Knihomolkaa Knihomolkaa komentáře u knih

Levandulový pokoj Levandulový pokoj Nina George

Tato knížka se okamžitě dostala do seznamu knih mého srdce! Je neobyčejná! Vyvolávala ve mě střídavě pocity božské blaženosti a smutku, že i tato kniha musí někdy skončit.

Tato knížka se dá přečíst docela rychle, protože čtenáře (např. mě) absolutně pohltí, já jsem si ale každou větu nechávala uvíznout v paměti, protože každá věta v této knize mi připadala neobyčejně nádherná :)

27.02.2016 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Skvělý příběh a naprosto úžasné myšlenky. :) Doporučuji!

07.02.2016 4 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Úžasná propracovaná kniha, klobouk dolů před autorkou!

07.11.2015 5 z 5

Nejdražší dcera Nejdražší dcera Elizabeth Little

Zhruba do poloviny knihy jsem s každou otočenou stránkou přemýšlela, že knihu odložím a nedočtu. Nakonec jsem ale docela i ráda, že jsem to neudělala, protože děj konečně dostal spád a četla se chvíli jedním dechem. Upřímně přiznávám, že jsem se trošku sem tam ztrácela v postavách.

07.11.2015 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Kniha mě velmi zaujala. Od tohoto spisovatele to byla má první přečtená kniha a rozhodně se s očekávání vrhnu do dalších. Je napsána srozumitelně, pochopitelně se vyskytují německé výrazy, což jsem očekávala. Doporučuji!
PS: Asi nejzajímavější kniha, kterou máme v povinné četbě (tedy z toho, co jsem zatím přečetla) :)

30.08.2015 5 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Moc milá knížka. Líbí se mi styl psaní :)

27.08.2015 4 z 5

V první polovině to ještě šlo, sem tam jsem se dokonce i sama pro sebe pousmála nad milým vtipem. V druhé polovině však již šlo o humor nucený a trošku se to zadrhávalo.

23.08.2015 2 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ze začátku knihy jsem si říkala, že z ní budu nejspíše zklamaná. Opak je ale pravdou. Oceňuji způsob vyprávění a učinění vypravěčkou právě Smrt. V závěru knihy jsem plakala jako želva. Jediné co se mi moc nelíbilo bylo, že některé informace Smrt prozradila dopředu. V knihách mám ráda to tajemství a takhle jsem už byla tak trošku připravena a jen čekala, kdy to přijde.

17.08.2015 4 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Mi se knížka líbila. Taková milá a oddechová. V knize jsou pasáže, které by možná měly čtenáře donutit se nad nimi hlouběji zamyslet, nevím ale zda splnily svůj úkol tak, jak autorka zamýšlela...

02.08.2015 4 z 5

Vy mně taky! Vy mně taky! Jiří Žáček

Velice vtipné, tohoto autora mám v lásce, s každou další přečtenou knihou, více a více. :)

23.07.2015 4 z 5

Tati, tobě přeskočilo Tati, tobě přeskočilo William Saroyan

Skvělá oddechová knížka, která se skvěle čte za teplých letních nocí na balkóně :) Některé rozhovory mezi otcem a synem mi přišly i k zamyšlení. Rozhodně doporučuji :)

23.07.2015 4 z 5

Dívka, která se dotkla nebe Dívka, která se dotkla nebe Luca Di Fulvio

Krásná kniha. Přečetla jsem ji jedním dechem. Líbí se mi styl autorova psaní, dokáže vše do detailu vystihnout, přesto nepoužívá žádné zdlouhavé popisy. Doporučuji.

19.07.2015 4 z 5

Vedlejší nebe Vedlejší nebe Ivan Kraus

Na tomto spisovateli miluji to, že se u jeho knížek dokážu vždy úžasně odreagovat. Tato kniha nijak nevybočovala z jeho obvyklé dávky humoru. Vřele doporučuji ku přečtení.

05.07.2015 4 z 5

Anna Karenina Anna Karenina Lev Nikolajevič Tolstoj

Kniha byla velice zajímavá. Četla se sice velmi pomalu a pasáže o politice či hospodářství jsem docela nevnímala, ale přesto se mi skutečně líbila.

04.07.2015 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Úžasná kniha. Docela depresivní, ale přesně mi padla do noty. Celou dobu se tak zvláštně táhla, ale přitom jsem musela číst dál. Posledních 20 stran bylo vyvrcholením, které jsem celou dobu očekávala a ani v nejmenším mě nezklamalo. Z povinné četby vřele doporučuji. Kniha navíc není příliš rozsáhlá, a proto jako záchrana, když začnete číst povinnou četbu stejně jako já týden před odevzdáním, je opravdu skvělá.

28.05.2015 5 z 5

Křest svatého Vladimíra Křest svatého Vladimíra Karel Havlíček Borovský

Moc se mi to líbilo. U mnoha veršů jsem se upřímně pousmála nad aktuálností i v dnešní době :)

01.05.2015 4 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Úžasné. Má první zkušenost s touto autorkou a jsem naprosto ohromena. Skvělé :)

01.05.2015 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Úžasná kniha, která mě hned od počátku chytla a do konce nepustila. Kniha depresivní, přesto tak výborně napsaná, že jsem prostě neměla šanci se od ní odtrhnout. V některých částech mi skutečně běhal mráz po zádech...

11.04.2015 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Ze začátku jsem se hodně zamotávala do jmen postav, později jsem si to ale nějak dala dohromady a větší problém z toho nebyl. Od Zoly jsem četla zatím jen Terezu Raquinovou a ve srovnání s touto knihou mne Nana bavila mnohem více. Vřele doporučuji. :)

04.04.2015 4 z 5

Skutečně obdivuji fantasii paní Rowling. Kniha mě moc bavila, především poznámky Rona a Harryho dodávaly knize tu správnou rozpustilost. Je škoda, že kniha je tak krátká, uvítala bych i nějaké rozšířené vydání :)

26.02.2015 4 z 5