Knihomolkaa Knihomolkaa komentáře u knih

Věčná dobrodružství kapitána Školky Věčná dobrodružství kapitána Školky Robert Fulghum

Pohodová knížka vhodná do vlaku, či jiného dopravního prostředku, kdy jedete krátký čas z místa na místo a nechcete se vydat do dobrodružného světa rozsáhlého románu pod strachem, že přejedete svou zastávku. Úžasná knížka, u které se mi na tváři skutečně objevil úsměv.

15.02.2015 5 z 5

Jak se stát Pařížankou Jak se stát Pařížankou Sophie Mas

Nejvíce se mi líbily fotografie a pár citátu. Kniha sama o sobě mě nijak extrémně nenadchla.

29.01.2015 3 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Nedokážu pochopit, že skutečně proběhlo něco tak strašlivého a nelidského jako je holocaust. Nedokážu uvěřit tomu, že se lidé chovali jako chladné zrůdy bez špetky zdravého rozumu, bez špetky svědomí. Jak mohli jenom tak zabít člověka? A kdyby jen jednoho... Miliony. Tento příběh mě skutečně pohltil, za dva dny jsem měla knihu přečtenou. U knížky mi po tváři několikrát tekly slzy, které jsem nedokázala zastavit. Myslím, že tuto knihu by si měli přečíst snad všichni. Je poutavá a poukazuje na téma, které by nemělo přijít v zapomnění. Tato kniha se dostala na můj seznam 10 nejlepších knih, které jsem zatím četla. Vřele doporučuji všem.

19.01.2015 5 z 5

Kniha dle mého názoru těží na tom, že je tak absurdní, až je to vtipné. Kniha mě příliš nenadchla, očekávala jsem od ní mnohem více.

11.01.2015 3 z 5

Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Všichni jsme nosili hvězdu - Vzpomínky spolužáků Anny Frankové Theo Coster

Od knihy jsem očekávala mnohem více, upřímně mě zklamala. Jak už zde bylo napsáno, obsahuje chybné údaje. Film jsem neviděla a vlastně ani nemám potřebu ho zhlédnout.

01.01.2015 2 z 5

Bílý kůň Bílý kůň Alex Adams

Střídání tehdy a teď mi opravdu nesedlo. Celkově mě kniha téměř neoslovila. Pokračování rozhodně číst nebudu.

30.12.2014 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Lepší než první díl, ale celkem mě unavovalo neustále rozmlouvání Any se svou vnitřní bohyní a podvědomím.

29.12.2014 3 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Knížku jsem přečetla za víkend, protože mě opravdu zaujala a já od ní nemohla odtrhnout oči. Moc se mi líbila také zfilmovaná verze, ale kniha je klasicky o něco lepší. :)

24.12.2014 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha přečtena za víkend. Rychle se čte, je něčím rozdílná, autorčino psaní je super. Konec mě upřímně zklamal, v posledních stránkách se celý příběh obrátil a skončil strašně rychle. Další díl začínám číst hned po přečtení tohoto. Čistě ze zvědavosti, zda mě něčím překvapí.

21.12.2014 2 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Nejlepší díl z celé série. Každý díl bych ohodnotila 99,99%, ale tento má rovných 100%.

18.12.2014 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Kniha mě zpočátku příliš neoslovila, ale když jsem se do ní začetla, nemohla jsem se odtrhnout. Nakonec si mě určitě získala.

Dekameron Dekameron Giovanni Boccaccio

Některé příběhy mi přišly nudné, některé zajímavé. Objevilo se tam i pár vtipných situací. Rozhodně doporučuji k přečtení.

Lexikon lektvarů paní Daneové Lexikon lektvarů paní Daneové Katherine Howe

Naprosto úžasná kniha. Moc se mi líbila linie dvou příběhů a prolínání s minulostí. Rozhodně zajímavé téma i příběh.

18.12.2014 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Skvělá kniha, upřímně obdivuji autorku, že ságu Harry Potter ještě stále rozvíjí. Vše propracované do těch nejmenších detailů. Krásné pohádky a velmi se mi líbily komentáře Albuse Brumbála za každou povídkou.

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Naprosto úžasná kniha, od které jsem se zkrátka nemohla odtrhnout. Knížka plná dobrodružství, vzrušení a často jsem četla až dlouho do noci, protože jsem prostě musela vědět, jak se daná situace rozuzlí. Úžasná, skvělá, ohromující!

Prodavač snů Prodavač snů Augusto Cury

Opravdu úžasná knížka. Moc se mi líbilo zpracování. Skutečně jsem nad ní musela hodně přemýšlet a myslím, že změní život mnoha čtenářům.

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Tato kniha mě oslovila více než Hvězdy nám nepřály. Dokonce jsem uronila i slzičku. Přesto mě kniha bavila spíše jen tu první polovinu. Druhá polovina už zkrátka nebyla ono. Ale moc se mi líbily autorovy úvahy o životě a smrti. Člověk se musel trošku zamyslet.

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha měla rozhodně zajímavý příběh, to se musí uznat. Každopádně jeho zpracování mohlo býti o něco lepší. Čekala jsem od této knihy rozhodně více.

18.12.2014 3 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Kniha vhodná pro opravdu všechny věkové kategorie. Pro děti moc krásná pohádka přinášející ponaučení pro starší krásný alegorický spis. Moc krásná knížka.

17.12.2014 4 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Úžasná, vtipná knížka, která mi přesně padla do noty. Svým inteligentním a jemným humorem si mě naprosto získala. Film také pěkný, ale knížka mě okouzlila více.

14.12.2014 5 z 5