Tati, tobě přeskočilo

Knihu lze označit za velice humanistickou. Jde o 360 krátkých rozhovorů otce s desetiletým synem Petrem. Petr je vypravěč a komentátor dějí okolo sebe – je to vlastně dětský pohled na svět.

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19439/tati-tobe-preskocilo-40f-19439.jpg 4.1145
Vydáno, Eminent

Papa you are Crazy, 1957

Kniha Tati, tobě přeskočilo

knihyKeMne

Drobná knížka, příjemná např. na ukrácení čekání, ale systematické čtení mě nebavilo. Ano, je to takový poetický příběh o několika společných dnech chlapce a otce filozofujících tak nějak o všem, ale chyběla mi nějak motivace číst dál.

Janek

Když dokážete vidět v obyčejných věcech věci neobyčejné, nikdy nezůstanete sami.

medlovice
13.06.2018

Ti dva jsou spolu štastní i bez peněz.
Moc milé povídání, milá knížka. Něco jako Malý princ....

1987
27.02.2018

Na velke knihy netreba vela stran.
Odpozorovane a prezite, zasadene do jednoduchych viet a plneho zivota, v ktorom je najdolezitejsia laska, empatia a sem-tam nejake to jedlo. Otcovia su velke deti, ktore sa so zivotom a zodpovednostou zan pasuju najradsej v rozhovoroch. Krasna, blizka kniha.

Lily101
07.12.2017

Knihu jsem četla asi před rokem zásluhou čtenářského deníku mladší sestry. Moc pěkná kniha, občas mi některé části přišly zdlouhavé či kapku zbytečně roztáhlé plus mi vadilo, jak nezodpovědně se otec choval (spisovatel na volné noze, který nějak rezignoval na psaní). Úvahy a rozhovory malého chlapce s tatínkem poměrně obohacující. Četba mě vedla k zamyšlení, jak děti dokáží přemýšlet a upřímně sdělit to, co si myslí, což hodnotím jako kouzelné.

dee7
05.09.2017

Dětsky krásné ( ale mnohdy i dospělé ) myšlenky a nápady desetiletého kluka, kterému zdatně sekunduje otec s duší dítěte..
Milé, pohodové počteníčko k zamyšlení.

"Co je začátek?"
"Já."
"Kdy je začátek?"
"Když se ráno probudím."
"Kdy je konec?"
"Když se ráno už neprobudím."
"Co je mezi začátkem a koncem?"
"Já."
"Kdo jsi?"
"Hrome, copak já vím? Ty mi to pověz, tati."

ochwey
26.12.2016

Nijak mě to nenadchlo. A filozofické řeči táty mě vytáčely, asi jsem v tom nenašla to kouzlo, kdyby mi takhle rodiče odpovídali na moje dětské otázky, asi bych byla hodně vyšinuté dítě... Ale jim to tak asi vyhovovalo a vztah měli pěkný, no.

Indiánka
08.10.2016

Škoda že už nemám tatínka, úplně se mi po něm zastesklo.

V nemilosti
V nemilosti