Klára2216 Klára2216 komentáře u knih

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělá kniha, jedna z nejlepších od Keplera. Zhltla jsem jedním dechem. Byla to první kniha od nich, u které jsem neodhadla vraha, takze napětí až do konce.

30.07.2017 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Na tento díl jsem se těšila nejvíce z celé série. Knize rozhodně nechybělo napětí a jedna akce za druhou. Velmi mě potěšilo, že se vrátil do příběhu Erik, kterého jsem si v hypnotizérovi velmi oblíbila. Poslední třetina knihy se četla úplně sama. Bezva čtení!!
Musím ale stejně hodnotit čtyřmi hvězdami. Nelíbila se mi postava Margot, která byla naprosto zbytečná. Také mě zarazilo, že Kepler popsal počáteční zdravotní stav Joony prakticky na umření a vzápětí mu nic není a má fyzičku špičkového atleta.
Ale jinak skvělé počtení. Čte se jedním dechem.

23.07.2017 4 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Kniha mi dlouho ležela v knihovně, než jsem se do ní pustila. Každopádně nelituji, předchozí hypnotizér se mi velice líbil a stejně tak paganiniho smlouva. Jen malé mínus dávam politickému nádechu. Tato témata mě nikdy v knihách nebavilo. Nicméně kniha je poutavá, akční a čte se velmi dobře díky krátkým kapitolám.

23.07.2017 4 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Z mého pohledu trochu zbytečná kniha, nijak mě neobohatila. Od této knihy jsem čekala různé příběhy z pohledu několika postav a ne celou knihu o životě před skleněným trůnem. To mě možná trochu zklamalo.Proto hodnotím průměrně.

06.07.2017 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Hezký dodatek k sérii. Líbilo se mi zpracování z pohledu několika různých postav. Sice to tolik neobohatí už, ale jen příjemně podtrhne.

28.06.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Kdyby se všechny knihy četly tak, jako tato, tak mam po starostech se svou rozrustájící knihovnou. Mnohem lepší než předchozí Dcera, i když mi bylo jasné od začátku koho bude mít za manžela. Přesto mě kniha velice bavila a můžu doporučit.

27.06.2017 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Musím zkrátka dát plný počet hvězd. Kniha se mi velmi líbila, byla čtivá, nebyla nudná. Líbily se mi propracované charaktery postav. Jen jediná výtka, vadilo mi, že alespoň k začátku kapitoly nebylo přidáno žádné datum. Občas jsem se ztrácela. Ale určitě si přečtu knihu zase znovu. Nečekala jsem, že mě tolik zaujme.

21.06.2017 5 z 5

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Neumím příliš dobře hodnotit knihy tohoto typu, které mě vnitřně tak moc zasáhnou, stejně jako chlapec v pruhovaném pyžamu. Takže bez řečí pět hvězd za krásnou knihu o velkém omylu lidstva.

05.06.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Nejlepší díl ze všech. Po zklamání ze druhého a třetího dílu, ktere me vzdy prvních sto stran nudilo, byla tato kniha opravdu skvělá. Pět hvezd je zasloužených.

01.06.2017 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Skvělá a vlastně strašná kniha. Mám ráda romány z této doby, ale teď poprvé jsem četla knihu o válce z pohledu malého kluka. Hodně ve mě zůstalo a asi dlouho zůstane. Velmi silný příběh o dětské naivitě a o přátelství na život a na smrt. Přečetla jsem během pár hodin. Dojímal mě Brunův nezkažený dětský pohled na svět, ve kterém neexistuje zlo.

29.05.2017 5 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Super! Jedna z nejlepších Rhymovek. Četla se přímo úžasně a na konci samozřejmě nechybělo překvapení. Nenudila jsem se, zkrátka bezva! Po předchozí knize (Pokoj smrti), která mě tolik nebavila, jsem se trochu bála ale Deaver tentokrát nezklamal.

25.05.2017 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Bylo milé se zase vrátit ke knížce kterou jsem četla coby děcko před patnácti lety. Kniha přečtená za odpoledne, nicméně i jako dítěti se mi tento díl líbil nejméně, ale nemění to nic na tom, že tento fantasy svět je prostě skvělý.

25.05.2017 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Velké očekávání, ale velké zklamání. Na tuto knihu jsem se těšila, hodně jsem toho o ní slyšela, film jsem zatím neviděla, tak jsem byla natěšená na knihu. Ale musím vytknout zdlouhavé pasáže o ničem. Také mě vadily postavy a ani Gatsby mi nepřirostl k srdci. Občas jsem se ztrácela v množství zbytečných informací a naopak mi chyběly ty důležité. Nebo by mohly být mnohem více rozepsané. Četlo se svižně ale ne už tak poutavě.

05.05.2017 3 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Upřímně jsem čekala od tohoto díla více. Mám rada romány ze druhé světové války, a zvlášť když jsou v něm vzpomínky na tuto dobu. Ale čekala jsem, příběh který me chytí za srdce, bohužel moc toho vr mně po přečtení nezůstalo. Zklamalo mě to.

03.05.2017 3 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Po dlouhé době jsem četla knihu s vážnějším tématem. Bylo velmi zajímavé číst román o tom, co by mě normálně příliš nezajímalo. Tim spíše kdyz je to podle skutečnosti. Sedl mi styl psaní autora a zanechalo to ve mě silné emoce. Poté jsem si shlédla film, je trochu odlišný, hlavně v tom, že Greta ne úplně svého manžela chápe tak, jako v knize. Za to jsem knižní Gretu obdivovala a nechápala zároveň, že přes to vše Einara pořád podporovala. Určitě si to někdy přečtu znovu. Neobvyklý.

03.05.2017 5 z 5

Studio 6 Studio 6 Liza Marklund

Kniha prostě průměr. Chyběl moment překvapení. Předvídatelné.

13.04.2017 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl se mi zatím líbil nejméně. Kniha byla na muj vkus příliš dlouhá. Kdyby si autorka držela vždy stejný styl psaní jako na na konci každé z knih, tak by to bylo lepší. Takhle je to mnohdy dlouhé čtení a zbytečné. Nicméně oceňuji novou postavu Jeřába a z počátku měly čarodějnice mou nedůvěru, ale potom me části s výcvikem bavily. Pořád ale musím vytknout do čeho autorka spadla v této sérii. Očekávala jsem, že hlavní hrdinka bude opravdu králova vražedkyně, bezcitná a tvrdá, proto me mrzí celá ta vílí záležitot, celaenina ufňukanost a neschopnost rozhodovat se, který člověk bude další objekt jejího zájmu. Předchozí díly mě bavily více. Proto jen tři hvězdy. Snad další díl bude lepší :)

12.04.2017 3 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Tak tato kniha mě ze všech autorčiných zklamala. Jako všechny její knihy jsem přečetla rychle, je to svižné čtení, má to spád, ale bohužel chyběl tam ten překvapivý konec a to mě mrzelo. Je to autorčin nejslabší kousek. Tak snad až vyjde další kniha, zase zvedne laťku.

07.04.2017 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Kniha se mi líbila, nicméně její předchozí dvě knihy pro mě byly čtivější. Ale autorku mám ráda a s chutí přečtu všechny její knihy. Konec byl mírně předvídatelný ale celkově slušné čtení.

07.04.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Mám vždycky problém se začíst do první poloviny jejích knih. Ne, že by mě to nebavilo ale zkrátka nevím čím to je. Nicméně druhá polovina knihy byla skvělá a závěr byla neskutečná jízda. To vyrovnává ten horší rozjezd. Rozhodně se mi líbil více tento díl než první, jen by mohla být Celaena trošku více krvežíznivější a ne v určitých chvílích tak uplakaná.

16.03.2017 4 z 5