Kiu Kiu komentáře u knih

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Dovolím si na konci shrnout celé dílo.
První knihy, povídky, jsou úžasné a beru je jako nejlepší tvorbu. Baví mě jak jsou surové a zároveň je v nich spoustu filozofie. Povídka s drakem, ale i střípek ledu, kterému jsem nemohla přijít ze začátku na zub, ukazují krásnou podstatu jeho světa a nádechu temnoty v něm.
Když jsem se pustila do ságy, čekala jsem podobnou náturu. To se nestalo. Někdy jsem se musela do čtení nutit, někdy jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Někdy jsem se smála, někdy plakala a často chtěla knihy zahodit. Mělo to pro mě velmi kolísavou atmosféru a asi nedokážu docenit všechny pasáže. Paradoxně mě nevadily politické rozmluvy, ale spíše ty všechny zákruty a zatáčky. Milovala jsem však Brokilon, putování s trpaslíky a Regisem, boj Ciri s Bonhartem. Pak však ale zase přišla nějaká část, která to pro mě zabila.
Musím však uznat, že konec mi zlepšil celý pocit. Byla jsem trochu rozčarovaná po střetu s Vilgefortzem, ale podle stránek mi bylo jasné, že musí ještě něco přijít. Děkuji za ten konec. Myslím, že přesně takhle měl vypadat a vůbec není potřeba ho vysvětlovat. Protože had Uroboros se zakousl do svého ocasu, a protože něco skončilo je možnost začít něco nové.

12.08.2022 4 z 5

Velmi příjemné čtení, ale pokud máte od autorky přečtené ostatní knihy, někdy narazíte na opakované. To je však problém čtenáře. Styl psaní Niny se mi velmi líbí a doufám, že bude pokračovat v osvětě o totalitním režimu. Třeba si pak i člověk tady uvědomí...co znamená svoboda.

16.06.2022 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Vůbec jsem nevěděla co mám od knihy čekat. A musím říct, že ještě teď mám husí kůži. Had Uroboros právě ukázal svou pravou moc.
Jsem ráda, že jsem dala prostor v mé knihovně této autorce. Druhá kniha od A.M. a musím říct, že mě velmi mile překvapila.

06.06.2022 5 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

S každým dalším příběhem se mi A. Christie libí víc a víc. Myslím, že budu pokračovat ve čtení jejich příběhů. Opravdu je to královna detektivek.

28.05.2022 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Bylo to dlouhé, ale stálo to za to. Kniha je složitá a někdy se hůře čte. To vše, ale vynahradí ten pocit, když tu knihu dočtete. Opravdu jsem nečekala, že mě takováto kniha donutí přemýšlet o svém vlastním životě.

18.04.2022 5 z 5

Indiánská knížka Indiánská knížka Alberto Vojtěch Frič

Velmi příjemné čtení a doplnění ke zbytku cestopisných knih od A. V. Friče. Pohled nové generace indiánu na jejich kořeny, je zajímavý a donutí člověka přemýšlet.

18.03.2022 4 z 5

Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Detektivní hry 2 (Černá káva, A pak už tam nezbyl ani jeden, Poslední víkend) Agatha Christie

Velmi příjemná oddechovka, ale radši mám klasické verze příběhu. Ovšem příběhy nezklamaly.

20.02.2022 4 z 5

Deníky Deníky Virginia Woolf

K paní Woolf jsem se dostala čistou náhodou. A po přečtení této knihy vím, že zkusím jednou i její jiné knihy. Velmi mě zajímá kniha Maják.
Na druhou stranu není to úplně můj šálek kávy, proto jedna hvězda dolů. Někdy mi ty velké skoky v čase dělaly problém.

05.02.2022 4 z 5

O kaktech a jejich narkotických účincích O kaktech a jejich narkotických účincích Alberto Vojtěch Frič

Neustále mě nepřestává překvapovat, jak je Frič oceňovaný všude jinde...jen né u nás. A přitom ze všech jeho knih je cítit bezmezné vlastenectví. Každá z jeho knih je úžasným přínosem pro naši vlast. Jsem vděčná, že to Frič nikdy nevzdal, ikdyž bych se vůbec nedivila, když mu spousta lidí házela klacky pod nohy. Vždy mě jeho příběhy baví, umím si ho představit jako starého dědečka co vypráví u krbu...vydržela bych tam hodiny.

03.02.2022 5 z 5

Na horizontu pekla Na horizontu pekla Darren Shan (p)

Jsem teda velmi ovlivněna Shanem, čtu ho od malička. Je pravda, že tato serie není tak dobrá jako jiné od něj.
Mně se to však čte velmi příjemně a posledních 100 stránek jsem vážně hltala. Je ale pravda, že ten začátek šel pomaleji, proto hvězda mínus.

24.01.2022 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Je to taková nostalgie, číst Neználka. Velmi mi to připomíná dětství. Jsem ráda, že jsem na tuhle knihu narazila v knihovničce v práci a mohla ji přečíst dětem.

22.01.2022 5 z 5

Malá encyklopedie bohů a mýtů Jižní Ameriky Malá encyklopedie bohů a mýtů Jižní Ameriky Mnislav Zelený-Atapana

Kniha je psaná od A do Z. To ze začátku způsobuje zmatenost. Ke konci už to bylo lepší. Knížku jsem četla postupně, protože jsem nepotřebovala hledat konkrétní informace. Určitě si knihu přečtu ještě jednou.

04.01.2022 3 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Knihu jsem poslouchala v audioverzi. Byla to první kniha, kterou jsem od autorky mohla poznat. Asi dále nebudu záměrně vyhledávat další její knihy, ale pokud na nějakou narazím, ráda si ji přečtu.
Velmi mě zaujalo téma a velmi mě z něj mrazilo. Já se narodila až po převratu, myslím si, že tato kniha na nás dělá jiný dojem..než na naše rodiče, prarodiče.
To s čím jsem měla velký problém, byly skoky v postavách, časech a celkově jsem byla zmatená. Neumím si představit, mít knihu v klasické tištěné podobě. Myslim si, že forma audioknihy byla mnohem přehlednější. Pro mě i tak někdy zmatená.

23.11.2021 3 z 5

Divoké labutě Divoké labutě Jung Chang

Zvolila jsem formu audioknihy od ČRo dvojka. Kniha mě ze začátku uchvátila. Život babičky byl velmi poutavý a já se nemohla odtrhnout. Když však už bydleli v Číně a vypravěčka byla na světě, musela jsem často vypínat. Jde o tu část kdy se nejvíce popisuje komunistický systém. Chápu, že to zde muselo být, ale já se nemohla zaposlouchat. Konec knihy jsem opět hltala. Velmi poutavá a důležitá kniha. Do téhle doby jsem o komunistické Číně nic nečetla.

16.11.2021 4 z 5

Papíry na hlavu Papíry na hlavu Rostislav Kuchař

Je to velmi milá a celkem čtivá kniha. Je na každém ať si udělá názor na pravdivost příběhů a osobu, která je napsala. Já jsem knihu měla možnost koupit přímo od autora. Bylo velmi příjemné a milé sním mluvit a bavit se o jeho tvorbě a životě. Velmi ráda jsem ho podpořila a vzala knihy dvě. Docela často jsem se i zasmalá. Příjemné čtení na jedno odpoledne.

08.11.2021 3 z 5

Procesí mrtvých Procesí mrtvých Darren Shan (p)

Darren Shan....pro mě jeden z nejúžasnějších autorů...tenhle autor mě dovedl do světa knih...v 10 letech jsem dostala jednu z jeho knih a od té doby jsem knihy neodložila z rukou. Začalo to jeho nejlepší upíří ságou, pokračovalo demonátou a stále pokračuje dál. Proto jsou mé koměntáře na jeho knihy velmi ovlivněné. Je to můj srdcový autor a nenašla jsem knihu, která by se mi od něj nelibila.
Procesí mrtvých..kniha pro "dospělé". Velmi dobře a rychle se mi četla. Mám velmi ráda Darrenuv styl psaní a jeho záhady. Ani takhle kniha mě nezklamala a já zde našla vše, co sem mohla očekávat. Velmi se těším na další díl.

08.11.2021 5 z 5

Král Lear Král Lear William Shakespeare

Každá z tragédií W.S. zaskočí, ohromí a donutí člověka zamyslet se nad životem. Každé dílo W.S. stojí za to vidět na divadelních prknech. V divadelním prostoru tato díla dostávají rozměr, který jim chybí na papíře k dokonalosti.

30.10.2021 4 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Tento díl mi potvrzuje, jak moc je Sam jedinečná a neskutečná postava. Každou další kapitolu to dokazuje víc a víc. Velmi mě baví ukončení a mrzí mě, že se do filmu nevlezlo vymetání z kraje. Je to příjemná třešinka na dortu pro čtenáře, teda asponň pro mě byla.

30.10.2021 5 z 5

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Ikdyž je tento díl zdlouhavý, mám ho velmi ráda. Miluji atmosféru entích lesů a entů samotných. Jsem ráda kolik prostoru dostali.

30.10.2021 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Velmi napínavé a čtivé. Poslední dvě kapitoly jsem úplně hltala. Velmi se těším na další díl.

12.08.2021 5 z 5