O krok pozadu

Tři mladí lidé si nasadili paruky a kostýmy z osmnáctého století. Slaví slunovrat. Netuší ovšem, že jsou pozorováni. Muž ve stínu vyčkává. Oslava brzy skončí. Na policejní stanici v Ystadu panuje letní klid. Náhle však přijde šokující rána. Ve svém bytě je zavražděn jeden z kolegů. Kurt Wallander je jako vedoucí vyšetřovatel nucen pátrat v nejniternějších tajemstvích respektovaného přítele. Mimo jiné nalezne fotografii mladých lidí v kostýmech. Po odhalení jejich identity se letní klid promění v děsuplnou noční můru. Wallander, jenž se vzpamatovává z otcovy smrti a zároveň čelí vlastnímu zhoršujícímu se zdraví, stopuje vraha. Jeho jediným vodítkem je obrázek ženy, kterou, jak se zdá, ve Švédsku nikdo nezná. Někde se pohybuje bezohledný vrah a Wallander je v pátrání po něm stále o krok pozadu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/234780/big_o-krok-pozadu-xGQ-234780.jpg 4.4247

Případy komisaře Wallandera / Komisár Wallander 7.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány

Vydáno: , Host

Steget efter, 1997

Kniha O krok pozadu

Sixao

Výborné pokračování detektivní série a za mě asi nejlepší díl. Průběh vyšetřování mě hodně bavil. Když pominu zdravotní potíže, projevil Wallander mimořádnou odvahu a úsilí dopadnout vraha.

janina66

Opět skvělý příběh. Dobré vyšetřování. Jak píše ViolettaCh., vadilo mi neustále opakující se močení Kurta, a jeho zapomínaní mobilu, hlavně v důležitých chvílích a nenošení zbraně. Motiv vraha také nebyl dotáhnut do konce, jen že mu vadili smějící se lidé.

marra82
03.09.2021

Ta knížka má místa, která člověku utkví.. představy, které rezonují. To je nakonec asi silnější dojem, než zápletka.

Kyri
25.08.2021

Tato část série s Wallandereme podle mého názoru patří mezi ty velmi zdařilé. Přišlo mi to napínavé, líbila se mi práce s intuicí komisaře. Jeho zdravotní problémy mě naopak nechávaly klidnou :). Jen jsem trochu váhala, jestli by opravdu bylo možné, aby policisté vyšetřovali vraždu svého kolegy.

Lumír23
05.12.2020

Sice dlouhá, ale hodně napínavá kniha, která je sice kritizovaná za neustálé močení komisařovo, na druhou stranu to já vnímám, jako snahu autora ukázat, že i románový hrdina, má předobraz v člověku. A tedy nemůže jen úsudkem a výbornou fyzičkou, stíhat a stínat, zločiny a zločince. Je mi to sice podivné, ale cukrovka a asi i prostata hlavního hrdiny, mi knihu zlidštila.

ViolettaCh.
20.11.2020

Sedmý příběh tentokrát co 30 stran močícího komisaře Wallandera byl opět románově nadsazený, ale místy i velmi napínavý, zvláště u některých komisařových soloakcí. Ten konec byl dost odfláknutý, motivace pachatele nebyla moc propracována. Mám ráda příběhy se stejnou partou kriminalistů, kdy postupem času se čtenář seznámí i s jejich zázemím. Ale vše má své meze. Přece jen nepotřebuju vědět, kdy šel kdo na záchod a co tam dělal. I bez toho by to byl celkem dobrý příběh. Jsem zvědavá, zda i v dalším případu bude komisař močit jako koroptev!

bivana009
10.11.2020

Název knihy plně vyjadřuje obsah. Hlavní hrdina komisař Wallander je skutečně vždy bezpečně o krok pozadu. Je unavený, nemocný, nespokojený, a přes to vše s umanutou silou kráčí vpřed přes veškeré, často zbytečné překážky. Svou "normálností" a zdánlivou neakčností vzbuzuje nikoliv lítost, nýbrž sympatie. Kniha je rozvleklá, děj často stojí na místě, ale pokud se přes to dokážete přenést, tak je to celkem vhodné čtení na dlouhé podzimní večery.

miloslav0399
08.11.2020

(+ SPOILER) Že je kniha hodně rozvleklá, to by mi vůbec nevadilo. Ani neustále se opakující porady týmu se závěrem: Jsme pořád na začátku. Ale Wallanderova záliba ve vyhledávání riskantních situací, které zásadně řeší sám a v ideálním případě v noci, to už mi ke konci doslova lezlo krkem.
Spoiler! - kdo byl, jako já, zvědav na motivaci pachatele a na důvody některých jeho počinů, bude zklamán. Mankell už neměl sílu nic vymýšlet, tak to prostě vynechal. 3.5 hvězdy.