Kiu Kiu komentáře u knih

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Přečetla jsem knihu jedním dechem. Celý svět se zastavil a já čekala na každou další odpověď a odkrytí další části života. Vůbec si nedokážu představit žít v takovém světě.

09.12.2020 5 z 5

Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete William Shakespeare

Musím říci, že tuhle hru bych snadněji skousla v divadelním provedení. Vidím nádherný potenciál na úžasnou komedii. Bohužel, samotná kniha pro mě byla těžkým oříškem. Na můj styl jsem jí četla opravdu dlouho a musela několikrát odložit.

09.12.2020 2 z 5

Žízeň po životě Žízeň po životě Irving Stone (p)

Tuhle knihu jsem dostala do rukou velkou náhodou a od prvních stránek jsem nelitovala. Celý příběh jsem zhltla jedním dechem. Prožívala jsem každou vypjatou chvíli a vždy přála Vincentovi jen to nejlepší. Je to jiný pohled do života úžasného a za své doby nedoceněné malíře.

11.11.2020 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Jedním slovem VAU. Nádherná, dlouhá, popisná, nadnášející, těžko zkousnutelná, jedinečná....těmi a mnoho dalšími slovy by šla tato kniha popsat. Příběh byl pro mě velmi strhující a hltala jsem každý kousek. Jediná nevýhoda této knihy je, že čtení není odpočinek. Držet krok s jmény, jazykovými prvky a v neposlední řadě geografii je skoro nemožné. Ale stojí za to.

23.10.2020 4 z 5

Kulička Kulička Guy de Maupassant

Krátké a úderné. Autor se velmi dobře čte, je přímočarý a jasný.

20.08.2020 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Myslím, že tuhle knihu by si měl přečíst každý. Nemyslím si však, že by měla být v povinné četbě. Já sama jsem se téhle knize dlouho vyhýbala, ale nakonec jí zhltla jedním dechem. Myslím si, že na tuhle knihu potřebuje každý svůj čas.

09.07.2020 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Povinnost pro někoho kdo bydlí na Šumpersku. Kus historie, která tam navždy zůstane.

14.10.2019 2 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Vždy se k ní ráda vracím. Poprvé jsem se s ní setkala díky referátu na škole a od té doby má místo v mé knihovně.

14.10.2019 4 z 5

Mládež a delikvence Mládež a delikvence Oldřich Matoušek

Velmi hodnotná kniha do praxe

07.03.2019 4 z 5

Miluj bližního svého Miluj bližního svého Erich Maria Remarque (p)

K téhle knížce se vždy velmi ráda vrátím

04.02.2019 4 z 5

Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie Naděžda Tolokonnikova

zajímavě napsané...opravdu jen zápisky.

24.01.2019 2 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

nejvíce zamotaný díl, ale přináší nejvíce informací :) tedy aspon pro mě

18.01.2019 4 z 5

Závěť a jiné balady Závěť a jiné balady François Villon

Velmi ráda se k ní vracím.

16.01.2019 3 z 5