O krok pozadu

Tři mladí lidé si nasadili paruky a kostýmy z osmnáctého století. Slaví slunovrat. Netuší ovšem, že jsou pozorováni. Muž ve stínu vyčkává. Oslava brzy skončí. Na policejní stanici v Ystadu panuje letní klid. Náhle však přijde šokující rána. Ve svém bytě je zavražděn jeden z kolegů. Kurt Wallander je jako vedoucí vyšetřovatel nucen pátrat v nejniternějších tajemstvích respektovaného přítele. Mimo jiné nalezne fotografii mladých lidí v kostýmech. Po odhalení jejich identity se letní klid promění v děsuplnou noční můru. Wallander, jenž se vzpamatovává z otcovy smrti a zároveň čelí vlastnímu zhoršujícímu se zdraví, stopuje vraha. Jeho jediným vodítkem je obrázek ženy, kterou, jak se zdá, ve Švédsku nikdo nezná. Někde se pohybuje bezohledný vrah a Wallander je v pátrání po něm stále o krok pozadu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/234780/o-krok-pozadu-xGQ-234780.jpg 4.4159

Případy komisaře Wallandera / Komisár Wallander (7.)

Steget efter (1997)

Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Host

Kniha O krok pozadu

Jaruš7

Audiokniha - trpělivost se pro objasnění důvodu nelogičnosti zločinu vyplatí. Švédsko,. .... stačí ?
Citace:" Zločin se může vyplácet po mnoha stránkách."
"Štěstí dříve nebo později vede k opaku."
"Může být člověku líp, než u......t šťastný ?"
"Krach uvnitř se propojí s vnějším."
Složitost společnosti má i složité pohnutky k likvidačním činům.

harena

I tato detektivka je skvělá, já si myslím, že kdo začne číst sérii komisaře Wallandera, neskončí, dokud nepřečte vše. Pan Mankell píše úžasně, jeho komisař je člověk se všemi špatnými i dobrými lidskými vlastnostmi, Mankell se věnuje i jeho zdravotním problémům, děj nikam necválá, ale je velice dobře čtivý. Veliká škoda, že pan Mankell zemřel.

cantona
12.12.2018

Henning Mankell opět nezklamal. Prostě výborná detektivka bez hluchých míst. Wallander mě prostě baví. Jen mě trochu zaráží, že v severních zemích nosí zbraně policajti jenom vyjímečně či co... Kdo má rád detektivky tak doporučuji. Těším se na další díl.

broskev28
17.10.2018

Takhle si představuju správnou detektivku: vyšetřovatelé mají k dispozici tytéž údaje jako my čtenáři, a přestože jim na počátku nedávají žádný smysl, časem se objevují nitky a souvislosti. Záleží na úhlu pohledu jednotlivých členů týmu, na dalších podrobnostech, které nalézají při cestě určitým směrem, ale neznamená to, že se věci udály zcela jinak, než je čtenáři předkládáno.
Už jsem se přesvědčila, že takový postup nebývá samozřejmostí. Například v knize Konec léta autor vůbec nectil tento přístup. To, co bylo řečeno na začátku knihy, už rozhodně neplatilo na jejím konci, což mě velmi iritovalo a připadlo mi to vůči čtenáři nefér. O to více děkuju autorovi nejen za jeho logický postup, ale také za obecně lidské zamyšlení na téma kriminality v současném světě.
A samozřejmě doporučuju všem milovníkům klasické detektivky!

PPardinio
11.10.2018

Z mého pohledu se oproti předešlé knize jedná o mírný pokles, ale stále si zde autor drží vysokou úroveň vyprávění. Kniha je čtivá a objevuje se zde málo nudných pasáží (např. neustálé močení bylo otravné). Kurt je správný vůdce skupiny detektivů, kde každý má své pevné místo, ale přesto je autor schopný složení týmu měnit. Děj knihy si to ale žádal. Ztráta Martinssona by více nepříjemná. Nejlepší postavou byl Nyberg. V mém případě se jedná o 9.knihu z této série.

Skripi
17.08.2018

jedna z mála kníh, v ktorej som sa v poslednej dobe nestratil...

knihomolkadorfa
06.07.2018

Wallander je můj nejoblíbenější kriminalista. Není to žádný superhrdina, ale obyčejný stárnoucí a dost osamělý muž. Ale když se do případu "zakousne", padouch nemá šanci :) Poslouchala jsem jako audiokazetu s Jiřím Vyorálkem, jehož hlas mi k Wallanderovi krásně pasuje. Škoda, že se už dalších příběhů s tímto sympatickým vyšetřovatelem nedočkáme.

Karborund
14.06.2018

Zatím jsem byl knihami H.Mankella poměrně zklamán a hodnotil je velmi průměrně.Tentokrát jsem byl mile překvapen a doufám, že stoupající trend bude pokračovat.Poměrně originální téma + Wallanderovo obyčejné lidské vystupování.

frkotik
09.05.2018

Příběh naprosto úžasný, i když bych s Wallanderem asi dvojdomek nechtěl :o) Slyšel jsem audioknihu, která byla bohužel lehce krácena (ač být neměla), tak jsem se chvílemi divil, ale vše vyvážil opravdu záživný příběh.

ilčidlo
19.03.2018

Napínavá od začátku do konce, bylo těžké přerušit čtení

Klarinecka
26.02.2018

Tohle vůbec nebylo špatné, těším se na další knížky.

konformita
12.12.2017

Wallander je sympaťák a má šestý smysl. I pasáže kdy bilancuje se svým životem, se svým posláním jsou velmi čtivé. V takovém povolání jeden asi pořád pochybuje. Je neúnavný a přitom pořád tak unavený. Pro mě zatím nejlepší od pana spisovatele.

ArwenAragorn
30.09.2017

Jedna z těch hodně dobrých knih Henninga Mankella (tím nechci říct, že má nějaké špatné). Komisař Wallander se potýká se svými zdravotními problémy, věčně někde zapomíná mobil nebo pistoli a s celým oddělením hledají někoho totálně ujetého, který nemá rád "šťastné lidi". Pokud chcete vědět, kdo a jak ho nakonec dopadne, což je nádherný závěr knihy, neváhejte a čtěte! Doporučuji, stojí to za to.

loskatos
11.09.2017

Vynikajici jako vzdy. Skoda ze mi v databazi chybi dalsi dva dily, tesim se na ne.

MarianP
14.08.2017

Mankell opäť ukázal, že je pán spisovateľ. O krok vpredu je výborná detektívka, ktorá sa naplno venuje vyšetrovaniu. To, čo mnohé vydavateľstvá prezentujú ako TOP severské krimi nájdeme práve u tohoto spisovateľa, ktorý nepotrebuje žiadne zlaté, či strieborné nálepky s nápisom bestseller. Mankell donúti čitateľa otáčať stranu za stranou. Kniha je čistokrvné, podotýkam čistokrvné pátranie a vyšetrovanie do úplných detailov. Žiadne nudné opisy vzťahovm žiadne odbočky na míle vzdialené od deja ale čistý, priamočiary dej. Ak chcete plnohodnotnú detektívku, siahnite po tejto knihe. Ak Vás zaujímajú metódy vyšetrovania a švédske prostredie, siahnite po tejto knihe. Ak máte radi Wallandera, na 100% nebudete sklamaní.

intelektuálka
15.02.2017

Tohle je rozhodně autor, který se mi líbí.
Vždy poznám jiné prostředí, kde se děj odehrává a vždy je zajímavé.

orinka3
12.01.2017

Tvar "bysme". Neustálé močení, stálá žízeň a podivná fobie z přiznání cukrovky, což mi k dospělému chlapovi moc nesedí. Filosofování nad společenským úpadkem. To jsou věci, které mě v románu štvou. Komisař Wallander není žádný hrdina bez bázně a hany, nedbá na životosprávu, ale když se do problému zakousne, neunikne ani myš. Je vidět, že žije osamělým životem, protože tohle by mu žádná manželka nestrpěla! A hned by mu bylo líp. Vrah uniká, není čeho se chytit, ale nakonec ho spravedlnost nemine. Detektivka čtivá, ale nějak se mi nelíbila tak, jako jiné předešlé.

ivoiro
10.12.2016

Tohle bylo moje první setkání s komisařem Wallanderem. Určitě se vrátím i k dalším dílům, i když knihu jako top nehodnotím. Nicméně, přečíst se dá.

rodak
30.11.2016

Právě ta lidská vlastnost ,přemýšlení sám o sobě ,o všech .Ta zmínka o častém močení např v tomto díle,celková nálada komisaře,táhlý pomalý postup vyšetřování dělá z těch knih nezapomenutelné zážitky.S Wallanderem žiju už dva roky ,pomalu si to dávkuju -ještě Pyramida,Neklidný muž a Ruka a nevím .Počkám chvílí a začnu číst znova od začátku.

sagasir
02.11.2016

Kdo umí, ten umí

Kdo umí, ten umí. Tohle tvrzení jasně dokazuje už sedmým dílem ze série s detektivem Wallanderem její autor Henning Mankell.

Jak už u mých recenzí na tuto sérii bývá zvykem, tak i zde napíšu pár věcí u kterých se budu opakovat. Konkrétně tedy píšu, že jsou zde opět skvěle sepsané postavy, děj nenudí a nemá hluchá místa ani zbytečné odbočky. Najde se zde i pár překvapivých míst. Rozsahově je možná krapet delší, než bývá obvyklé (567 stran). Nechybí ani obvyklý motiv ciziny. V tomto díle se, ale autor poněkud udomácnil. Podíváme se totiž na chvíli jen do Dánska, co se ciziny týče. Mně osobně pak překvapil samotný motiv vraždění pachatele. Vadili mu prostě momentálně šťastní lidé (plus policista co se věnoval případu). Originální, řekl bych. V tom případě jsem rád, že tento vrah byl jen na papíře, jelikož s takovou by mohl mít vraždící hody.

Pokud by existovala nějaká knižní síň slávy, tak by v ní určitě měl být právě Henning Mankell. Kupříkladu v kategoriích (krimi román a síň slávy, tedy alespoň dle mého). Samotná postava komisaře Wallandera se pak stala již nyní naprosto ikonickou a oblíbenou a poznávají ji čtenáři na celém světě. Nevím, jak vy, ale já už se těším, až si přečtu další díl z této skvělé série. Bohužel si budu muset počkat až do jara 2016. Čtu totiž tuto knižní sérii podle data napsání od autora a ne podle data vydání od nakladatelství Host. Nicméně věřím, že za to čekání to určitě bude stát. K závěru pak opět mé hodnocení vyjádření procenty. Zde dávám 90%.

vyvodka
24.10.2016

Moc dobrá detektivka! Možná mohl být příběh o pár desítek stránek kratší (toho by bylo možné docílit tím, že by autor méně často zmiňoval únavu policejního týmu, nedostatek spánku, svolávání porad a samozřejmě žízeň a močení Kurta Wallandera:-)). Každopádně bylo to napínavé, zajímavé, čtivé a rozuzlení se mi taky líbilo. Dala bych 4 a půl hvězdičky, ale to nejde, takže zaokrouhluji nahoru.
A ještě k obálce: myslím, že je málo aktraktivní, nezaujal mě ani motiv ani barevné ladění. Obsah to však plně vynahradil.

konicekbily
09.06.2016

Mankell je velice dobrý spisovatel a opět Wallander toho má hodně moc na práci. Jde mu to sice pomalu od ruky, ale spisovatele to zřejmě baví tahat nás knihou i když se vyšetřování relativně kupředu nesune, píše to asi jako scénář pro seriál v německé televizi.

Selinute
18.05.2016

Mankellovy detektivní romány mají u mě vzestupnou tendenci. Tento je můj třetí, a zatím nejlepší. Jsou sice trošku zastaralé oproti dnešním severským topkám, na které jsme zvyklí, ale přesto jsou to nepřekombinované, kvalitní a velmi dobré krimi. A tato se Mankellovi obzvlášť povedla, vybrousil ji do naprosté dokonalosti.

soukroma
03.05.2016

Nu, opravdu to bylo místy směšné až pláči, jak byl Wallander pozadu - nemohl sice za své onemocnění ("nejsem diabetik, mám jen zvýšený cukr v krvi"), kvůli kterému trpěl chronickou únavou, průběžně vypil aspoň jedno švédské jezero střední velikosti a navštívil opravdu přemnohé toalety, a občas také omdlíval a usínal, ale už mohl za to, že stále zapomínal mobil či zbraň ve chvílích k tomu nejméně vhodných... Ale kniha se přesto četla dobře a byla napínavá. Nicméně už při odhalování pozadí zločinů mi jaksi chyběla celá řada vysvětlení ohledně charakteru a minulosti vraha, jeho motivů, důvodů pro způsob provedení a to se ještě umocnilo po dočtení.

Aymira
27.04.2016

O krok pozadu aneb Jak komisař Wallander močil. Tímto nechci rozhodně zesměšňovat příběh, naopak, ale přišlo mi úsměvné, kolikrát je v knize zmíněna potřeba Kurta Wallandera odskočit si na záchod. Někdy v polovině jsem si pobaveně řekla, že jsem si měla dělat čárky... Jinak příběh vynikající, nemohla jsem se odtrhnout od čtení a moc se mně osobně líbilo, že jsem dlouho netušila, kdo se za vraždami skrývá. Oproti prvním Mankellovým románům je to jako nebe a dudy.

Alča I.
23.04.2016

Opět napínavý příběh s komisařem Vallanderem. . Nejen napínavý příběh, ale i postřehy z jeho života a ze života jeho kolegů policajtů. Spád, napětí moc pěkné.

rubit
20.04.2016

Moje první kniha od tohoto spisovatele. Děj se mě líbil, přes to mě kniha ani autorův styl příliš nesedl. Nevadí mě několiksetstránkové knihy, nevadí mě knihy, kde krev neteče proudem, nicméně zde mě nic nenutilo pokračovat, zkrácení o desítky stran by knize jen prospělo, nakonec jsem byla ráda, že jsem knihu vůbec dočetla.

jiri77
18.04.2016

Další propracovaný detektivní thriller s nejlepším detektivem se kterým jsem se v knihách potkal. Kniha mě velmi bavila a nemůžu ohodnotit jinak než pěti hvězdami.

PetK
29.02.2016

Wallander at his best. Kdo má tuhle sérii rád, stejně jako mírně nemoderního detektiva v hlavní roli, nebude zklamaný.

MAXA71
18.02.2016

Nechcelo sa mi veriť, že zabili Svedberga. No ale Wallander to zase zvládol. Skvelé.