Tři bratři

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

"Pohádka, to je raneček moudrosti, který nám tu zanechali předkové, abychom si ho vzali na vandr světem a věděli, jak se rozhodovat na rozcestích. Kudy jít a kudy se nevydat. Pohádka věří, a dokonce přikazuje, že dobro má být pochváleno a zlo potrestáno. Jenže lidský život je krátký a boží mlýny melou tak pomalu, že se takové spravedlnosti málokdy dočkáme. Ale pohádka to všechno stihne. V tom spočívá její blahodárnost." Zdeněk Svěrák...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220635/big_tri-bratri-F4e-220635.jpg 4.354
Nahrávám...

Komentáře (15)

Kniha Tři bratři

Sandik
11. ledna

Vskutku jde jen o upravený, slovo od slova publikovaný scénář filmu (samozřejmě bez scénických poznámek atp), ale nemyslím si, že to je chyba. Trochu zvláštní je jen rozsekání pisnových textu dějem. Ilustrace krásné, ty celostrankové ale pro děti možná trochu nepřehledné... Celkový dojem: 80%

Irsaf
14.06.2021

Známé pohádky v trochu jiné podobě, ale musím říct, že povedené…
Posloucháno jako audiokniha a mohu ji doporučit malým i velkým posluchačům…
Možná se i konečně podívám na filmovou verzi :)


Venda32
03.02.2021

Máme rádi film a teď po přečtení máme rádi i knížku. Což ne vždy bývá pravidlem. Jednou budu s hřejivým pocitem vzpomínat, jak jsem dceři knihu četl a manželka s ni do toho zpívala jednotlivé písničky.
Ilustrace je krásná, jen mi některé obrázky připadaly pro menší děti trošku strašidelnější. Ale to asi byl smysl.

Ála41
22.12.2018

Mám strašně ráda film i knihu, obojí, po dlouhé době mi přišlo, že byla konečně opět natočená krásná česká pohádka... Propojení 3 pohádkových motivů a doplněné písněmi... Za mě super. Kniha má nádherné ilustrace.

hana8062
16.03.2016

Za mě upřímně řečeno nic moc. Tedy z dospěláckého hlediska. Toto není kniha, jde o scénář lehounce ulízaný do podoby knihy a ilustrovaný, šup s tím do tisku a do regálů knihkupectví. Moje dcera nicméně film i knížku miluje, čteme ji furt dokola a stejně tak film je u nás v permanenci, takže už jsem si zvykla. Ale popravdě řečeno, víc jak tři hvězdičky si nezaslouží :-(

veronie
05.01.2016

Stejně jako film to bylo prostě super. Milé, vtipné a moc se mi líbil nápad, kdy autor použil dva styly písma - jedno "čtecí" a druhé "zpívací". Ti odvážnější si můžou při předčítání i zanotovat :) Jak už jsem psala u jiné knížky od pana Svěráka, jeho humor mě prostě baví a myslím, že u žádné z jeho knih nemůžete šlápnout vedle.

majinka1877
28.12.2015

Žasnu!

JanaDor
15.12.2014

Tvorba od pana Svěráka je pro mě sázka na jistotu. Ani tentokrát mě kniha nezklamala a já si pohádku hezky užila. V kině jsem na ni v létě nebyla, ale po přečtení, se na shlédnutí o to více těším.
Celkově se mi kniha líbila. Pohádka je psána čtivě a formou, která baví děti. Knihu krásně zdobí ilustrace Václava Šlajcha. A teď , co myslíte? Kniha je určena pro ty, kteří pohádku viděli nebo pro ty, kteří pohádku neviděli? Správně odpovídají ti, kteří říkají, že je pro všechny, kteří mají rádi pohádky. Nezapomínejme, že i my dospělí si máme připomínat ponaučení, jež nám pohádky dávají.

1