Kiu Kiu komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vůbec jsem nevěděla co mám od knihy čekat. A musím říct, že ještě teď mám husí kůži. Had Uroboros právě ukázal svou pravou moc.
Jsem ráda, že jsem dala prostor v mé knihovně této autorce. Druhá kniha od A.M. a musím říct, že mě velmi mile překvapila.

06.06.2022 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem si zamilovala už jako malé dítě. Celou jsem jí přečetla na prvním stupni ZŠ. Vždy se k ní ráda vracím a části básní znám nazpaměť. Ta tajemná a děsuplná atmosféra, která vám nedá spát.

06.02.2021 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je velmi zajímavá a podoba audioknihy byla uchvacující. Jsem ráda, že máme i v dnešní době kvalitní autory.

23.07.2023 5 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se četla skoro sama. Nemohla jsem se po většinu doby odtrhnout. Velmi mi vyhovoval zápiskový/záznamový styl psaní. Určitě budu vyhledávat další knihy od autorky.

29.12.2022 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Myslím, že tuhle knihu by si měl přečíst každý. Nemyslím si však, že by měla být v povinné četbě. Já sama jsem se téhle knize dlouho vyhýbala, ale nakonec jí zhltla jedním dechem. Myslím si, že na tuhle knihu potřebuje každý svůj čas.

09.07.2020 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Zvolila jsem si audio knihu a jsem za to velmi ráda. Některé kapitoly jsem si musela pustit dvakrát, abych si udělala pořádek v postavách, to mi však příliš nevadilo. Celý příběh postupně nabývá na napětí a houstnoucí atmosféře. Koncem jsem byla velmi překvapena, ale to už tak u příběhů A. Christie bývá.

05.02.2021 4 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkien...Pán, ke kterému si musíte najít cestu. Jeho knihy nejsou nic lehkého, ale když jim příjdete na chuť...je to neskutečná nádhera. To jak se všechny příběhy prolínají, úžasná jazyková zdatnost, neskutečná evaluace reálného světa ve světe fantasy. To všechno a ještě mnoho dalšího by se dalo říct.
Prvnní díl triologie mě naprosto uchvátil. Moc mě mrzí, že ve filmu chybí tolik věci, ale chápu, že by to asi bylo na škodu. Přece jen filmy Pána prstenů jsou asi nejlepší filmovou adaptací knihy. Moc jsem si užívala postavu Toma Bombadila, která mi na jednu stranu ve filmu chybí nejvíce a na druhou stranu to dodává mnohem větší tajemství k jeho postavě. Tahle postava je pro mě největší záhadou, byla jsem si 100% jistá, že je to Ilúvatar. Po delším hledáním jsem však zjistila, že to tak být úplně nemusí....a že Tom Bombadil je jedna velká záhada, která má zůstat záhadou.
P.S.: Ať si říka každý co chce....pro mě je to Ilúvatar.

29.07.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha se velmi příjemně a rychle čte. Zaujme svým příběhem a rychlým spádem, na mě někdy až moc rychlým. Ale velmi doporučuji na sychravý podvečer.

14.01.2021 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

K danému autorovi mě přivedl kdysi dávno dobrý přítel. Vždy je to vzpomínka i na něj, která hřeje na duši.
Autor semnou vždy zamává a jeho příběhy ještě dlouho zůstávají pod kůží.

19.03.2024 4 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem poslouchala v audioverzi. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky mohla poznat. Asi dále nebudu záměrně vyhledávat další její knihy, ale pokud na nějakou narazím, ráda si ji přečtu.
Velmi mě zaujalo téma a velmi mě z něj mrazilo. Já se narodila až po převratu, myslím si, že tato kniha na nás dělá jiný dojem..než na naše rodiče, prarodiče.
To s čím jsem měla velký problém, byly skoky v postavách, časech a celkově jsem byla zmatená. Neumím si představit, mít knihu v klasické tištěné podobě. Myslim si, že forma audioknihy byla mnohem přehlednější. Pro mě i tak někdy zmatená.

23.11.2021 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

S každou další knihou mě A. Christie baví víc a víc. Opravdu nejsem velkým fanouškem detektivek, spíš bych se nazvala odpůrcem. Ale díky knihám A. Christie a jejího úžasného detektiva (občas až arogantního), tomuto žánru dávám opět šanci.

16.03.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Celý svět se zastavil a já čekala na každou další odpověď a odkrytí další části života. Vůbec si nedokážu představit žít v takovém světě.

09.12.2020 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

S každým dalším příběhem se mi A. Christie libí víc a víc. Myslím, že budu pokračovat ve čtení jejich příběhů. Opravdu je to královna detektivek.

28.05.2022 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Bylo to dlouhé, ale stálo to za to. Kniha je složitá a někdy se hůře čte. To vše, ale vynahradí ten pocit, když tu knihu dočtete. Opravdu jsem nečekala, že mě takováto kniha donutí přemýšlet o svém vlastním životě.

18.04.2022 5 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Opět neočekávané a tajemné. Velmi se mi líbí styl psaní, určitě doplním další knihy do mé knihovny.

06.12.2022 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Dovolím si na konci shrnout celé dílo.
První knihy, povídky, jsou úžasné a beru je jako nejlepší tvorbu. Baví mě jak jsou surové a zároveň je v nich spoustu filozofie. Povídka s drakem, ale i střípek ledu, kterému jsem nemohla přijít ze začátku na zub, ukazují krásnou podstatu jeho světa a nádechu temnoty v něm.
Když jsem se pustila do ságy, čekala jsem podobnou náturu. To se nestalo. Někdy jsem se musela do čtení nutit, někdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Někdy jsem se smála, někdy plakala a často chtěla knihy zahodit. Mělo to pro mě velmi kolísavou atmosféru a asi nedokážu docenit všechny pasáže. Paradoxně mě nevadily politické rozmluvy, ale spíše ty všechny zákruty a zatáčky. Milovala jsem však Brokilon, putování s trpaslíky a Regisem, boj Ciri s Bonhartem. Pak však ale zase přišla nějaká část, která to pro mě zabila.
Musím však uznat, že konec mi zlepšil celý pocit. Byla jsem trochu rozčarovaná po střetu s Vilgefortzem, ale podle stránek mi bylo jasné, že musí ještě něco přijít. Děkuji za ten konec. Myslím, že přesně takhle měl vypadat a vůbec není potřeba ho vysvětlovat. Protože had Uroboros se zakousl do svého ocasu, a protože něco skončilo je možnost začít něco nové.

12.08.2022 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Je to taková nostalgie, číst Neználka. Velmi mi to připomíná dětství. Jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila v knihovničce v práci a mohla ji přečíst dětem.

22.01.2022 5 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tento díl mi potvrzuje, jak moc je Sam jedinečná a neskutečná postava. Každou další kapitolu to dokazuje víc a víc. Velmi mě baví ukončení a mrzí mě, že se do filmu nevlezlo vymetání z kraje. Je to příjemná třešinka na dortu pro čtenáře, teda asponň pro mě byla.

30.10.2021 5 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zvolila jsem podobu rozhlasové hry a rozhodně nelituji. Nadruhou stranu si tuto knihu rozhodně pořídím do mé knihovny. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Film jsem viděla, ale nezaujal mě tolik jako knižní předloha.

20.03.2021 5 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Tuhle knihu jsem dostala do rukou velkou náhodou a od prvních stránek jsem nelitovala. Celý příběh jsem zhltla jedním dechem. Prožívala jsem každou vypjatou chvíli a vždy přála Vincentovi jen to nejlepší. Je to jiný pohled do života úžasného a za své doby nedoceněné malíře.

11.11.2020 5 z 5