Procesí mrtvých

Procesí mrtvých je první díl trilogie Město, kterou se Darren Shan poprvé obrací k dospělému publiku. Tento drsný urbánní thriller je zároveň příběhem o manipulaci, touze po moci, osudové lásce a zradě. Když bystrý a neohrožený mladík Kapak Raimi poprvé vstoupí do Města, hodlá se stát gangsterem-profesionálem po vzoru strýce Thea. Pro zvolenou práci má vrozený talent, přesto je zřejmé, že mu jeho výpady procházejí až podezřele hladce - a není to náhodou... Zpovzdálí nad ním totiž drží ochrannou ruku obávaný Kardinál. Čím blíž se k němu Kapak Raimi dostává, tím děsivější jsou tajemství, která jej pohlcují a zavádějí až za hranice lidskosti. Procesí mrtvých je první díl trilogie Město, kterou se Darren Shan poprvé obrací k dospělému publiku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/77_/77894/procesi-mrtvych-77894.jpg 4.2128

Město 1.

Literatura světová, Thrillery
Vydáno, Plus

Procession of Dead, 1999

Kniha Procesí mrtvých

LutherKing
06. listopadu

Až na druhý pokus dobrý čtení.

Baru123

první díl paráda:) četlo se samo a furt jsem byla napjatá co se to tam vlastně děje.

terez3919
12.09.2018

Těžko se mi do děje dostávalo, ze začátku mě kniha moc neupoutala, ale po první třetině už to byla jízda, která mi nedovolila knihu odložit

zbožňuju_knihy
26.12.2017

Kniha je plná tajemna a mysteriózna, hlavně poslední kapitoly si člověk říká, tak jak je to tedy?
Nic jsem od toho neočekávala a po přečtení prvních stran jsem knihu ohodnotila jako blábol, ale nějak mi to nedalo... a najednou jsem zjistila, že jsem začtená a jsem skoro u konce, je noc a já stále čtu!
Kniha by se mohla líbit těm, kteří mají rádi Davida Linche (Městečko Twin Peaks, Mulholland Drive, apod): nic není nemožné ....

Mark.
02.10.2016

Kniha má mnoho podivných zápletek, ale také mnoho hluchých míst, které mne moc nebavily. Na konci knihy mne zamrzelo, že Wamiho život skončil, v dalších dílech mohl být opět zajímavou postavou. Velmi mile mě překvapil Kapak Raimi, že přinutil Kardinála ke skoku. Ale Kardinálovi to už bylo stejně jedno. Hodnotím tak na půl, četlo se to dobře, ale už bych si knihu ke čtení nevybrala. Ale zase mi to nedá, nepřečíst další díly.

Scharks
29.06.2016

Velice zvláštní kniha... Od Shana jsem očekávala trošku něco jiného, ale ve finále nemohu říci, že bych byla zklamaná :) Kniha se od určitě fáze četla téměř sama a byla velice zajímavá a já napnutá jak toto může dopadnout :D Určitě si přečtu další díly!

Svatoslav
09.06.2016

Riskantní vstup na tenký led se vyplatil. Úvodní díl trilogie nazvané Město vám položí spoustu otázek a mnoho jich zodpoví, ale tu základní ponechá rafinovaně skrytou pod povrchem. Samotný název je jednou velkou hádankou, a pokud chcete znát její řešení, nezbývá mi nic jiného, než vás nasměrovat do nejbližšího knihkupectví či knihovny. Málem bych zapomněl na brilantní obálku, která vyjadřuje veškeré pocity zachycené v knize. Již teď se nemohu dočkat, s čím se mistr vytasí v pokračování nazvaném Horizont pekla.

trudoš
23.11.2015

Příběhy Darrena Shana pro mě vždycky byly jistotou krátkého, rychlého čtení. Uznávám, že špičku měl autor hlavně zpočátku, v pozdějších románech už se často motal kolem primitivní zápletky na celou jednu knihu. Takže když se ukázalo, že napsal taky něco pro ty starší čtenáře, neměl jsem co řešit a očekával neočekávané.
A zklamání mě bohužel neminulo. Procesí mrtvých sice není ve finále špatné, ovšem na rozdíl od předchozích románů pro mládež se ukázalo, že na dospěláky Darren O'Shaughnessy dle mě ještě nemá. Všechny správné ingredience sice namíchat umí, ale výsledek prostě působí drobně dětinsky, především díky prapodivnému chování postav, nuceným dějovým zvratům, strojeným dialogům a v důsledku i rozpačitému rozřešení. Kdo však rád gangsterky s příchutí fantastiky, jistě si příběh užije. I když tu ne úplně všechno drží pohromadě, působivou atmosféru připomínající film Smrtihlav knize upřít nelze.

Darren Shan (p)
irská, 1972