Indiánská knížka

Český dědeček-světoběžník a jeho jihoamerický indiánský vnuk se poprvé po sto letech setkávají prostřednictvím této zvláštní knihy a vyprávějí si navzájem své příběhy. Soubor úvah a vzpomínek obou mužů, mytologických vyprávění a komentářů k nim skládá silný osobní příběh a současně dává představu o změnách, které do života jihoamerických indiánů přineslo 20. století. Alberto Vojtěch Frič, legendární cestovatel a kaktusář, který se narodil právě před 130 lety (1882–1944), patřil k největším světovým znalcům indiánských kultur v oblasti Gran Chaka a Mato Grosso. Mezi indiány Čamakoko také našel svou první lásku, z níž se po jeho odjezdu narodila dcera. Její nejstarší syn Rodolfo (1942) po sto letech nalezl v Čechách své dosud nepoznané příbuzné a sepsal „pro poučení lidu naší země“ svoje paměti. Komentářem opatřila a španělské pasáže přeložila Yvonna Fričová....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/13_/133788/indianska-knizka-133788.jpg 45
Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno:, Titanic

Kniha Indiánská knížka

Katulik86

Kdyz vam doma lezi uz od studii knizka, kterou jste si zakoupili po besede s jednim z autoru, mate ji i s jeho vlastnorucnim podpisem a porad se nemuzete dokopat k precteni, tak treba prave ctenarska vyzva muze byt ten spravny impuls.
Az na jednu pasaz, ktera na me byla az moc morbidni, byla kniha zajimava a celkem ctiva. Urcite je zajimave videt, jak nektere veci vnimal dedecek a jak je zaziva jeho vnuk.

Liscenka
21.12.2012

Tato kniha mě nezaujala ani tak z literárního hlediska, ale spíš z kulturního. Poskytuje nám cenné srovnání dvou různých kultur, vidění světa a způsobů života. Zajímavé jsou i zkušenosti A. V. Friče a R. Friče, rozdíly v jejich postojích a náhledech na různé události jejich života.

Autoři knihy

Alberto Vojtěch Frič