Odvážný mladý muž na létající hrazdě

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Dvacet pět povídek z pera jednoho z nejslavnějších amerických spisovatelů. Autobiografické črty se střídají s povídkami z velkoměstského života, kresby charakterů s názory na umění, na život a lidi. Pohled na svět očima okouzlenýma zázrakem života.

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/19437/odvazny-mlady-muz-na-letajici-hrazd-pd2-19437.jpg 4.2101
Žánr
Literatura světová, Povídky
Vydáno, Československý spisovatel
Orig. název

The Daring Young Man on the Flying Trapeze, 1935

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Odvážný mladý muž na létající hrazdě

Přidat komentář
vendy246
21.11.2019

Pět hvězdiček za upřímnost, pravdu a lásku k životu. Nelehké čtení ne pro formu, ale pro obsah. Nádherné, niterné, opravdové, nadčasové a oduševnělé. Výpověď autora, který nemá rád dějiny, stroje a obchodování, o bídě Ameriky třicátých let, hladu, nezaměstnanosti, mobilizaci, ale také o dospívání a hlavně o životě a smrti.

jarmuk
08.07.2018

Nejvíce mne bavila předmluva. Zbytek mě nesedl. Na mne moc mluvení a nic z toho. Trochu mi připomíná Hemingwaye, ale ten je mnohem čtivější. Saroyan jen klouže po povrchu věcí a postav, H. jde více do hloubky.


Sourire
02.10.2016

"Nevěřrím v obchod. Všechny stroje pokládám za haraburdí, sčítací stroje, automobily, lokomotivy, letadla, ano i kola. Nevěřím v dopravu, v přenášení těla z místa na místo, a rád bych vědel, kam kdo kdy šel. Odešel někdy někdo ze sebe samého? Je kterákoli z cest tak obrovská a zajímavá, jako cesta duše životem? Je konec kterékoli z cest tak krásny jako smrt."

Čtec
12.06.2014

Všechny ostatní už jsem zapomněl, ale titulní povídka Odvážný mladý muž na létající hrazdě se mi vryla do paměti. Je smutná, krásná a jedna z nejlepších vůbec, co jsem od kohokoliv četl.

Kangarooh
11.02.2013

První kniha Williema Saroyena je jakýmsi odrazem jeho osobnosti,jeho pohledu na svět,na život,na lidi.V povídkách je zachycena autobiografická stránka obsahující autorův cit,jemnost,dobrotu.
Některé povídky mne zaujali,pobavili a přinutili přemýšlet,jiné mi přišli nezajímavé,ale i tak se mi v mnohém kniha líbila.Nejvíce asi autorův styl života,a sice: SKOČ DO VODY A ZAČNI HNED PLAVAT...

Doporučujeme

Nedokončené příběhy
Nedokončené příběhy
Jeden den Ivana Děnisoviče
Jeden den Ivana Děnisoviče
Už hořela, když jsem si do ní lehal
Už hořela, když jsem si do ní lehal
Černočerná tma
Černočerná tma

Autor a jeho další knihy

William Saroyan
americká, 1908 - 1981

všech 41 knih autora

Kniha Odvážný mladý muž na létající hrazdě je v

Právě čtených4x
Přečtených174x
Čtenářské výzvě7x
Doporučených9x
Knihotéce48x
Chystám se číst60x
Chci si koupit12x
dalších seznamech1x