdu zvláštně napsaný ale díky předchozím recenzim, jsem na to byla připravena. Musela jsem se dost soustředit na posloupnost děje. Ale přesto se mi kniha líbila a ke konci jsem ji nemohla odložit. Napínavý, čtivý příběh.

SilvieSisinka

Přečteno za jeden den. Napínavé, tajemné, bavilo moc. Jen občas nějaká nedodelavka či vysvětlení.

ArwenAragorn

V netradičně vyprávěném příběhu se postupně odkrývá pravda o dvou zmizelých dívkách. Je to první autorčin román a já ho považuji za hodně zdařilý. Nenudí, zápletka je neobvyklá, je zde spousta zvratů a zajímavě popsané postavy.

Ticiana

No chvili mi trvalo nez jsem si to dala dohromady pospatku. Druha polovina se mi cetla lip, jak uz bylo vic stripku, ktere se davali dohromady. Konec hodne rychly. A takovy, ze az moc snadno uverili...

miczoken

Musím přiznat, že jsem si tuto knihu po dokončení musela přečíst ještě jednou. Nebylo to z toho důvodu, že by mne tak zaujala, spíš jsem si musela sama udělat jasno v tom, jak vlastně děj následoval, proto jsem ji musela číst od konce. Navíc mi hrdinka byla od samého začátku velice nesympatická, takže se mi to zezačátku četlo dost těžko. Ke konci jsem sice k ní své sympatie přehodnotila, přesto dávám knize pouze 4* z 5.

Dela111

Autorka si zaslouží obdiv za odvahu napsat příběh takto netradičně, kdy se děj vrací v čase zpět. Myslím, že se jí to velice povedlo. Příběh vystavěla tak, že až na konci pochopíme proč je takto vyprávěný. Vše je logické, je to velmi čtivé, děj mě držel, kniha se těžko odkládala. Já ale za sebe musím říct, že mi tento styl nesedí, není to špatné, jen to není pro mě, raději bych příběh vystavěný "klasicky". A právě za to ubírám jednu hvězdu.

Januli

Začátek knihy se mi líbil, ale pak přišel den po zpátku a to mi dělalo celkem problém. A konec? Lehké zklamání, čekala jsem větší zápletku, kdo a co Corrinne udělal.

bookcase

Psáno dost zajímavým způsobem, od konce k začátku (takhle psal i J. Deaver jednu svou knihu). A právě na toto je třeba se soustředit. Nečetlo se to špatně, díky zpětnému vyprávění to není tuctový thriller.

Andulka VK

Megan Miranda-doposud jsem jeji jmeno ani tvorbu neznala...v knihovne jsem si vypujcila jeji knihu"Zmizele z Cooley Ridge"- zacatek knihy se mi docela zamlouval,ale pri cteni dalsich kapitol mi nejak ten jeji styl psani nezaujal,i kdyz jsem vedela,ze zkusila pribeh napsat ponekud jinym zpusobem,jak jsme zvykli...prokousavala jsem se dal a dal a nejak mne to cteni bavilo mene a mene...
Nechci ji zatracovat,treba u jine knihy zmenim nazor,ale teto styl vypraveni mne opravdu nezaujal...

Lenka.Vílka

Koukám a mám radost, že svým hodnocením nenaruším jinak dobré hodnocení na DK. Anotace super, ale měla jsem i tak strach, že to spíš zapadne do té horší poloviny knih téhle módní vlny. Nepochopila jsem, co na knize je. Prostě nuda od začátku do konce.

leny.wood

Za mě spokojenost. Líbilo se mi, že je příběh psán zpětně - setkala jsem se s tím poprvé. Ačkoliv jsem pak vytušila, jak to asi bude, i přes to jsem si čtení užila a byla napnutá (na podrobnosti totiž nepřijdete nikdy).

Forest66

Docela dobrý příběh, i když do jisté míry celkem předvídatelný. Ovšem způsob, jakým byla knížka napsána je celkem neotřelý a celkem náročný na čtení. Možná si v budoucnu knížku přečtu ještě jednou a tentokrát si budu dělat poznámky :)

ankaras

Dovolím si nesouhlasit s kritikou. Kniha měla spád, zajímavou zápletku, zvláštní časové pojetí a konečně jiné rozuzlení, rychle a jednoduše se četla. Bylo to prostě něco jiného a ne vůbec špatného.

elisa194

jak uz to tak nekdy bývá, zajímavá anotace, ale ve skutečnosti je kniha docela nuda, příběh se táhne (tak, že když si přečtěte 50 stran a preskocili by jste na konec, o nic vlastně nepřijdete). Napětí žádné, bohužel pro mě tato kniha zklamání

nnell

Kniha, která udržela moji pozornost od začátku do konce, v průběhu čtení mi skutečnost, že se děj vrací v čase zpět, vytvářela jistý náznak nepohodlí až deprivace, tím, že jsem ale vytrvala až do konce, se vše vyjasnilo a zapadlo na svá místa. Jen teď tak trochu očekávám, že teď budu muset knihu vzít do ruky znovu a číst si jednotlivé kapitoly tak, jak šly chronologicky za sebou., abych si potvrdila (nebo vyvrátila) své závěry.

zdendula31

Napínavá až do konce.

martina.tim

Obrácený styl vyprávěí mě popravdě moc nenadchl. Začátek super pak se to začínalo pořád opakovat. Hlavní hrdinka se plácala od ničeho k ničemu. A zajímavé to začalo být samozřejmě až ke konci, kdy se vše vysvětlovalo a řešilo. Pro mě tam byla spousta chaotických míst, která odváděla mou pozornost. Jen mi bylo líto Everetta.

mia6318

Ještě než jsem začala číst, tak jsem věděla z komentářů, že kniha je psaná zpětně. Asi nikdy jsem takto psanou knihu nečetla. Udělala jsem chybu, že jsem se snažila si děj v myšlenkách obracet a tím jsem se úplně ztrácela. Udělala bych mnohem líp, kdybych prostě četla dál a dál a nepřemýšlela o posloupnosti. Během celé knihy jsem necítila žádné napětí, občas jsem měla chuť ji odložit. Jsem ráda, že už to mám konečně za sebou.

kneslova

Na knihu jsem byla zvědavá, původně měla vysoké hodnocení a začátek byl docela v pohodě, ale potom se děj tak nějak vytratil a přidávám se k níže napsaným komentářům - takový chaos a vlastně se toho moc nedělo... po počáteční sympatii mne ani hlavní postava nijak nezaujala. Bylo to jakési překombinované a pravdou je, že už mne ani příliš nezajímalo, kdo je pachatel, více to, abych knihu dočetla

Hvězdinka

Libil se mi styl vypraveni od konce, aniz by bylo cokoliv prozrazeno. Ale ten konec...at zije nepotrestane zlo???

Eevina

nedočteno, zvládla jsem první část, která mě i celkem bavila ale jakmile začala druhá část, tak jsem se v tom ztratila a styl psaní mi přišel značně nešťastný a kniha mě přestala zajímat.

Hella

Vydržela jsem přesně 100 stran a musela knihu odložit. Čtivost prvních stran se kamsi vytratila, navíc jsem se ztratila v množství postav a děj mi začal být úplně fuk.

twiggynka

Příběh byl skvělý i když trošku těžké čtení, protože byl děj napsaný pozpátku. Napřed jsem si myslela, že to tak autorka pojala, aby byla něčím výjimečná. Nakonec mě napadlo, že kdyby knihu napsala chronologicky, tak se v tom sama ztratí, nebo dopředu prozradí co nechce. Byla to její první kniha pro dospělé, mě se líbila, bavila mě a proto dávám *****

shay

No nevím. Na to, jak se kniha vychvaluje, bych čekala něco lepšího. Ano, děj a zápletky se mi líbily, ale jakým způsobem je kniha psaná už tolik ne. Ze začátku jsem se v postavách ztrácela, o přeskakování dnů z prvního na patnáctý a zase zpět ani nemluvím. Nakonec mi přišlo, že co se dělo ke konci (tzn. den třetí, druhý..), v následujících dnech (např. den desátý, devátý..) bylo nereálné nebo nedávalo smysl. Ale každý má asi jiný názor :)

Janniska

Napínavé od začátku do konce.Ze začátku jsem měla problém seovnat si dějové linie,ale rychle jsem se zorientovala.Příběh dobrý,ne vždy je zlo potrestáno a ne vše je černé nebo bílé...

kanitsuj

Nevšední experiment ve způsobu vyprávění - detektivní příběh začíná nezbytným úvodem a poté jde již kapitolu po kapitole tj. den po dni zpět - ale to je bohužel asi tak vše. Příliš jsem nerozuměla hlavní hrdince, která mi byla spíše nesympatická a vlastně ani ostatní postavy nebyly nikterak zajímavé či zábavné. Jejich pohnutky pro mne byly většinou nepochopitelné nebo málo pravděpodobné. Celkově na mne román působil překombinovaně oproti tomu, jak málo se v něm dělo - stále někdo běhal po lese nebo štrachal ve skříni:-) Skutečného napětí bylo v příběhu minimálně a pro mne byl bohužel spíše zklamáním.

Gabetka

Odvážně pojatý styl vyprávění. Bylo napínavé dozvídat se více a více ze života hlavní postavy v minulosti i ze současného pátrání. Ale když si po přečtení celé knihy uvědomíte, že to, co se čtenáři dozví na konci, věděla hlavní hrdinka na začátku, tak to z mého pohledu trochu brilantnosti ztratí. Ovšem kniha je díky tomu opravdu čtivá a městečko Cooley Ridge mělo skvělou atmosféru. Propletení minulosti se současností se povedlo.

knihomolkadorfa

Zajímavě psaná knížka. Myslela jsem, že se budu v příběhu ztrácet, ale omyl. Četla se moc dobře.

salunka

Fantazie. Konečně detektivka, u který jsem byla až do konce napnutá jak kšandy! :-)

evasamankova

Výborný detektivní román, který vyniká především svojí netradiční vypravěčskou formou a nepředvídatelnými postavami a zvraty.
Ačkoliv se autorka pohybuje dozadu, směřuje dopředu... :)
Doporučuji.

thrillery thrillery pro ženy