Knihomolkaa Knihomolkaa komentáře u knih

Pygmalión Pygmalión George Bernard Shaw

Skvělá kniha!

14.12.2014 4 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Kniha se četla velmi dobře. Líbila se mi, dokázala jsem se do ní začíst a číst ji až do rána. Byla zajímavá a svým způsobem originální. Líbilo se mi také zpracování - členění na vyprávění Skeeter, Aibileen a Minny. Kniha mě skutečně zaujala a vřele doporučuji její přečtení.

14.12.2014 5 z 5

Tři bratři Tři bratři Zdeněk Svěrák

Nádherné, úžasné, dokonalé, skvělé, báječné, perfektní, bezchybné, vtipné, bezkonkurenční. Prostě nezklamalo. Splnila všechna očekávání.

Paní Láryfáry Paní Láryfáry Betty MacDonald

Půjčila jsem ji "jakoby" bráškovi, ale četla jsem si ji sama. Ho to bohužel neoslovilo, zato já se skvěle bavila. Prostě úžasná knížka nejen pro děti.

09.12.2014 4 z 5

Kdo by neznal pihovatou, veselou a tak trošku ztřeštěnou dívenku!? Je to zkrátka klasika. Úžasná knížka, myslím, nejen pro děti. Mám tuto knížku moc ráda.

Atika Atika Garry Douglas Kilworth

Tuhle knížku jsem četla asi před čtyřmi lety, takže Vám popíšu svůj pocit z té doby. Pamatuji si, že jsem knížku četla jedním dechem, jednu dobu to byla má nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji snad třikrát nebo čtyřikrát po sobě a stále jsem se ji nemohla nabažit. Natož, že mě fantasy zrovna moc nebaví, tahle byla opravdu úžasná! :)

Kantorův notes Kantorův notes Jaroslav Kohout

Úsměvná knížka, taková odpočinková. Ideální k odpolednímu kafíčku.

09.12.2014 5 z 5

Tajné životy slavných spisovatelů Tajné životy slavných spisovatelů Robert Schnakenberg

Zajímavá fakta, která se od učitelek literatury jen tak nedozvíme.

08.12.2014 4 z 5

Zápisník jednej lásky Zápisník jednej lásky Nicholas Sparks

Knížka je rozhodně lepší než film. A na konci jsem si upřímně trošku pobrečela, protože jsem nemohla uvěřit, že to tak může skončit. Přesto je to nádherná kniha.

08.12.2014 5 z 5

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti Rudolf Křesťan

Úžasné, vtipné, okouzlující, neskutečné, originální všechna tato slova dokonale vystihují tvorbu tohoto milého pána. Každý fejeton je něčím skvělý. Umění radovat se z maličkostí a na každou méně či více nepříjemnou věc se dívat s humorem, to je podstatou této báječné knihy.

08.12.2014 5 z 5

Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne Myš v 11. patře aneb Fejetony o překvapeních všedního dne Rudolf Křesťan

Každý fejeton ukrývá skutečně vtip, při kterém člověku cukají koutky. Originální, vtipné a zkrátka a dobře neomrzí.

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Proč se smějou tuleni?
Protože jsou zhulení.

V krátkých básničkách se odráží zpěvákův humor, který mám hodně ráda. Stejně jako písně jsou lehce zapamatovatelné a v paměti zůstanou dlouhou dobu.

08.12.2014 4 z 5

Deník 1938–1945 Deník 1938–1945 Helga Hošková-Weissová

Tato kniha mě opravdu dostala. Četla jsem ji jedním dechem. Člověk si při ní uvědomí všechny hrůzy té doby. Opravdu na mě silně zapůsobila.

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Tuto knihu mám moc ráda, při čtení se upřímně zasměji. Musím ale říct, že film je téměř na stejné úrovni jako kniha.

Tajemství Tajemství Rhonda Byrne

Je to kniha, která člověku může změnit život. Kniha, nad kterou se člověk musí zamyslet a která mu do života vnese něco magického.

07.12.2014 5 z 5