Tajné životy slavných spisovatelů

Kniha Tajné životy slavných spisovatelů zachycuje životy a lásky 41 proslulých romanopisců i básníků z celého světa, přičemž se humornou formou, která je parodií na styl bulvárních časopisů, zaměřuje na jejich zvláštnosti, osobní spory, problémy, skandály, slabosti či záhady, které je obklopovaly. Každý životopisný medailon začíná úvodem shrnujícím data narození a úmrtí, národnost, astrologické znamení, nejznámější díla, současníky a rivaly, literární styl a výstižný citát. Protože Emily Dickinsonová psala básně v jambickém tetrametru, dají se zazpívat na melodii „Žlutých růží z Texasu“. J. R. R. Tolkien byl jedním z překladatelů Starého zákona do angličtiny a chrápal tak nahlas, že ho manželka vykázala z ložnice a musel spát ve vaně. Agatha Christie trpěla dysgrafií a musela své knihy diktovat, nemluvě o tom, že ji oba její manželé podváděli. Kromě skandálních, lechtivých či vyloženě kuriózních informací však vtipně napsaná kniha obsahuje i spoustu užitečných faktů o známých i méně známých autorech. Nejenže studentům poskytne úplně nový pohled na povinnou četbu, ale dospělé milovníky literatury (a skandálů) může přimět, aby znovu oprášili dávno zapomenuté spisy Dickense, Shakespeara, Hemingwaye, Kafky, Faulknera......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31152/tajne-zivoty-slavnych-spisovatelu-Cgg-31152.jpg 3.848

Secret Lives of Great Authors (2008)

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Knižní klub

kikies
16.12.2017

Bulvár o historických osobnostech - spisovatelích? No proč ne! Předčítat to mládeži ve škole a možná by jim to literaturu zatraktivnilo mnohem více než jiné pokusy. Je to neotřelé, líbivé, lehce podbízivé, ale přesně takové, jak to vypadá, na nic si to nehraje. Netvrdím, že četba byla pro mě nějak zvlášť přínosná, ale zajímavé to místy bylo rozhodně - především to zjištění, že co autor, to úchylka a zvrácenost. No ale jak už jsem napsala hned v úvodu - no prostě bulvár! :D

Hendrychova.K
30.08.2015

Bulvární, ale zajímavé čtení. Možná něco využiji i při výuce literatury.

OldaB
20.07.2015

Zajímavé počtení o známých i méně známých autorech. Občas trochu bulvární styl ala blesk, ale celkem se to k tomu hodí.

Knihomolkaa
08.12.2014

Zajímavá fakta, která se od učitelek literatury jen tak nedozvíme.

adorjas
17.09.2014

Čítať si bulvárne plátky o mojich obľúbených spisovateľoch? Je to ľahké čítanie, kde sa dozviete mnoho kuriozít, ktoré nám na hodinách literatúry ani slovkom nespomenuli.

bookcase
25.06.2014

Dobré, vtipné, dozvěděla jsem se tolik nových věcí..... to bych do těch leckdy sucharských umělců ani neřekla ;-)

Komnenos
15.12.2011

Ku podivu mi nevadil bulvárny nádych. Je to taká jednohubka kde sa človek dozvie kopu pikošiek o ktorých by inak nemal poňatia.

Titi
27.10.2011

95%? Mě se kniha vůbec nelíbila, jako bych četla bulvár. Omlouvám se příznivcům...

spisovatelé

Robert Schnakenberg