Klára2216 Klára2216 komentáře u knih

Rozhodně díky konci pro mě nejvíce emotivní díl, vždy na konci ukápne slza...

21.05.2018 5 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

po roce co jsem měla knihu na stole a dostala jsem se do dvou třetin, jsem knihu vzdala, což jsem udělala poprvé, ale nebavilo mě to a ani to ve mě nevzbuzovalo napětí, jak to dopadne. Prostě to asi není můj šálek kávy...

02.05.2018 2 z 5

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Co na to říct...asi nebudu udělovat hvězdičky, ale mám k této knize vztah . Četla jsem kdysi dávno, pak znovu a znovu, ne že by byla skvělá ale že dokážu naprosto vypnout, proto se k této nepropracované sérii vracím.

19.03.2018

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Určitě jedna z těch lepších Rhymovek, ale zase ne úplný top. Líbila se mi postava vraha, ale z kraje mě nebavil právnický spor, až poté co se to slilo dohromady to začalo být velmi dobré. Samozřejmě zaujme v mé knihovně čestné místo hned vedle ostatních :) Opět jsem neodhadla komplice...:D Zajímavé, určitě stojí za přečtení.

10.01.2018 4 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Hodnotím průměrně. Miluji knihy z období druhé světové války, proto tohle už pro mě byl trochu odskok. Kniha se mi líbila, ale na druhou stranu unešená jsem nebyla.

29.09.2017 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Skvělá kniha, jedna z nejlepších od Keplera. Zhltla jsem jedním dechem. Byla to první kniha od nich, u které jsem neodhadla vraha, takze napětí až do konce.

30.07.2017 5 z 5

Krvavé ostří Krvavé ostří Sarah J. Maas

Z mého pohledu trochu zbytečná kniha, nijak mě neobohatila. Od této knihy jsem čekala různé příběhy z pohledu několika postav a ne celou knihu o životě před skleněným trůnem. To mě možná trochu zklamalo.Proto hodnotím průměrně.

06.07.2017 3 z 5

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Hezký dodatek k sérii. Líbilo se mi zpracování z pohledu několika různých postav. Sice to tolik neobohatí už, ale jen příjemně podtrhne.

28.06.2017 4 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Upřímně jsem čekala od tohoto díla více. Mám rada romány ze druhé světové války, a zvlášť když jsou v něm vzpomínky na tuto dobu. Ale čekala jsem, příběh který me chytí za srdce, bohužel moc toho vr mně po přečtení nezůstalo. Zklamalo mě to.

03.05.2017 3 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tento díl se mi zatím líbil nejméně. Kniha byla na muj vkus příliš dlouhá. Kdyby si autorka držela vždy stejný styl psaní jako na na konci každé z knih, tak by to bylo lepší. Takhle je to mnohdy dlouhé čtení a zbytečné. Nicméně oceňuji novou postavu Jeřába a z počátku měly čarodějnice mou nedůvěru, ale potom me části s výcvikem bavily. Pořád ale musím vytknout do čeho autorka spadla v této sérii. Očekávala jsem, že hlavní hrdinka bude opravdu králova vražedkyně, bezcitná a tvrdá, proto me mrzí celá ta vílí záležitot, celaenina ufňukanost a neschopnost rozhodovat se, který člověk bude další objekt jejího zájmu. Předchozí díly mě bavily více. Proto jen tři hvězdy. Snad další díl bude lepší :)

12.04.2017 3 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Kniha se mi líbila, nicméně její předchozí dvě knihy pro mě byly čtivější. Ale autorku mám ráda a s chutí přečtu všechny její knihy. Konec byl mírně předvídatelný ale celkově slušné čtení.

07.04.2017 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Mám vždycky problém se začíst do první poloviny jejích knih. Ne, že by mě to nebavilo ale zkrátka nevím čím to je. Nicméně druhá polovina knihy byla skvělá a závěr byla neskutečná jízda. To vyrovnává ten horší rozjezd. Rozhodně se mi líbil více tento díl než první, jen by mohla být Celaena trošku více krvežíznivější a ne v určitých chvílích tak uplakaná.

16.03.2017 4 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Jsem u této knihy docela na vážkách. Neříkám, že to nebylo čtivé, to jsou všechny knihy od JoJo, ale nemohla jsem se do toho vpravit jako do pokračovaní Než jsem tě poznala. Spíše jsem to brala jako samostatný román. Lilly mi neseděla od začátku do konce a některé situace mi přišly přitažené za vlasy.

Pořád je to jedna z mých nejoblíbenějších autorek a musím vlastnit všechny její knihy =) Zatím mě žádná z knih vyloženě nezklamala, ale co se týče Životu po tobě, tak laťka jejich dalších knih je u mě nastavena mnohem výše.

18.02.2017 3 z 5

Jeden plus jedna Jeden plus jedna Jojo Moyes

Spolu s knihou Poslední dopis od tvé lásky se mi líbila nejvíce. Hlavně se mi líbily ty bezprostřední situace a povedený konec. Jsem u JoJo zvyklá na mnohem emotivnější knihy a tahle mě překvapila. Velmi příjemné čtení. Určitě se do ní po čase znovu pustím a znovu s chutí.

17.02.2017

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Velmi dobré dílo, zvláště když je to autobiografické. Jen jsem možná očekávala, že v tom bude více částí o vztahu autora a zachránce. Ale i tak určitě stojí za přečtení

16.12.2018 4 z 5

Psí život Psí život Peter Mayle

Oddechovka na cesty, neurazí, ale nevystřelí na měsíc.

29.06.2018 3 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Povedená kniha. Ze začátku mi trvalo celkem dlouho se začíst ale pak se to zlomilo a knihu jsem si užila.

02.04.2018 4 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

Kniha se mi líbila, přečetla jsem si jí tedy až potom, co jsem viděla film, ale přesto to bylo pěkné. Jen škoda, že mě tato série minula v období, kdy jsem byla mladší, protože bych si to určitě užila o něco více. Proto 3 hvězdičky.

29.01.2018 3 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Dala bych tak tři a půl hvězdy. Kniha neurazí ani vyloženě nenadchne. Taková akorát do autobusu :)

22.12.2017 4 z 5

Svědek Svědek Liza Marklund

Kniha se četla dobře, ale byla průměrná. V podstatě všechny knihy Lisy Marklundové určitě neurazí, ale ani z nich člověk není na větvi :) V tomto díle mě trochu Annika štvala svých chováním.

25.10.2017 3 z 5