Atika

Atika https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20951/mid_atika-F01-20951.jpg 4 64 12

Dobrodružný výlet do země Fantazie. Hrdinové Atiky startují do nového života. Alex a jeho sestra Chloe si musejí zvyknout na nového otce a Jordy se seznamuje s nevlastní matkou. Všichni se stěhují do starobylého viktoriánského domu, který patří nevrlému staříkovi. A ten to všechno způsobí, ten stojí na počátku velkého dobrodružství, když děti pošle na opuštěnou půdu pro zatoulané hodinky, které dostal od své dávné lásky. Nevinná výprava na starou půdu se změní v neuvěřitelné dobrodružství v zemi obydlené neznámými bytostmi, mezi nimiž vynikají prachšlapové, harapádníci a zákeřní inkoustoví skřítci. Překoná trojice hrdinů všechny nástrahy tajuplného světa bez hranic a najde cestu zpátky?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Attica , 2005

AngelSarah
29.04.2019 5 z 5

Krásná dětská knížka

2368
16.07.2016 2 z 5

Na knize mě nejdřív zaujala recenze a slibovaný děj, ale bohužel to není nic pro mě.Příběh byl poutavý, místy i strašidelný, ale strašně se vlekl ani jsem jí nedočetla. Možná se k ní někdy vrátím, ale spíš ne.

Laduš17
21.10.2015 3 z 5

Ze začátku se mi knížka moc nelíbila, ale protože nerada odkládám rozečtené, donutila jsem se ji dočíst. Což se i vyplatilo, začala mě bavit.. pěkný fantasy příběh. :)

Knihomolkaa
09.12.2014 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla asi před čtyřmi lety, takže Vám popíšu svůj pocit z té doby. Pamatuji si, že jsem knížku četla jedním dechem, jednu dobu to byla má nejoblíbenější knížka. Četla jsem ji snad třikrát nebo čtyřikrát po sobě a stále jsem se ji nemohla nabažit. Natož, že mě fantasy zrovna moc nebaví, tahle byla opravdu úžasná! :)

brčko-A
12.11.2014 5 z 5

Úžasná fantasy knížka, když bych se tam do té atiky ale podívala, asi bych se bála..

Eneo
08.05.2014 3 z 5

Jedna z knížek, kdy jsem naprosto ohromena námětem, ale z provedení mi skřípou zuby a chce se mi křičet. Ne, to mi nesedlo.

anibeni
04.03.2013 4 z 5

Kniha se ze začátku četla hezky.. pak přišly momenty, kdy jsem úplně nevěděla, kde jsem, ale neodradilo mne to a s radostí dočetla do konce... příběh je zajímavý, napínavý a k Narnii bych ho rozhodně nepřirovnávala..

kowalenska.m
26.02.2013 3 z 5

Někomu se líbí, někomu ne. Mně připadal střední. Mám asi prostě radši Narnii nebo Alenku v říši divů. Bylo to takový, že člověk nic nemohl říct najisto. Autor to přeplnil, ale stejně bych takovou ůdu chtěla mít :)

Horxus
21.02.2012 3 z 5

Na stejné brdo jako Letopisy Narnie, ale stejně zajímavá a zábavná knížka.

studentik
29.07.2011 3 z 5

Knížku jsem musel odložit,protože se mi nelíbil kostrbatý děj.Čekal jsem víc.

smetyl
21.03.2011 4 z 5

Tahle knížka ve mne způsobila nutkavý pocit jít se podívat na půdu, zda-li se tam náhodou nenachází něco víc než hromádka zaprášených krámů. Jo bylo to v době kdy jsem ještě čekal, kdy mi přijde dopis z Bradavic, tak se není čemu divit. Ale myslím, že to bylo hlavně způsobenou tou krásnou fantaskní atmosférou knihy, které mne pohltila a rozšířila mi obzory natolik, že jsem propadl v duchaplné přesvědčení, že snad ten svět, ta tajemná Atika, existuje.

Lusa
30.11.-0001 5 z 5

Tak tohle byla úplně nová tvář fantasy se kterou jsem se setkala, teď abych se bála jít na půdu X-D
Ale ne, byl to opravdu kouzelný a působivý příběh.

anglická literatura

Garry Douglas Kilworth