Kiu Kiu komentáře u knih

Na začátek byla kniha čtivá a vtáhla do děje. Od půlky však šla má pozornost dolů. Moc se mi líbil doprovod fotografii, po druhém dílu však nesáhnu. Nejspíš se však podívám na filmové zpracování.

27.04.2024 3 z 5

Hadí ostrov Hadí ostrov Alberto Vojtěch Frič

Velmi mě baví jak Frič píše. Mám ráda jak dokáže popsat sociální a morální faktory. A ne jen indiánů.

27.04.2024 4 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

K danému autorovi mě přivedl kdysi dávno dobrý přítel. Vždy je to vzpomínka i na něj, která hřeje na duši.
Autor semnou vždy zamává a jeho příběhy ještě dlouho zůstávají pod kůží.

19.03.2024 4 z 5

Dost dobře nenormální Dost dobře nenormální Denise Linke

Velmi zajímavá kniha a vhled do života lidí s odlišností. Kniha má spád a krásně se v tom vidí jednotlivé znaky daných diagnoz. Občas však člověk přemýšlí nad dětmi, které mají dětský autismus s mentální retardací a jejich život je dost odlišný, ale zároveň v určitých situacích stejný.

27.02.2024 3 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Ke knize jsem se dostala v rámci ČRo. Není to příliš můj výběr, ale překvapilo mě, jak mě děj dokázal vtáhnout. Děj příjemně plynul a já si celý poslech užila.

29.12.2023 4 z 5

Magické houby v náboženství a alchymii Magické houby v náboženství a alchymii Clark Heinrich

Bylo to čtení na delší čas, než jsem předpokládala. Nakonec to stálo za přečtení a nahlédnutí do myšlenek autora.

05.11.2023 2 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Poslechla jsem knihu jako audio. Velmi se mi zalíbil styl psaná. Díky knize se podívám i na film a možná sáhnu i po dalších knihách autora.

18.10.2023 4 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Velmi ráda jsem se vrátila do dětství a něco si připomněla. Styl psaní mi sice nevyhovuje, ale velmi mě těší obsah dané knihy.

18.10.2023

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha je velmi zajímavá a podoba audioknihy byla uchvacující. Jsem ráda, že máme i v dnešní době kvalitní autory.

23.07.2023 5 z 5

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Poslechla jsem si jako audio, díky tomu měla knih příjemný spád a dobové nahrávky přidávaly šmrnc...Musím přiznat, že klasická knižní verze by nebyla takto záživnou.

05.07.2023 3 z 5

Strýček Indián Strýček Indián Alberto Vojtěch Frič

Velmi se mi líbí Fričovo povídání. Vždy v nich najdu trochu ponaučení a spoustu krásy.

11.03.2023 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války. Díl 1-2 Jaroslav Hašek

Dostávala jsem se k této knize dlouho. Kniha je zajímavá, ale prokousat se některými částmi je teda nadlidský úkol. Na druhou stranu jsem se často zasmála a donutila mě přemýšlet. Z knihy mám rozporuplné pocity, ale jsem velmi ráda, že jsem si knihu přečetla a půjdu přelouskat i další díly.

15.02.2023 3 z 5

Úvahy na prahu tisíciletí Úvahy na prahu tisíciletí Tomáš Halík

Kniha má nádherné ilustrace. Čte se příjemně, některé myšlenky osloví, některé pouze tak proplují. Je to taková jednohubka na večer.

02.01.2023 3 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Kniha se četla skoro sama. Nemohla jsem se po většinu doby odtrhnout. Velmi mi vyhovoval zápiskový/záznamový styl psaní. Určitě budu vyhledávat další knihy od autorky.

29.12.2022 5 z 5

Vraždy v ulici Morgue Vraždy v ulici Morgue Edgar Allan Poe

Zvolila jsem audioverzi a velmi mě tato kniha bavila. Je to taková klasika. Mrzí mě, že jsem se k ní dostala později, ale vlastně to stálo za to.

18.12.2022 4 z 5

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Opět neočekávané a tajemné. Velmi se mi líbí styl psaní, určitě doplním další knihy do mé knihovny.

06.12.2022 4 z 5

LSD - mé nezvedené dítě LSD - mé nezvedené dítě Albert Hofmann

Velmi přínosná kniha. Četla se příjemně, ale někdy jsem si musela dát chvilku pauzu.

04.12.2022 4 z 5

Poruchy socializace u dětí a dospívajících Poruchy socializace u dětí a dospívajících Richard Jedlička

Jako celek je kniha až příliš obsáhlá a pojednává o spoustě temat, která by samotná vydala na knihu. Kniha je přínosná po částech, pak to chce ale větší um hledat. Velmi přínosné byly kazuistiky a praktické činnosti.

10.10.2022 4 z 5

Čerwuiš Čerwuiš Alberto Vojtěch Frič

Mám moc ráda knihy od Friče. Každá jeho kniha mě baví od začátku do konce

10.10.2022 5 z 5

A taková to byla láska... A taková to byla láska... Anna Gavalda

Poslouchala jsem knihu jako audio. Bylo to celkem zajímavé. Věřím, že kniha má velkou hodnotu pro autorku...pro čtenáře už méně. Ale nemůžu říct, že by mě kniha nedonutila přemýšlet. A vlastně jsem se za celou dobu nenudila.

15.08.2022 3 z 5