Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti

Slepičí krok: 111 fejetonů ze zvědavosti https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65379/bmid_slepici-krok-111-fejetonu-ze-zvedav-bSy-65379.jpg 4 114 20

Žádná otázka není tak malá, aby si nezasloužila na svém konci otazník.

palka452
02.04.2024 5 z 5

To je fejetonista!

Vidlička
29.01.2024 5 z 5

Semování a tamování:
"Zkoušíme otevírat pravé dveře tam. Potom sem. Rumplujeme jimi, a když neuspějeme, posléze jimi ještě ramplujeme. Slovník spisovného jazyka českého připouští oba tvary. Jsou-li veřeje přesto neoblomné, začneme obtěžovat dveře levé. Stejným způsobem a se stejnou vehemencí. Tam se do chňapadel opíráme. Sem taháme. Tamování je náročné, semování neméně.
Specifickým případem jsou dveře na Slovensku, kde nápis ŤAHAŤ má tu zvláštnost, že při četbě přes sklo znamená přesně totéž z jedné i z druhé strany."

Pan Křesťan je nekřesťansky vtipnej a geniální, má přesně můj šálek humoru, a jde okamžitě do mých oblíbených. Ó, jak lituju, že jsem se k němu pročetla až teď! Ale neva, mám se aspoň na co těšit, protože toho napsal habakuk.

MatBla
15.03.2023 5 z 5

Dostala jsem ji asi v 15 letech od Ježíška, a stala se mou oblíbenou.
Jako puberťák jsem se dost pobavila u fejetonu Kukátko, dokonce jsem ho nahlas předčítala kamarádkám:)
Teď po letech jsem četla znovu... a pořád super. Dokonce jsem si v antikvariátu koupila další - Kočky v patách.

Marla
17.11.2022 5 z 5

Má oblíbená knížka, pochopila jsem u ní, že k napsání výborného příběhu není potřeba mnoho slov.

Remium
07.02.2022 5 z 5

Pobavilo.

Slávka 1970
31.01.2022 5 z 5

Rudolf Křesťan je Pan fejetonista! Už na základní škole jsem sahala po Mladém světě hlavně z důvodů jeho fejetonů. A i dnes se pěkně čtou. Vylepší náladu.

Radous
18.02.2021 4 z 5

Opět se mi to dostalo pod ruku docela random. A tak proč ne, už dlouho jsem žádnou podobnou sbírku nečetl - no možná nikdy.
Projel jsem to velice rychle, záležitost dvou tří dnů. Jedná se o krátké útvary, které se velmi dobře čtou, takže na jedno pohodové válení člověk těch 50 stran dá. No a když se to povede dvakrát denně... klasika.
Jinak je to docela příjemná záležitost, u mnoha kapitol(ek) jsem se musel zasmát. A dýchne na vás historie - konec osmdesátých let. Pravdou nicméně je, že ty jsem spíš fyzicky zažil, než duševně prožil : )

Pivísek
25.01.2021 4 z 5

Tato kniha mě skvěle připravila na maturitu, kdy jsem sama měla napsat fejeton. Jako bonus se četla opravdu dobře a člověk se u ní dobře pobavil! :-)

Hanuja
27.02.2020 5 z 5

Oblíbená knížka mého mládí. Četla jsem ji několikrát.

1Booklover
10.02.2020 5 z 5

Fejetony od R. Křesťana opět nezklamaly.
Nápadité, vtipné, až si někdy člověk říká jak to autora napadlo.
Doporučuji. Takové oddechové čtení které i přesto, že nepatří mezi nejnovější díla, stojí za přečtení.

logopedka
08.09.2019 5 z 5

Četla jsem dlouho - každý den několik fejetonů. Byly vtipné, nápadité, ze života, čekaných i nečekaných závěrů. Pobavila jsem se.

Radka1911
10.04.2019 4 z 5

Skvělá sbírka fejetonů. Poprvé jsem jí četla na střední škole, a od té doby čas od času už několikrát. Příjemně strávený čas.

SSTknihy
18.10.2018 3 z 5

Soubor fejetonů, psaných lehkou rukou a humorem, pro tohoto barda českého fejetonu vlastním. Důsledné cílení na pointu občas zavání podbízivou formou, ale v celku jde o pohodové čtení, které nezklame.

Metcheque
20.09.2017 5 z 5

Křesťan patří mezi nejlepší české fejetonisty a dá se pochybovat, zda mu toto prvenství někdy někdo sebere.

Eicherik
20.08.2017 4 z 5

Tahle kniha na mě tehdy šestnáctiletého kluka měla obrovský vliv. Nejenže jsem si zamiloval literární útvar zvaný fejeton, ale dokonce jsem se jich pár pokusil sám sepsat.

Hebrey
28.03.2017 5 z 5

Opravdu inteligentně pobavila.

Knihomolkaa
08.12.2014 5 z 5

Úžasné, vtipné, okouzlující, neskutečné, originální všechna tato slova dokonale vystihují tvorbu tohoto milého pána. Každý fejeton je něčím skvělý. Umění radovat se z maličkostí a na každou méně či více nepříjemnou věc se dívat s humorem, to je podstatou této báječné knihy.

Koka
01.06.2013 5 z 5

Díky této knížce pana Křesťana považuji za českého Chestertona, pro tu jeho schopnost vidět i maličkosti, radovat se z nich a popsat nám je vtipně i poučně. Navíc - upozornění pro uživatele DK! - je to hodně o knížkách, čtenářích a čtení; miluji zejména fejeton Záložka, z něhož jsem se kromě jiného naučila slovní spojení "látkový camfourek".

Tlapka
11.11.2012 5 z 5

Klasika, ke které sedá vracet znovu a znovu. Četla jsem většinu, možná všechny Křesťanovy knížky fejetonů, ale tahle byla první a nejlepší. Kraťounké, ale maximálně využité texty, milé a vtipné. Přesně to, co má fejeton být - krátký údiv nad každodenními záležitostmi. Doporučuju! :)

safira111
27.11.2011 5 z 5

Miluji fejetony od Křesťana.Tato kniha byla první, co jsem od něj četla a od té doby se stal mým oblíbencem.Dokonce jsem na střední škole použila jeho pasáž ve slohovém cvičení a češtinářka povídala, že bylo jedno z nejlepších /promiňte paní češtinářko/.
Všem doporučuji přečtení této i dalších jeho fejetonů.

fejetony

Rudolf Křesťan