Jako cool v plotě

Jako cool v plotě https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26323/bmid_jako-cool-v-plote-WVj-26323.jpg 5 257 60

Autorova „druhá prvotina“. Výběr básniček a říkanek, které jsou neodmyslitelnou součástí koncertů Karla Plíhala.

moonell
05.01.2024 3 z 5

Mám Plíhala ráda, leč spousta z jeho humoru zestárla nehezky. Nemyslím si, že jakákoliv jeho slova kvetla ze špatných úmyslů, zkrátka jsou místy jen sociálním odrazem dřívější doby, po které si nijak nestýskám.
Hračičkování mu ovšem nikdy upřít nelze.

knihovna1
05.11.2023 5 z 5

Velmi zábavná knížka, která vám kdykoliv zvedne náladu. Karel Plíhal je talentovaný a citlivý básník, textař a písničkář. Už ho sleduji a mám ráda od r. 1984. Kniha mě velmi potěšila vtipnými a trefnými a chytrými rýmy a i kresbami pana Bartáka.

begonie226
05.10.2021 5 z 5

Pohlazení po duši. Některé verše jem znala z koncertů autora, ale ráda jsem si je připomněla.

willy9203
29.03.2021 3 z 5

Je úžasné, kolik humoru a poetiky se dá vměstnat do několika veršů (někdy i do jediného verše). Do té knížky doporučuji nahlédnout každému, kdo má splín a potřebuje si zlepšit náladu.

Arkagas
25.02.2021 3 z 5

Plíhal je prostě Plíhal, krátké básničky typu: „u řeky jménem Ganga indky si perou tanga". Tady nejspíše není co dodávat. Miluju ty říkanky, každý z nás určitě vyplodí během týdne hromadu podobných. Plíhal a Nohavica jsou kusem mého života. A nikdy nezapomenu na to, když jsem své mamce pustila Rok ďábla a po skončení filmu se naprosto vážně podívala kolem sbe a praví: „a umřel ten Plíhal nebo ne?" V tomhle je to kouzlo iluze. Takže odpověď jasná, neumřel a napsal tyhle říkanky doplněné skvělými ilustracemi námořníka. :)

eva1686
25.12.2020 3 z 5

Poezii moc nečtu, ale vybrala jsem si tuto knížku kvůli čtenářské výzvě. Některé části byly opravdu moc povedené, některé mne moc nezaujaly-

Zorka
21.12.2020 4 z 5

Hezké hrátky s českým jazykem :-).

Zdekat
01.12.2020 4 z 5

krásna hra se slovíčky, velmi odpočinkové...

petronella1
22.11.2020 5 z 5

Vtipné a nápadité

splaty
05.11.2020 4 z 5

Vtipná a přečtená asi za 30 minut.

Erummeldë
13.08.2020 5 z 5

Poezie není můj šálek čaje a knihu jsem se tedy rozhodla začít číst jen pro splnění čtenářské výzvy. Přečtená za chvilinku. Naprosto změnila můj názor na čtení "knížek s básničkami". Hodně mě pobavila, dvojsmyslné texty byly také úžasné a určitě si ji ještě někdy prolistuji. Ocenila bych mít takovou knihu ve své knihovně.

AlenaŠ1
25.07.2020 5 z 5

Takhle jsem se dlouho nezasmála. Jako básnický poleno a úplný kulturní neznaboh, který usne i u recitování Máje při měsíčku, jsem přečetla jedním dechem a hodinu a půl se řáchala dvojsmyslům a slovním hříčkám pana Plíhala. Taková nápaditost a při tom tak velmi jemný a nenásilný humor. Nezklamal a doporučuji všem i těm, co u poezie skončili u kytice na základce!

BariEli
21.06.2020 3 z 5

Poezie není pro mě, bohužel. I když jako odlehčení k jiné (velmi těžké) knize se mi opravdu hodila. Proto jsem přidala třetí hvězdičku.

Mili115
02.05.2020 4 z 5

Básně mého oblíbeného písničkáře ....
Nevím, co dodat... Snad se budete bavit jako já

Arsi
04.04.2020 3 z 5

Knihu jsem si vybrala n základě Čtenářské výzvy. Poezii normálně nečtu, ale docela jsem se pobavila.

Zuzvil
12.03.2020 2 z 5

Bez mučení přiznávám, že poezie, jakákoliv poezie, není vůůůbec mým šálkem kávy, jak se říká. Tuto knížku jsem si vzala do rukou na základě doporučení k účelu splnění čtenářské výzvy...no a čtenářem se nestanu. Je pravda, že knížka má příjemný formát, trefné ilustrace, básničky jsou krátké a mnohdy velmi výstižné a úsměvné (za mě pouze úsměvné), ale celkově už zítra nebudu vědět co jsem četla a ani na jeden verš si nevzpomenu. Pan Plíhal podle mě umí, o tom žádná, ale pro mě osobně to prostě není, takže za mě doporučit nemůžu.

Lac
07.03.2020 5 z 5

velmi povedené

Pauvka
05.03.2020 2 z 5

K teto knize bych se asi nedostala kdyby nebylo CV. Neni to muj calek kavy, takze jednou a dost.

Vesina
27.02.2020 5 z 5

Cool !! Díky čtenářské výzvě jsem se fakt pobavila :)

jfialova
24.02.2020 5 z 5

S manželem jsme oprášili film Rok Ďábla a já na to konto vytáhla z knihovny tuto záležitost. Stálo to za to, protože i po několikerém přečtení vás tam pokaždé něco upoutá. Třeba aktuálně:

Vítr vane naším směrem,
snad se z toho neposerem...

Tak ať nám to vydrží :-)

aforismy česká poezie

Karel Plíhal
česká, 1958
2006  90%Jako cool v plotě
1990  85%Brnkání na duši
2004  92%Den bude dlouhý
2001  100%Písně Karla Plíhala od A do Ž
1983  %Karel Plíhal

Kniha Jako cool v plotě je v