Kiu Kiu komentáře u knih

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Tolkien...Pán, ke kterému si musíte najít cestu. Jeho knihy nejsou nic lehkého, ale když jim příjdete na chuť...je to neskutečná nádhera. To jak se všechny příběhy prolínají, úžasná jazyková zdatnost, neskutečná evaluace reálného světa ve světe fantasy. To všechno a ještě mnoho dalšího by se dalo říct.
Prvnní díl triologie mě naprosto uchvátil. Moc mě mrzí, že ve filmu chybí tolik věci, ale chápu, že by to asi bylo na škodu. Přece jen filmy Pána prstenů jsou asi nejlepší filmovou adaptací knihy. Moc jsem si užívala postavu Toma Bombadila, která mi na jednu stranu ve filmu chybí nejvíce a na druhou stranu to dodává mnohem větší tajemství k jeho postavě. Tahle postava je pro mě největší záhadou, byla jsem si 100% jistá, že je to Ilúvatar. Po delším hledáním jsem však zjistila, že to tak být úplně nemusí....a že Tom Bombadil je jedna velká záhada, která má zůstat záhadou.
P.S.: Ať si říka každý co chce....pro mě je to Ilúvatar.

29.07.2021 5 z 5

Zachraň jídlo v kuchyni Zachraň jídlo v kuchyni Adam Podhola

Konečně kuchařka, kde jsou suroviny snadno k dostání a není nic těžkého si podle toho uvařit. Kniha je odbře strukturovaná a přináši mnoho zajímavých informací.

24.06.2021 5 z 5

Bohyňa - Tajné životy Marilyn Monroe Bohyňa - Tajné životy Marilyn Monroe Anthony Summers

Knihu jsem poslouchala jako audio knihu. Na poslech byla velmi příjemná a příjemně utíkala. Často se však informace opakovyly, proto jedna hvězda dolů.

24.06.2021 4 z 5

Posttraumatický rozvoj člověka Posttraumatický rozvoj člověka Jiří Mareš

Publikace se příjemně čte, ikdyž je odborně napsaná. Není to kniha, kterou by musel mít přečteny každy pedagog či psycholog. Nadruhou stranu je velmi cenná pro práci s dětmi a jejich okolím. Velmi oceňuji konečné rozdělení dle určitých sociálních skupin (děti, senioři, osoby z válečných konfliktů) a popis jejich adaptability na stresové situace.

26.05.2021 4 z 5

Indiáni Jižní Ameriky Indiáni Jižní Ameriky Alberto Vojtěch Frič

Velmi mě zaráží a mrzí, že se o tomto velikánu neučí ve škole. Člověk musí hledat, aby našel informace a všechny objevy A. V. Friče. O to více to potom stojí za to. Díky němu nezůstanou poslední Indiáni zapomenuti a nebudou na ně pouze negativní vzpomínky, kvůli krvavým konfliktům s bělochy.

26.05.2021 5 z 5

Charlotta: Žena T.G.M. Charlotta: Žena T.G.M. Lenka Slívová

Opravdu silná a inspirativní žena. Pevná ve svých názorech a přitom neskutečně jemný rodinný typ. Kniha se krásně prolínala s informacemi ze života manžela, proti kterému byla často opomíjena. Ale vždy stála po jeho boku jako hrdá žena. Jsem moc ráda, že jsem si knihu díky výzvě přečetla,

25.05.2021 5 z 5

Šance pro ducha Šance pro ducha Simon R. Green

Tahle kniha byla opravdu oříšek. Celá kniha byla protkaná těžko uvěřitelnými zázraky. Nedokázala jsem se plně začíst a knihu několikrát odložila. V téhle serii určitě nebudu pokračovat dál, ale mám doma ještě jednu knihu od autora, serie Jestřáb a Rybářka, tak mu dám ještě jednu šanci s velkým Ch.

24.04.2021 2 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Zvolila jsem audioknihu, čtenou Vojtou Dykem. Myslím, že jsem udělala správně. Jako knihu bych si toto dílo tolik neužila a asi bych ho nedokázala dočíst. Takhle to bylo příjemné na poslech a občas jsem se vážně zasmála. Ale je pravda, že jsem se často v ději ztratila a musela jsem přetáčet zpět.

11.04.2021 3 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Zvolila jsem podobu rozhlasové hry a rozhodně nelituji. Nadruhou stranu si tuto knihu rozhodně pořídím do mé knihovny. Nemohla jsem se od příběhu odtrhnout. Film jsem viděla, ale nezaujal mě tolik jako knižní předloha.

20.03.2021 5 z 5

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Do poslední chvíle jsem byla přesvědčená, že dám této knize nižší hodnocení. Ale ty poslední stránky....nemohla jsem knihu odložit a nakonec brečela jako malá želva, což se mi až tak často nestává. Vážně je svět takhle krutý? Ano, bohužel je a v tom je krása tohoto díla. Nejen absolutně realistické popisy Paříže,osob, ale i popis reálného utrpení člověka. A vlastně celého reálného života, každé malé bytosti na tomto světě. Určitě sáhnu po další knize od tohoto autora.

16.03.2021 4 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

S každou další knihou mě A. Christie baví víc a víc. Opravdu nejsem velkým fanouškem detektivek, spíš bych se nazvala odpůrcem. Ale díky knihám A. Christie a jejího úžasného detektiva (občas až arogantního), tomuto žánru dávám opět šanci.

16.03.2021 5 z 5

Famfrpál v průběhu věků Famfrpál v průběhu věků Kennilworthy Whisp (p)

Velmi příjemná kniha. Taková jednohubka k odpolední kávě. Pro milovníky HP světa povinnost.

10.03.2021 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Byla to první kniha z období 2. světové války. A musím říct, že jsem na jednu stranu ráda, že jsem si zvolila právě tuhle knihu. Přítomný čas, po celou dobu děje, byl velmi zajímavý a v tomhle případě čtivý. Kniha ve mě zanechá vzpomínku, ale ve své knihovně jí vlastnit nemusím. Zvolila jsem audio, což bylo velmi příjemné.

24.02.2021 4 z 5

Tři muži ve člunu Tři muži ve člunu Jerome Klapka Jerome

Vlastně nevím co napsat....kniha měla úžasný potenciál, u každé z historek mě autor dokázal pobavit, to však bylo všechno. Děj se posouval velmi pomalu a už na začátku některých historek bylo jasné, jak skončí. Možná by mě více sedělo, kdyby kniha byla jako rozhlasová hra, nebo ve vizuální podobě (asi jako gag, nebo i divadelní hra). Bohužel v knižní podobě jsem se musela často nutit.

23.02.2021 2 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Kytici jsem si zamilovala už jako malé dítě. Celou jsem jí přečetla na prvním stupni ZŠ. Vždy se k ní ráda vracím a části básní znám nazpaměť. Ta tajemná a děsuplná atmosféra, která vám nedá spát.

06.02.2021 5 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Zvolila jsem si audio knihu a jsem za to velmi ráda. Některé kapitoly jsem si musela pustit dvakrát, abych si udělala pořádek v postavách, to mi však příliš nevadilo. Celý příběh postupně nabývá na napětí a houstnoucí atmosféře. Koncem jsem byla velmi překvapena, ale to už tak u příběhů A. Christie bývá.

05.02.2021 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Knihu jsem si vypůjčila od kamaráda. Velmi mě zaujala jak obálkou, tak názvem. Když jsem zjistila o co se jedná, byla jsem spíše skeptická. Prequel ke knize Dracula...no opravdu jsem měla strach, že tohle nebude zrovna můj šálek kávy.
Jsem ráda, že opak je pravdou. Příběh mě absolutně vtáhl hned po prvních stranách. Celá kniha si udržela napětí až do konce. Určitě jsem tuto knihu nečetla naposledy.

05.02.2021 4 z 5

Film jsem neviděla a na knihu jsem byla velmi zvědavá. Upřímně jsem neměla moc velká očekávání. O to víc mě kniha překvapila. Jsem zvyklá číst divadelní hry, proto nebyl problém si zvyknout na podobu scénáře. Kniha byla zábavná a měla rychlý spád, jednohubka na jeden večer.

24.01.2021 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Tenhle díl mě dosti bavil, ikdyž příběh jako takový moc spád neměl. Velmi mě bavila diskuze s trpaslíky. Trpaslíci pro mě byli vždy hrozně impozantní, ale Sapkowski je pro mě dotáhl k dokonalosti. Také nesmíme zapomenout na abstinujícího upíra, který boří úplně všechny mýty o těchto "nočních" bytostech. Celou knihu jsem se upřímně bavila a byla to pro mě příjemná relaxace.

23.01.2021

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Kniha se velmi příjemně a rychle čte. Zaujme svým příběhem a rychlým spádem, na mě někdy až moc rychlým. Ale velmi doporučuji na sychravý podvečer.

14.01.2021 4 z 5